Кога проговориха децата ви?

  • 1 003
  • 19

Анкета

Кога проговориха децата ви?

Опции:

Та това ми е въпросът, за да знам кога какво да очаквам от детето ми?
Виж целия пост
# 1
Зависи от детенцето - Гери говореше към годинката, но от годинка и 3-4 месеца се "отпуши" здраво Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Зависи какво разбираш под проговаряне... моята бърбореше много след 1г6м, ама буквално само аз й разбирах измислените думи... хората почнаха да й разбират някъде към 2г6м...
Виж целия пост
# 3
И на мен ми е интересна темата,но много зависи какво имаш предвид под проговаряне,защото  и дъщеря ми "говори" ама повечето от нещата само тя си ги разбира  Mr. Green Аз съм чувала ,че момичетата проговарял по бързичко /по мънички/,а прохождал по късно,докато при момчетата е обратното.но все пак всичко е индивидуално
Виж целия пост
# 4
Имам предвид проговаряне така,че да използва думи различни от мама,баба,тата....Кога започна да се опитва да казва и други смислени думички. Дано сте ме разбрали какво искам да кажа. Hug Peace  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ние верни на породата - мъж - проговорихме след 2рата си годинка, сега случая явно се повтаря  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Ами ние около годинката 'проговорихме" като само отделни думички, който само аз разбирах Grinning
Виж целия пост
# 7
Моето е на 5 месеца и вече каза първите си думички Laughing
Виж целия пост
# 8
Моето е на 5 месеца и вече каза първите си думички Laughing

Браво на мъничето  Peace ,но все още това не се счита за проговаряне.

По темата-прави цел изречения,но половината от нещата разбирам,затова не го считам за говорене
Моя приятелка момиченцето  и е на година и половина  и с нея може да се проведе смислен разговор,но аз се замислям до колко това е свързано със многото говорене от страна на родителите  Thinking 
Виж целия пост
# 9
Коси още не е проговорил. Знае 15 - 20 думи и много обича да си бърбори и обяснява негови нещица, но изречения не е правил още /освен "Дей баба?"/.
Надявам се, до втория РД да ме изненада.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Не помня. Но със сигурност е след година и 1/2
Сега гледам бебето - на 10 месеца казва разни звуци. Все още не казва нито една цяла дума съзнателно.
Виж целия пост
# 11
Мама и Баба - много рано, но други думи към 1,3м се отпуши.
Сега на 1,9 месеца вече прави изречения и почти всичко му се разбира.
Виж целия пост
# 12
Все още не говори,казва отделни думички.Не съм попълвала анкетата,защото е рано да кажа.
Виж целия пост
# 13
Първата дума (освен мама, баба и тата) каза една седмица преди годинката - думата "шише" - имаше предвид шишенцата от лаковете ми, към които има голяма слабост. Следващата беше "кола" - колите са му още по-голяма слабост. Сега - на 1г.4м. - буквално повтаря като папагал всичко което кажа, че даже и ми имитира интонациите!
Виж целия пост
# 14
Смислени изречения започна да прави от преди 2-3 мецеца. Преди това казваше и повтаряше отделни думички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия