Вредно ли е косата да се мие всеки ден?

  • 13 675
  • 92
Здравейте,

Въпросът е ясен - вредно ли е да се мие косата всеки ден?
Питам, защото съм срещала много противоречиви мнения по въпроса. Косата ми е много дълга, до скоро я миех през ден, но в края на втория ден вече не мога да я търпя - поема миризми, най-вече цигарен дим, въпреки че не пуша, губи си обема, с една дума - не ми харесва как стои. Започнах да я мия всяка вечер и определено резултатът си струва. Въпросът е няма ли да я изтощя по този начин, въпреки че ползвам мек шампоан при всяко миене? Споделете вашия опит, моля, а ако някой се включи с професионален съвет - още по-добре!
Виж целия пост
# 1
аз съм си я мила всеки ден- и сега така, ако спортувам. вредно е това до колко я сушиш със сешоар или преса, до колко я решиш и опъваш докато е мокра.  Simple Smile моята е тънка и ако искам някакъв обем няма начин..
но фризьорът ми каза най-много 3 пъти седмично да я мия.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Здравей
Съветът ми не е "професионален", но понеже и аз имам такъв опит, реших да го споделя. Моята коса е много тънка, не е никак гъста и в комбинация с това, че е мазна, просто нямам избор колко често да я мия. С подходящ шампоан за честа употреба и повечко грижи, щом казваш, че ти е дълга, мисля, че не трябва да е проблем. Друг номер, който прилагам е да си разреждам шампоана с вода и да го ползвам така. Все пак, за един-два дни косата не се е омазнила чак толкова и си се измива добре и с разредения шампоан, но е много по-щадящо за косата. Предполагам, че щом ти е дълга косата, си знаеш какви продукти да си ползваш за краищата - разните му там кристали, балсами без отмисаве, масла, маски или каквото на теб ти допада, така че да ги предпазиш.
Аз си мия косата най-късно на втория ден, но проблеми с краищата нямам. Е, може би е и от това, че мноооооооооого рядко използвам сешоар, но не съм се подстригвала поне от 4 месеца, а чак вчера си видях един цъфнал косъм  Simple Smile
Иначе и моята фризьорка все ми разправя как трабвало да я мия един или два пъти в седмицата най-много, ама хич не си го представям как ще стане това, така че си карам както си знам.
Малко дълго стана,но дано ти е било от полза
Поздрави
Виж целия пост
# 3
Мда, сешоар не ползвам, нито преса, оставям я да си изсъхне сама (е, отнема цяла нощ, но какво от това). Идеята на това ежедневно миене е по-скоро да я ароматизира, да придаде обем в корените и да я освежи, общо взето - изплакване с капка шампоан и малко балсам.
Виж целия пост
# 4
И аз да се включа. Мия косата си почти всеки ден вече повече от десет години. Тънка е / не рядка /, губи обем и се омазнява в корените. Мога да прескоча най-много една вечер, но не се чувствам твърде комфортно на втория ден. И аз като Natka разреждам шампояна с вода и ползвам такъв за честа употреба. Правя редовно домашни маски / поне веднъж в седмицата / и си мисля, че не е проблем. Даже получавам комплименти от фризьорката, че е пораснала много от последната подстрижка - преди около 4-5 месеца.
Виж целия пост
# 5
Да - вредно е  Sad

Препоръчителното е 2 пъти седмично..., да не казваме 1  ooooh! Честото миене води до бързо омазняване, загуба на еластичност и блясък и т.н. Ако ползваш сешоар всеки ден пък се увреждат краищата й и това води до бърз цъфтеж.... Ако косата е свикнала да се мие често, то тя може да отвикне за около месец..., но до тогава както се казва трябва да се търпи нейното бързо омазняване..., защото в началото ще се омазнява със същото темпо..., но може да се пренастрои така че да се мие 1-2 пъти седмично...   bouquet А за това, че не ти харесва как стои - възможно е да е от начина на подстрижка или препаратите които й слагаш (ако използваш такива)... Относно поетия цигарен дим... сутришно намачкване и освежаване с капки вода прочиства леко косата...
Съветът ти от мен е по възможност професионален...
Виж целия пост
# 6
Да-вредно е!
Скоро бях на дерматолог и ми се накара.Косата се мие веднъж до два пъти седмично Peace
Колкото по-често я миете,толкова по-бързо се омазнява.Затова и си правех маска от хума-тя изсушава косата.Сега я мия веднъж седмично.Имам приятелка,която я мие веднъж на 2 седмици и има най-невероятната коса Peace
Виж целия пост
# 7
Щом използваш подходящ шампоан,не мисля,че е вредно.
Моята я мия на 7 дни,рядко по-често.В началото се омазняваше,докато премина от 2 на 1 измиване седмично,но бързо свикна.Не обичам обем,така че това не ми е проблем.
Виж целия пост
# 8
Аз си мия косата на 7-10 дни, освен лятото, когато се потя много и просто ми се налага да е по-често. Косата ми е суха, гъста, твърда и къдрава и често назано и две седмици да не я мия хич не и личи. При мен проблема е, че ако прекалено често я мия, тя цъфти ужасно.

Доколкото знам добре е да не се прекалява с миенето, на 2-3 дни веднъж.
Виж целия пост
# 9
моята я мия 2 пъти седмично, ползвах едни ампули на vichy, против косопад, че от една боя ми се съсипа косата, и ми се оправи(преди я миех всеки ден), на мен ми издържа 4 дена, ако я мия с професионален шварцкопф.косата ми е с мазни корени и сухи краища
Виж целия пост
# 10
Emi чак толкова често не е хубаво.Мий си я през ден.Купи си някакъв шампоан за много обем и балсам такъв.Изобщо не е хубаво всеки ден.Отделно ако ползваш и сешоар.След няколко месеца ще стане "проскубана".Казвам го от личен опит

Купи си шампоан, слабо агресивен за честа употреба и балсам за супер обем.Мий най-много 3 пъти в седмицата Peace
Виж целия пост
# 11
Японците казват - "По добре да ти паднат няколко косъма от миене, отколкото цялата коса - от мръсотия." И съветват индивидуално напасване на миенето, винаги когато се появи сърбеж или неприятно тежко омазняване. Аз я мия 3 пъти седмично и за сега съм добре, просто имам най- обемната коса след Пеги Бънди и веднага след изсушаване съм като балон в главата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
И аз да се включа.Моята коса също я миех през ден от няколко години вече и да май найстина е вредно ,защото започна да се замърсява още по-бързо.За това реших да замествам едно миене с хума,вместо шампоан.И колкото и да не ми се вярваше резултат има.Вече я мия през три ,а понякога и четери дена и не стой мръсна.Слагам задължително балсам и кристали след това,и косата стой по-здрава и по-твърда. Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 13
И аз да се включа.Моята коса също я миех през ден от няколко години вече и да май найстина е вредно ,защото започна да се замърсява още по-бързо.За това реших да замествам едно миене с хума,вместо шампоан.И колкото и да не ми се вярваше резултат има.Вече я мия през три ,а понякога и четери дена и не стой мръсна.Слагам задължително балсам и кристали след това,и косата стой по-здрава и по-твърда. Grinning Grinning Grinning
А как се приготвя маската с хума?
Виж целия пост
# 14
Аз я мия през ден. като се има предвид ,че по голямата част от шампоаните са за ежедневна употреба  едва ли е вредно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия