отнеха намаленията за детска кухня на многодетни майки

  • 1 740
  • 13
Ето как се насърчава раждаемостта в България:
От миналия месец бебетата са на кухня. Тогава платих с 50% намаление. Днес отидох да купя за следващия месец купони и ми казаха, че тези намаления са отпаднали и то със задна дата. Трябваше да доплатя за миналия месец и чак тогава ми дадоха да си купя купони за този.
Не че е кой знае колко голяма тази помощ, но пак е нещо.
Може ли някой да ми посочи в коя точно наредба е тази промяна, защото не успях нищо да открия.
Виж целия пост
# 1
Тогава , Наде, са се объркали ... имам предвид предишния месец, затова са ти взели и за него разликата
За съжаление не ползваш намаление за детската кухня , такава ползват майките на близанци само във Варна , защото таксата е решение на местните общини .
Ще ползваш намаление , когато тръгнат на ясла или ДГ

Грешката е в мен , мислех че пишеш за намаление за близнаците
Виж целия пост
# 2
Ето тук мамите осъждат въпроса. Можеш да се включиш, ако желаеш.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158051.0
Виж целия пост
# 3
Надали са се объркали, защото няколко месеца преди да започнем ми поискаха удостоверение за семейно положение и актовете за раждане на децата. Когато за първи път - януари- купих купони занесох документите и ми взеха с намалението. А сега вече са го махнали.
Зина, благодаря за препратката!
Peace
Виж целия пост
# 4
Както по-горе съм писала , грешката е в мен , мислех , че питаш за близнаците , а не за намалението за самотни майки
Виж целия пост
# 5
Според тази наредба имам право на намаление, нали така:

Наредба за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община
НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА
МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ
ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА

(Приета с Решение № 894 по Протокол № 93 от 23.11.2006 г. на Столичния общински съвет)

(изм. и доп. с Решение № 1025 по Протокол № 95 от 18.12.2006 г.)


Чл. 43. (1) За ползване на детски кухни се събира дневна такса съгласно Приложение № 2.
(2) Таксата се заплаща с 50 % намаление за:
1. деца с медицинска експертиза за 50 и над 50 на сто намалени възможности за социална адаптация, издадена съгласно Наредба за медицинската експертиза на работоспособността;
2. деца с един родител;
3. деца, чиито родител отбива военна служба;
4. деца, на  които един от родителите е редовен студент или редовен докторант;
5. трето и следващи деца на многодетни родители;
6. деца пълни сираци;
7. деца, единият от родителите на които е с над 71 % трайно намалена работоспособност.

Какво мога да направя, за да ми върнат парите? Дали да пусна жалба в общината?
Виж целия пост
# 6
Аз го разбирам така , че трябва за едното да платиш пълната такса , а на другото 50% от стойността .
Ще ми дадеш ли номера на яслата , от която взимаш храната , за да мога да проверя дали имаш право или има допълнителни изменения и това вече не важи
Виж целия пост
# 7
Да, Писна ми, и аз така го разбирам. Взимаме кухня от 76-та детска градина в Младост 4.
Много ти благодаря! Hug
Виж целия пост
# 8
Обадих се в общината , оттам ме препратиха към Здравното-м-во
На финала говорих с адвокатката им и се оказа Наде , че ние правилно тълкуваме горенаписаното .
Помолиха да пишеш на Здравното м-во , за да проверят случая ти , но за да го направят трябва да приложиш всички документи ... копие от акта за раждане на децата , първите бележки , бележката за доплащането на разликата ... ако го направиш ще направят проверка  на съответното детско заведение . Имаш право да ползваш 50% на едното дете , за другото ще плащаш цялата сума, така че отнеси случая само за едното доплащане
Виж целия пост
# 9
Много ти благодаря, Писна ми! Страхотна си! Peace  Ще се задействам! Все пак първо в понеделник ще отида в кухнята. И ако оттам не ми съдействат да си оправят бакиите, тогава ще се обадя в Министерството.
Още веднъж ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ! Hug
Виж целия пост
# 10
И така днес отидох в кухнята. Обясних им случая, показах им точния член от наредбата, защото ми показаха едно лисче Shocked, на което им бяха записали случаите с намаления. След като се съгласиха с мен, се обадиха в счетоводството им и от там след половин час ровене из наредбите и те потвърдиха, че имам право на намаление за едното дете.
Така че от другия месец ще ползваме намаление. Но парите не можели да ми върнат, защото вече били отчетени и т.н. Смятам, че ще мога да си ги взема, но не ми се разправя с министерството за 20 лв. Важен е принципа, а не десетте лева месечно намаление, което ще имам оттук нататък.
Чувствам се много доволна от себе си, за което допринесе най-вече вашата помощ!
Благодаря ви! newsm51
Виж целия пост
# 11
Браво, момичета! Ако ние не си търсим правата, никой няма да мисли за нас!
 Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Жени, браво, мама Hug

А в нашата кухня не ти издават нито касова бележка, нито дори квитанция. Даваш парите - взимаш купоните и това е. После иди доказвай, че нямаш сестра Rolling Eyes

В тази връзка на вас какъв документ ви издават за платените пари?  newsm78
Виж целия пост
# 13
И при нас не издават никакъв документ като купуваш купоните. Явно такава е практиката. А пък ако стане някоя грешка , иди доказвай кой крив, кой прав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия