Как почиствате устата на бебо?

  • 705
  • 14
Здравейте,мами!
Моля ви да споделите процедурата по почистване на устичката на бебо - как, колко често, няма ли опасност от нараняване на венците с марля /каква да е тя/ и с какво /вода преварена, кислородна вода, друго.../
До сега - 4 1/2 месеца не съм я почиствала, но реших , че трябва. Плюнчи се и си папа ръцете,опипва с пръстчета венците, та реших, че му се подготвят зъбки и ме е страх да не занемаря хигиената Simple Smile.......
Ще се радвам да науча вие как постъпвате...
 
P.S.Само на кърма на поискване сме.
Виж целия пост
# 1
ми той какво пипа с тея ръце?  Mr. Green по мръсната улица ли пълзи Simple Smile
Има си бактерии в дома ти и той отдавна е свикнал с тях. Не е необходимо да му бъркаш в устата - така само ще разрушиш нормалната флора. Ако толкова се притесняваш от това се успокой - кърменето примерно 8 пъти на ден си е вкарване на живи "бацило-уморители" - какво повече от това Simple Smile

И да не си посмяла да сложиш кислородна вода в устата на детето ЕЙ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out С каквото и да му бършеш устата - винаги има опасност от нараняване. Устата и се прави "нещо" като има примерно млечница - слагат се гелчета, а не като едно време да се търка с марля. Naughty

Ако нямате проблеми нищо не правиш. Ако когато зъбите пробият и има възпалени венци /ама това става при 0.0000001% с големите бебета - които лазят навсякъде и си слагат какво ли не в устата/ се маже с противовъзпалителен гел - пак не се чисти нищо, а се мият ръцете на детето.
Виж целия пост
# 2
Благорадя за мнението,
Питам, защото от зъболекари чух, че след папкане, трябвало да се почисти устата - дори и да нямало поникнало зъбче. Но може би това е стара информация. Дано не съм бъркала, че до момента не съм го правила Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Евентуално след папкане, ако детенцето не спи, може с една лъжичка да му сложиш вода в устичката, за да се изплакне, но това е. Ние досега нищо не сме пипали и проблеми нямаме! Peace Дори да си призная  Embarassed вече освен по време на къпане, не измивам гърдите си с нищо педи ядене.
А това с кислородната вода  Shocked С нея едно време са се изрусявали, бе жена ooooh!
Виж целия пост
# 4
За сега не правим нищо. Кърмата има силни бактерицидни свойства, така че не се притеснявам.
Ако мнооооооооого се притесняваш предлагай една лъжичка вода след храненето - за изплакване. От друго още дълго няма да имате нужда  Peace
Това за кислородната вода е шегичка, нали?  Shocked
Виж целия пост
# 5
и аз непочиствам устичката на малкия
Виж целия пост
# 6
Нито съм си мила гърдите преди кърмене, нито съм плакнала устичката му след. И досега (да чукна на дърво) не се е разболявал от нищо. Колкото по по-естествен начин отглеждаш детето си, толкова по-ще е здраво. А Мъри и сега го оставям да лапа всичко, за да придобива имунитет към заобикалящата го естествена среда.
Виж целия пост
# 7
Нито съм си мила гърдите преди кърмене, нито съм плакнала устичката му след. И досега (да чукна на дърво) не се е разболявал от нищо. Колкото по по-естествен начин отглеждаш детето си, толкова по-ще е здраво. А Мъри и сега го оставям да лапа всичко, за да придобива имунитет към заобикалящата го естествена среда.
Напълно подкрепям!
Виж целия пост
# 8
Не съм почиствала устичката с нищо, давала съм да пийва по малко вода след кърмене.
Виж целия пост
# 9
Не я почиствам  Laughing тя си е чиста Peace
Виж целия пост
# 10
С нищо.
След първото зъбче с четка за зъби за бебе и водичка.
Виж целия пост
# 11
и аз не съм почиствала и даже не давам и водичка
Виж целия пост
# 12
Никога не съм почиствала устичките им, зъбките  - да, но след израстването им Wink

Нищо не си пропуснала, не се притеснявай  Hug

Когато зъбчетата се появят можеш да ги почистваш с марля или бебешка четка за зъби и разтвор от обикновена вода и кислородна вода (1:1).
Виж целия пост
# 13
Здравей,

да, навремето така са ги карали да почистват венците и зъбите на бебето - разтвор от преварена вода и кислородна 1:1, слагали са на стерилна марля, увита около пръстчето и леко почистваш. Аз никога не съм го правила  Naughty, и не мисля, че е редно.

Това, което би могла да направиш - има едни комплекти от четка и паста за бебета NENEDENT BABY (май бяха), по аптеките, на фирмата, която прави гелчето за зъбки Дентинокс. Четката представлява гумен напръстник с малки нежни косъмчета. Слага се паста колкото микрон грахово зърно, четката предварително е старателно измита и полята с топла преварена вода - бърка се с пръстче и нежно "се почесват" венците, или зъбките.

Ако венецът е болезнен с пробиващ зъб - това си е жива рана - ПО ДОБРЕ С НИЩО НЕ БЪРКАЙ В УСТИЧКАТА.

Хайде със здраве и успешна хигиена  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Сърдечно благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия