Luggage claim form или как да получа обезщетение за изгубен багаж

  • 3 082
  • 14
Накратко и моята история - майка ми ни дойде на гости за 6 месеца, но...без куфара си. Вече минаха 2 седмици от полета и от багажа "ни вест, ни кост". Както се досещате за това време проведох доста телефонни обаждания, ходене до летището, много загубено време на практика. Сега от Northwest Airlines ни изпратиха т. наречената Luggage Claim Form, но вече тази, на която трябва да се опише подробно съдържанието на куфара и всеки артикул да се посочи какво представлява и на каква стойност е. Молбата ми е ако има някой опит с подобни обезщетения от авиокомпания да ме посъветва колко детайлно да описвам всичко, как да определя стойността на дрехите, подаръците и пр. багаж в щатски долари и въобще всичко, което трябва да имам предвид при така създалите се обстоятелства.
Благодаря ви предварително!
Е.
Виж целия пост
# 1
Имаше подобна тема, но преди много време и не мога да я намеря. Дано да се намери някой от вас с поне малко информация.  bouquet
Виж целия пост
# 2
На никой ли не му се е губил багажа безвъзвратно?! Sad
Виж целия пост
# 3
Съжалявам ама не съм губила багаж.Забравиха ми го веднъж миналата коледа във Виена ама го доставиха на следващия ден.Бих те посъветвала да си опишеш на един лист отделен всичко което липсва и да им се обадиш и да ги питаш колко подробно искат да се опише.Разгледах им сайта и е добре да прочетеш ако не си това:
http://www.nwa.com/travel/luggage/delayed.html
Дано скоро си решиш проблема стискам ти палци  Peace
Виж целия пост
# 4
Моя опит е доста трагичен в това отношение, така че направо се чудех дали да ти пиша. Луфтханза ми загубиха багажа( аз предвидливо си бях направила списъци от А до Я преди да тръгнем от БГ какво има вътре, а аз имах прикачване към друг полет. Както и да е, подадох си декларацията за изгубен багаж, в следствие на което след 2 седмици и нещо ми го върнаха в такова състояние,( или поне част от него Rolling Eyes), че по-добре да не го бяха връщали. След като го получих и се наревах едно хубаво, защото има много неща свързани със сантиментална стойност, които бяха откраднати, грабнах списъците и писах на Луфтханза ( за да имам черно на бяло, е съм писала). Обадиха ми се чак след 4-тото писмо, в което вече се споменаваха адвокати и ми казаха, че видиш ли, те не можели нищо да направят, защото откраднатото не било декларирано 2 седмици след загубване на багажа!!! На моя въпрос как съм можела да знам какво е откраднато, като на 2-рата седмица те все още не ми бяха върнали изгубените куфари ми казаха, съжаляваме много.
От тогава с Луфтханза не летя.
Не знам какво да те посъветвам, може и още да има шанс да ги намерят куфарите newsm78
Виж целия пост
# 5
Момичета, благодаря ви, че се отзовахте. Вече тече 15-ия ден от датата на полета. До 21 дни трябва да пратя документите, които авиокомпанията изисква. Те искат детайлно описание на липсващите "артикули" - включително и датите, на които са закупени всички дрехи и вещи, което на мен ми е невъзможно да пиша. Става въпрос за доста дрехи и много подаръци, които не са купувани само от един човек най-малкото което е. Само за куфара написах дата, защото е закупен няколко дни преди полета. Имах питанки в каква валута да посоча стойността на всичко...днес един познат ме посъветва да е в бг. валута и евентуално да посоча какъв е курса $-лев. Така щяло да е по-добре от гледна точка на техните застрахователни служби, според него(само за пояснение - той е брокер и има "вземане-даване" със застрахователи, та съди от опита си).
Уморих се да се разправям с разни служители, които "едно си баба знае, едно си баба бае" - "гледаме на компютрите и това е, няма информация за куфара"и толкова.
Тандури, на теб нищо ли не ти дадоха като обезщетение?
И на мен ми дойде идеята да не ползваме тази авиокомпания за обратния полет, но това е единствения вариант за полет само с една смяна оттук(Сиатъл) до Б-я, а майка ми не знае езика и се притеснява за повече прехвърляния и затова избираме този превозвач.
Абе кофти разправии с тези багажи - дано поне паричното обезщетение да бива.
Колкото до сантименталните неща - очаквах с нетърпение 2 ДВД-та, на които баща ми е заснет няколко месеца преди да почине - за последно на сватбата на един братовчед, но се надявам след време въпросният ми братовчед пак да ни даде касетата си и пак да я запишем. Искам сина ми да знае дядо си, па макар и от филм.
А 3-4 дни преди въпросния полет съм загубила и дядо си. След тази загуба, загубата на материални неща меко казано бледнее.
Но поне опитвам да успокоя майка, която с такова старание и любов е приготвила всичко за нас.
Е. Hug
Виж целия пост
# 6
Ех, Etka, последните редове от последния ти постинг ме стиснаха за гърлото....Съжалявам за загубите ти...
А багажните загуби....наистина бледнеят...Исках само да изразя съчувствие, иначе не са ми губили багаж, само веднъж ми го забавиха, но ми го докараха в къщи на следващия ден без щети и липси, затова не мога да ти помогна.
Виж целия пост
# 7
aniji, Tandoori, G&J,
Аз ви благодаря, че сте съпричастни и сте си отделили от времето си да ми пишете. Всички сме майки и знаем как е покрай малчуганите - времето за компа понякога съвсем липсва(поне за мен е така). А така ми се иска да имам повече време за форумчето. Blush
 Hug
Виж целия пост
# 8
Много съжалявам за събитията отколо теб Sad  bouquet Не се ядосвай за багажа, тегли им една и се радвай, че майка ти е при тебе! Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Etka и аз имам подобен на този на Tandoori  опит с Луфтханза,но при мен беше с щастлив край. Peace
Луфтханза загубиха багажа на дъщеря ми,при нас обаче се случи в периода,когато бяха Лондонските събития,на летището на Дюселдорф имаше камари с куфари,които не бяха качени на самолетите.. Shocked
След 3 часово чакане на опашка ,подадохме  декларация за изгубен багаж, след около десетина обаждания по телефона ,след месец ни писаха да изпратим писмо в централния им офис в Ирландия с опис на багажа и стойността ,както и ако сме имали касови бележки за някой неща  Shocked .  newsm78 В условията на Луфтханза пишеше,че максимума обезщетение е мисля около 1000 еуро... 
   И в нашия багаж имаше снимки и неща със  сантиментална стойност ,поради което бях много притеснена. Tired
Пратихме писмото до Ирландия,и когато съвсем го бяхме описали...за наш късмет след около седмица се обадиха,че багажа е намерен,след 2 дни ни го донесе куриер в Италия.Нямаше абсолютно нищо откраднато! Peace
 
Дано и вие имате късмет!Успех!  Hug Peace

 
 
 
Виж целия пост
# 10
Etka,
Въоръжи се с търпение. Целта на компанията е да Не ти плати за изгубения багаж, ако не го намери. Точно затова се опитват дискретно да те откажат от по-нататъшни опити. Тайната на успеха се крие в твоето спокойствие и педантичност. Опиши това, за което знаеш откъде, кога и за колко е купено, за другото - просто ИМПРОВИЗИРАЙ - колкото по-цветисто, толкова по-добре! Не се срамувай да посочиш по-висока цена, компанията няма да тръгне да сравнява цените в България. Това е важно, ако не ти намерят багажа, защото тогава ще трябва да ти покрият загубите, а това зависи от общата стойност на багажите.

Казвам ти го от опит, съпругът ми имаше проекти в големи авиокомпании и ми разказа за тяхното Workflow - протакане до последната секунда и нулев морал. Презумпцията е, че клиентите нямат толкова време за подробности и желание да се занимават с арогантни копелета.
Виж целия пост
# 11
Майка ми имаше подобна ситуация с Бритиш, но преди повече от 10 год. Беше на гости при майка си тук в Сиатъл и на връщане и загубиха багажа. Тя също направи подобен списък и и върнаха цялата посочена сума. След повече от година получи обаждане от София,че куфара и е намерен и на следващия ден го изпратиха до летището на Варна.......Къде е бил този куфар цяла година- никой не знае....Също така нищо не беше пипнато.
Мойте на искренни съболезнования за загубата на дядо ти!
М.
Виж целия пост
# 12
Майка ми имаше подобна ситуация с Бритиш, но преди повече от 10 год. Беше на гости при майка си тук в Сиатъл и на връщане и загубиха багажа. Тя също направи подобен списък и и върнаха цялата посочена сума. След повече от година получи обаждане от София,че куфара и е намерен и на следващия ден го изпратиха до летището на Варна.......Къде е бил този куфар цяла година- никой не знае....Също така нищо не беше пипнато.
Мойте на искренни съболезнования за загубата на дядо ти!
М.

Mimoska, това с връщането на куфара след една година направо ме разби. Но пък и обезщетение са и изплатили на майка ти - евала! Почвам го прословутия списък с багажа.  Wink
Виж целия пост
# 13
Пиши какво е станало дали са ти го изплатили и успех с бюрокрацията
Виж целия пост
# 14
Ели много съжалявам за загубата на дядо ти,  Hug за теб и майчето ти! Хубаво е че вече сте заедно!
За материалните неща не се ядосвайте, вярно самата разправия с летищата е много гадна, ама ти знам че ще се справиш Simple Smile
Много често се случва с този полет да се загуби багаж, защото престоя в Амстердам е много кратък и не успяват да ги прехвърлят куфарите, почти на всички приятели които бяха пътували по тоя маршрут преди мен, куфарите им не успяваха да дойдат с тях, а чак след няколко дни. Аз дори психически се бях подготвила как няма да ми пристигнат куфарите и няма да се разправям с бебета и куфари тук на летището, те пък взеха че пристигнаха с нас. Дано и вашия да пристигне, макар и със закъснение.
Свекърва ми като се прибираше от тук, не си получи единия от куфарите като пристигна в София, но на третия ден й го занесоха чак в Лом!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия