Не знам какво да правя вече с този синузит

  • 26 308
  • 27
Толкова съм нещастна, че вече не знам Cry
Всичко започна преди около месец и нещо - стандартния грип, висока температура, треска. Мина...но ми остави за спомен пълен с гной десен синус и главоболие, за каквото не знаех, че съществува Twisted Evil Пих АБ - нищо. След края му, лекарат ми счета, че не може да чака повече и направи пункция. Беше повече от неприятно, но още на следващия ден вече се чувствах страхотно, главата не ме болеше, абе - супер Hug И така 3-4 дни.
От вчера пак съм с главоболие Confused Току що говорих с лекаря, който ми каза да отида утре и ако се наложи пак ще ми направи пункция Cry
Това просто е някакъв кошмар. Не разбирам - от сега нататък какво? Ами ако и трети път загнои? Трета пункция ли? Това не може да е истина Sad Трябва да има и друг начин!
Ако има и други изстрадали като мен, споределете, моля, много съм отчаяна ooooh!
Виж целия пост
# 1
здравей,
на мен са ми правили 3пункции на синусите преди.... 20години. Първия ден като ми я направиха с много дестилирана вода промиха синуса /бях ужасена какво излезе от него Sick/, лекаря предписа някакво лекарство-2дози /за съжаление не си спомням името/, което тогава с връзки успяхме да закупим от валутна аптека и на следващия ден ми сложи едната по точно напълни синуса с този гел, а след 1седмица още веднъж. От тогава не съм имала сериозни проблеми.
Преди това бях ходила и на физиотерапия/нагревки/, но нямаха никакъв ефект поне при мен.
Дано повече да нямаш проблем
Виж целия пост
# 2
belinda,това което си описала съответствана моите мъки със синузита в края на миналата година.
Никаква пункция не давам да ми правят,тъй като след време ефекта е обратен.
На мен и физиотерапията не ми действа.
Правих си онези бабини ила4и с морска сол,лук,мед,промивки на носа.
Бяха ми изписали едни спрейове,след които се влоших оЩе пове4е и накрая се ядосах,пих 7 дни един много силен антибиотик и се оправих.
Виж целия пост
# 3
лелелелеле, белиндичка... как си изтърпяла болките при пункцията... Знам, че са адски  Tired

Да ти кажа, попитай твоя лекар, какво мисли за физиотерапията в твоя случай. 8-10 нагревки няма да е зле да си направиш...

Боже, боже.... как 2-ра или 3-та пункция...  Rolling Eyes Това не е човешко  ooooh! Стискам палци, да не се наложи 2-ра пункция  Praynig
Виж целия пост
# 4
Белинда виж това:
http://www.sinumed.net/ung/diagnostics.html
Аз мисля да си направя такова изследване и при нужда такава манипулация,заЩото ина4е мъките са не4овешки. Tired
Виж целия пост
# 5
Физиотерапията е с много добър ефект при синузити. Консултирай се Peace
Виж целия пост
# 6
Аз се отървах от синузита с хомеопатия Grinning
Виж целия пост
# 7
има един много добър антбиотик за синузит -   ЛИНКОМИЦИН
пробвала ли си с него
Виж целия пост
# 8
лелелелеле, белиндичка... как си изтърпяла болките при пункцията... Знам, че са адски  Tired

Ами, честно казано, след като ме упоиха едно хубавичко, та чак устните ми изтръпнаха, не усетих никаква болка от пункцията. Но самото усещане е отвратително. Абокатът, който ти троши носния хрущял, гнойта, която после издухваш и хвърчи навсякъде, кървища Sick Абе, мизерията е пълна...И по всичко изглежда, че ще я преживея отново, защото и в момента съм със зверско главоболие ooooh!
А антибиотици вече не ща и да чуя Naughty От Зината такива гъби си завъдих, че вече една седмица не мога се изпикая като хората. Не, просто ми писнааааааа #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Не позволявай повече да ти правят пункция. Това е последното спасение при синузит , а не първото.  Аз от години страдам от синузит. Усетя ли че носът ми се запушва започвам с нагревки с морска сол, с инхалации и в краен случай антибиотик. Така ме е боляла главата, че очите си не можех да държа отворени, при най малкото движение и сякаш нещо се забиваше в слепоочията ми. Разбирам те напълно, но не мисля че трябва да ти се прави пункция. Вече продават лекарства и капки за синузит, които са много ефикасни.  При мен като цяло  когато се възпали синузитът, се оправям за 2-3 дни. По няколко пъти на ден обаче правя нагревки и инхалации, последния път вкарвах в ноздрите си капки тетра и ефекта беше мигновен-почна да се изтича гнойта!!!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 10
Миличка, незнам какво да те посъветвам, никога не съм имала вземане даване със синузит, но ти пожелавам скорошно оздравяване, дано се оправиш  бързо Praynig
Виж целия пост
# 11
Мила, аз лежах преди две лета в болница със синузит точно като теб-от едната страна само, но ми правиха 5 пункции и промивка с лекарство вътре, защото при мен имаше бактерии вътре (от детската градина на детето ) ooooh! Взеха ми още от първата гной  Sick за изследване. Щом главоболието ти продължава значи работата е кофти. Да чукам на дърво повече проблеми не съм имала , но много внимавам с хремите , защото съм на крачка да повторя при по-сериозно разболяване.
Ако искаш ще ти дам координати на моя доктор , работи с напрвления и е много добър . Бързо оправяне  Peace
По принцип след синузит понякога правят една операция за да премахнат лигавицата и да няма повече повторения, но на мен ми се размина ooooh!, защото беше бактериален.
Бабини илачи при гной и особено компреси с морска сол са абсолютно нежелателни , доктора каза,че влошават още повече нещата Tired
П.П. Аз първо пих доста силен антибиотик 10 дни, но не помогна Tired
Виж целия пост
# 12
Съпругът ми е със синузит.Преди 10 г. му направиха операция след тежка криза,но синусите му останаха слабото място.От скоро открих Цитросепт и последния път,когато започна пак  да обостря синузита,започнах да го лекувам с него-прием през устата и капки в носа(в приложението към Цитросепт пише как).Невероятното беше,че за3-4 дни се оправи.Определено го препоръчвам-при него имаше невероятен ефект.Бързо оздравяване newsm10
Виж целия пост
# 13
Аз се отървах от синузита с хомеопатия Grinning
Аз знам, че ти не си привърженик на хомеопатията, но съм сигурна, че ще се оправиш с хомеопатия. Стига сте се тровили с тези АБ, пункция само като си представя и настръхвам. Успех!
Виж целия пост
# 14
Почти всяка хрема ми преминава в синузит. Най-доброто ми решение е АБ Ципрофлоксацин - според моя лекар това е много добър антибиотик за вътрешни, капсулирани инфекции. Но не винаги опирам до него.Последния път се спасих като си накапих по няколко капки от листа от алое на 2 -3 пъти. Засега нямам друго възпаление - от 2месеца насам. От първа ръка имам информация , че идеално действат и капки от чесън-прясно изцедени - боли, но е ефикасно.  Иначе в Асеновград има един билкар, при който също ходих. Точно тогава имах болки в областта на синусите, но без секрет. Той ми накапа 4 вида капки в двете ноздри. Гадно , но още в същия момент ми светна пред  очите.  И аз мисля, че пункцията трябва да е последното решение. Стискам палци, защото знам как боли...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия