Искам да го отбия, ще правим трето бебе

  • 1 302
  • 19
Здравейте, първо искам да благодаря на модераторите за този форум, научих много полезни неща.
Прочетох в Библиотеката за отбиването, но предпочитам мами, които са го преживели, да ме окуражат.
Значи, работата е такава - родих второ дете преди година със секцио. Искам и трето, но кърменето ме изтощава и преценявам, че няма да издържа да кърмя бременна. Освен това след секцио се чакат поне 2години за пълно възстановяване, но ние искаме второто и третото дете да имат малка разлика (каката е на 13години). Малкият до 6ти месец беше само на кърма (каката я кърмих половин година, но майка ми все й буташе в устата киселото мляко  #Cussing out ). Захраних го трудно, цицата беше по-вкусна. Има дни (като днес), в които яде и месо, и манджичка - и пак търси цица. Днес го кърмих 7 пъти, вече изнемогвам, при ръст 180см съм 54кг. искам почивка. Малкият е обграден с много любов, грижи и гушкане. Когато не съм в стаята, няма проблем друг да се занимава с него. В момента, в който вляза обаче - рев, оплаквания и дърпане на блузата за цица. Ходя на козметик, фризьор и масаж с бебо, залепен за мен. Уморих се, помогнете...
Виж целия пост
# 1
аз не мога да те посъветвам нищо, още съм в началото. искам обаче да те поздравя за решението и да ти кажа, че темата ти ме сгря - ние сме три деца с малка разлика около година и 7-8 месеца и е много весело така Joy . мечтая си и аз да имам три деца. или повече ...
Виж целия пост
# 2
Аз (както съм писала и в други теми) отбих дъщеря си много леко и то защото тя самата не искаше да суче (отби се почти сама).Значи първо сведохме кърменетата до 3 - сутрин, обед вечер.След това махнах обедното.След това махнах и вечерното и остана само едно сутрешно към 6:00ч. За една нощ я оставих на майка ми (че ние отидохме на дискотека) и не я накърмих сутринта, но тя нито е търсила нито е плакала и реших, че няма да й предлагам повече.Цялата тази процедура ми отне около месец и половина.Всичко мина много леко без рев, дърпане, търсене и т.н. Peace Успех! Hug
Виж целия пост
# 3
Благодаря на мамите, които ми отговориха  Hug Започвам да действам по въпроса. Тази сутрин се кърмихме в 4.00 и в 7.30ч . Вече чак довечера (ако не прелея). Дано леко преминем периода, стискайте палци!
Виж целия пост
# 4
Олимпия, поздрав за решението   bouquet
Пред мен в момента стои същия проблем - трябва да отбивам, защото март месец няма да съм си вкъщи Wink Аз започнах отбиването преди около 2 седмици. Понеже от около 4 месеца кърмя само сутрин и вечер - преди 2 седмици започнах да намалям постепенно вечерното кърмене. Преди 3-4 дни го махнах нацяло. Сега кърмя само сутрин, но в скоро време ще трябва да намаля и него и постепенно да го отбия Confused
На мен лично ми е много трудно това отбиване, защото съм силно привързана към този процес и само като се сетя и ме избива на депресия, ама какво да се прави - рано или късно трябваше да се стигне до тук Rolling Eyes
Пожелавам ти успех с отбиването и бебеправенето Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Аз на 10.5 й махнах изведнъж заспиването с цица. Много беше трудно първата вечер докато заспи, много рева, но мина. След втората вечер вече нямах проблем. Опитвах се да й давам когато не й се спи, но тя тогава изобщо не си задържаше вниманието и благополучно към 11.5 месеца приключихме без особени проблеми.
Но явно при вас, бебко има интерес не само за приспиване и не мога да помогна май.

А и само да кажа, че откакто спрях да кърмя, детето почна да спи по цяла нощ - не се будеше да си иска нито цица, нито вода, НИЩО. И аз се родих! Почнах да се наспивам като човек, а преди това по 1-2 пъти си се будеше.
Виж целия пост
# 6
Не съм много опитна, но ще ти кажа аз какво направих. Кърмехме се до 4 и 1/2  месеца 7 пъти в денонощие. Постепенно замених едно кърмене с АМ, а после започнах да захранвам и сега се кърмим само сутрин в 6, вечев в 22 и ако се събуди през нощта. Стана леко и без сълзи и проблеми, дано и при теб е така!

Аз пък се чудя докога ще поддържам лактация само с тези 3 кърмения. Искам поне още 1-2 месеца да успея, но...не знам!
Успех! Peace
Виж целия пост
# 7
А и само да кажа, че откакто спрях да кърмя, детето почна да спи по цяла нощ - не се будеше да си иска нито цица, нито вода, НИЩО. И аз се родих! Почнах да се наспивам като човек, а преди това по 1-2 пъти си се будеше.
Искам и аз - да се наспя! Става по 10-15 пъти на нощ за вода, за гуш, за целувки, за цица...
Олимпия, поздрав за решението   bouquet
На мен лично ми е много трудно това отбиване, защото съм силно привързана към този процес и само като се сетя и ме избива на депресия, ама какво да се прави - рано или късно трябваше да се стигне до тук Rolling Eyes
Пожелавам ти успех с отбиването и бебеправенето Heart Eyes
И аз съм привързана много към цуцането - как ме гледа и гали докато суче...Ама се мъчим и двамата.
Благодаря ви за подкрепата, момичета   bouquet
Днес вървим добре - устоявам на изкушението да му дам цица... Laughing
Виж целия пост
# 8
Здравейте пак!
Днес не се справяме добре с "отбиването", или по-точно намаляването на кърменията.  Sad
В 5сутринта преливах от мляко, потече ми по нощницата, малкият го надуши и като се почна едно цокане...Докато не издърпа всичко не спря  Laughing В 8сутринта се събуди опикан до ушите (при условие че смених памперса в 5ч) и пак си поиска цица. После към 12ч яде малко каша и за приспиването започна пак да ме дърпа за блузата и сутиена, за да си извади цицата  Joy Не можах да му откажа. За днес вече 3пъти се кърмихме.
Сега като стане ще яде ядене и вечерта пак ще се издуя и ще му дам да цока...
Голямо отбиване, няма що...
Виж целия пост
# 9
Нямам съвет по темата, но не се стърпях да те поздравя за решението Crazy Страхотно Hug
Виж целия пост
# 10
Нямам съвет по темата, но не се стърпях да те поздравя за решението Crazy Страхотно Hug
И аз така. Радвам се на решения за още и още бебета. Много късмет ти пожелавам  Peace
Виж целия пост
# 11
Успех и от мен - с отбиването и лека бременност най-скоро време!  bouquet

При мен пък беше обратното - не исках да го отбивам (когато той реши, въпреки че на моменти ми е понатежавало, но той от бебе не сучеше нощем), но забременях и имах доста силни болки и решихме да го отбия. Стана съвсем леко, но и той от известно време беше поразредил суканията.
Виж целия пост
# 12
OLYMPIA, как върви ? Има ли проблеми и безсънни нощи? Дано да мине лекичко  Praynig
Виж целия пост
# 13
Здравей!Бях пуснала тема за отбиването преди време и получих в отгоовр много полезни статии-можеш да ги погледнеш и дано са ти в полза-на мен ми помогнаха много да се мотивирам:)
Виж целия пост
# 14
OLYMPIA, браво на вас!!! Кокемон ще има още с кой да си играе!!!
Ние също сме на вълна отбиване, но при нас май ще е по-лесно! Отдавна Марти е само на едно кърмене - сутрин към 7,00 часа и от няколко дни упорито отказва да суче, незнам защо - може и зъби да са, надявам се скоро да разбера. Аз обаче нямам идея как да спра производството на мляко, пробвах с едни хомеопатични, но без резултат, сега съм решила да пробвам с малко изцеждане, ако и това не помогне ще прибегна до услугите на доктор!
Успех в отбиването и бебеправенето!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия