Не вдига главата си

  • 1 100
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева! Благодаря за първия отговор за топчето на врата. И според нашата педиатърка става въпрос за лимфни възли. Не ги пипаме. Но сега ще задам друг въпрос, а именно: Какво да направя, тъй като бебокът ми, на възраст 3 месеца и 11 дни, не желае да вдига и задържа главата си нито от положение "легнал по гръб", нито от положение "по корем" ? Фатално ли е това изоставане? Ходихме на кинезитерапия 10 дни - мускулчетата му са добре. Наддава съвсем нормално, гука, смее се, общува - всичко е наред за възрастта му. Даже се опитва да се надигне, но от корема надолу - с дупе и с крачета. Главата не контролира много добре, когато я задържа за кратко. Обикновено това се случва, когато е в ръцете ми прав или сложен по корем, но подпрян на коляното ми. Сложен по корем на пода или на леглото обаче плаче с пълно гърло. Предварително благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! В тази възраст не обичат да стоят в положение по корем и да вдигат главичката. Все още им е трудно Simple Smile
Предлагам Ви при всяка смяна на памперса да го слагате по корем като му поставяте ръчичките в лакетна опора и леко притискате седалището с ръка, така че цялото усилие да отива във вратлето и горната част на гърба като правите с ругата ръка масжче по гръбначния стълб. За да му е забавно и да има стимул да вдига главичка пред него поставете, някоя от любимите му играчки. Това упражнение го правете поне 5-6 пъти на ден по 10 минути и би трябвало да има значителен напредък. Ако не се получи пишете отново.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия