много малко яде

  • 1 567
  • 5
Здравейте доктор Слънчева, много съм притеснена, защото моята Жаки е вече на 3 месеца и една седмица, а яде по 100гр, дори понякога по 60. Хапва през около 2 - 3 часа. Когато беше на 2 месеца ядеше по 120 гр и изведнъж почна по толкова малко. Храня я с Нутрилон, пробвах да й дам Милумил (разбрах, че била за злояди деца), но нещо  не го хареса и пак си и давам от Нутрилона. Килограмите й по месеци са:
3.400 - родена и 3.160 ни изписаха 49 см.
1 месец - 4.230 кг. само на кърма 52 см
2 месец - 5.000 кг. на кърма и АМ 55 см
3 месец - 5.670 кг. само на АМ 60 см
Не е ли качила много малко последния месец?
Имам и друго притеснение - все още не си държи главичката стабилно, а и като я сложа по корем съвсем малко я повдига. Не обича да я слагам така, започва да плаче.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Май наистина има място за претеснение! За последния месец не е наддала достатъчно. Добре е да се прегледа и да й се направят някои изследвания- кръвна картина, урина. В тази възрас количеството храна трябва да е средно 120-140 мл. при 6 кратно хранене. Един подробен преглед не е излишен!
Виж целия пост
# 2
Здравейте отново доктор Слънчева!
След като ми написахте, че има от какво да се притеснявам реших да си записвам Жаки кога и по колко изяжда. И резултата за тези три изминали дни е че средно за 24 часа си хапва между 700 - 850 гр АМ. Като количество това нормално ли е?
Имам и още един въпрос: Какви упражнение бихте ми посъветвали да правим за да си държи главичката стабилно? като я сложа по корем рядко я повдига и се подпира на ръчичките, в повечето случаи почва да пъшка и се разревава.
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Количеството храна трябва да е 6 пъти по 130 гр. Вашето бебе почти приема това количество. Е, за съжаление има и по-злояди деца Wink, но важното е да е с добър тонус и да е жизнена.
За да я тренирате да стои по корем подпрете ръчичките и в лакетна опора, с едната си ръка леко притискайте седалището, а с другата и правете масажче на гърбо по посока от вратлето към кръста. Сложете пред нея любими играчки, за да има стимул да си вдига главата. Това го повтаряйте при всяка смяна на памперса. В началото всички недоволстват, но след това им става любима позиция. Успех!
Виж целия пост
# 4
Днес направих изследване на урината на Жаки и ето резултата:
pH                                     - 5
относително тегло          - 1005
белтък                              - отрицателен
глюкоза                            - отрицателен
кетотела                          - отрицателен
билирубин                       - отрицателен
уробилиноген                  - неувеличен
кръв                                 - отрицателен
седимент                          - 1-2 левкоцита, кристали.
От това, че пише отрицателен разбирам, че е добре, но какви са тези кристали, това нормално ли е? А относително тегло? newsm78

Виж целия пост
# 5
Здравейте! Изследването е много добре същото се отнася за относителното тегло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия