пресните плодове въвеждат ли се като нещо ново?

  • 685
  • 13
Примерно банана аз вече давам бананово пюре и каша ,но във пресен вид как трябва да започна да го давам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Специално с банана трябва да бъдеш по-предпазлива заради хистамина, който съдържа.
В пюрето и кашата е обработен и не е толкова рисковано да го дадеш, но пресният суров банан е друго нещо. Захрани постепенно.
Виж целия пост
# 2
Аз не съм захранвала, давах направо.
Виж целия пост
# 3
И аз дадох банана направо. Преди това бях давала бананово пюре.
Доколкото знам, ако си давала пюре (т.е. термично обработено) от същия плод- няма нужда от захранване.
Виж целия пост
# 4
Аз въвеждах пресните плодове постепенно като нова храна.
Виж целия пост
# 5
Давах направо, не съм захранвала.
Виж целия пост
# 6
Не захранвах /в смисъл не съм давала по-няколко лъжички ами цяло количество/, но внимавах, примерно днес банан, след 2-3 дни друго и така  Simple Smile

п.п Наистина внимавай с бананите, те са тежка храна. На моя син не съм давала повече от половин банан и то през няколко дни, до навършване на годинка, после почнах да давам цял
Виж целия пост
# 7
Давах направо, не съм захранвала.
Виж целия пост
# 8
И аз не съм въвеждала.
Виж целия пост
# 9
Не съм въвеждала дадох направо Peace
Виж целия пост
# 10
Не съм ги въвеждала постепенно.
Виж целия пост
# 11
Когато детето е яло пюре от съответния плод,вече се счита за захранено.Мисля,че няма проблем да дадеш 1/4 банан за начало и после да увеличиш количеството.
Виж целия пост
# 12
Аз все още не давам суров банана, когато правя пюренца винаги го бланширам, на този етап не смятам да го давам суров.
За сега съм давала сурови ябълки, круша и киви.
Виж целия пост
# 13
Аз захранвах. В пюрето са термично обработени, съответно и рискът от алергизиране е по- малък. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия