дайте ми изпитана рецепта за доматена супа за деца

  • 4 560
  • 5
Искам да сготвя постна супичка, хрумна ми за доматена, но тази, която правя за нас, децата не обичат, много е концентрирана някак си. От кухнята обаче я харесват Confused, дайте ми някоя рецепта, моля
Виж целия пост
# 1
 newsm78

Не е изпитана, но това ми идва като импровизация в момента:
лук
зехтин или масло
дом. сок
захар
магданоз
босилек
сол
вода

Задушаваш лука с мазнината и малко вода, добавяш доматите и босилека, солта и захарта и магданоза. Така да ври около 35-40 мин.
Може да добавиш и сметана
Или да си свариш фиде и да го добавиш после към доматената супа, за да не е съвсем "гола"

Но друго си е дом. супа с месце  Simple Smile


п.п Захарта е за притъпяване на киселия вкус от доматите. А защо не направиш една картофена яхния с дом.сок. Само доматена супа може да предизвика киселини. Не е много подходяща за малки деца  Rolling Eyes



Виж целия пост
# 2
бе аз така я готвя принципно, но май доматие идват в повече. От кухнята има и застойка май, ти застройваш ли я и евентуално как?
Виж целия пост
# 3
Не, не я застройвам. Но при мен се получава по-скоро яхния, а не супа.

Виж целия пост
# 4
Аз я правя с ориз, лук и зехтин, като се свари добре ориза слагам пресен настърган домат (или смлени домати от буркан). Варя още десет минути, през това време разбивам жълтъка на едно яйце с малко кисело мляко и сипвам по-малко в супата като бъркам непрекъснато, за да не се пресече, още пет минути на котлона и е готова. Слагам и пресен магданоз като я сваля от котлона.
Виж целия пост
# 5
Супа с домати(доматено пюре)
1 картоф средно голям
1 малка глава лук
1 морков
2 домата или 1 к.ч. доматено пюре
масло или зехтин
босилек , риган и магданоз може и сух

Всичко слагам да се вари с вода на око. Като картофите са нарязани на ситни кубчета или настъргани , както и морковите. При пълно разваряване на зеленчуците. Накрая се прибавя заквасена сметана и натрошено сирене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия