Помогнете ми при избора на дограма

  • 21 913
  • 46
Момичета, една приятелка  трябва да си смени дограмата. Проблема е, че е с ограничен бюджет. Като евтин вариант са й препоръчали Блик. Но пък на мен ми казаха, че не са много качествени. Има ли някой идея от къде може да поръча дограма и да не й одрежат  главата.  Ще съм Ви благодарна  ако ме насочите. Ако се притеснявате от реклама, пишете ми на лични.
Мерсаж
Виж целия пост
# 1
До колко пари и какви квадрати?
Виж целия пост
# 2
Евтин, но некачествен, ако ще е български профил нека да е Waiss profil, те са значително по-качествени от Блик
Виж целия пост
# 3
И аз съм за Вайс- 3 или 4 камерна, според парите и.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви за отговорите. Пообъркала съм Ви. Не е за дома й, а за сгладове и за огромна витрина, която няма да се отваря. Тя каза, че разликата в цената тна немската  и българската дограма била почти двойна... Това е сериозна разлика
Виж целия пост
# 5
А има ли някой преки наблюдения над българската дограма?
Виж целия пост
# 6
Вайс профил - НЕ!Блик - също!
Най евтин и качествен материал е Рейхал...заслужава си парите.Немска дограма, но с 20 год. гаранция, има и доста по - добри, но т се и по - скъпи, като Кьомерлинг, например.
работя във фирма за дограма и никога не бих си сложила българска, независима от нейното име...
У нас, сме с Кьомерлинг, най - скъпата, но дограма се сменя един път...по - добре приблизително 200 лв. повече, но завинаги, отколкото дограма по 0- евтина, на след 2 години за смяна.......
Виж целия пост
# 7
Аз пък на пук на последното мнение ще препоръчам Профилинк. Рейхал за сефте чувам такава дограма  Thinking да няаш в предвид Рехау  newsm78
Виж целия пост
# 8
работя във фирма за дограма

kaleia, надявам се че от скоро работиш във фирма за дограма. В противен случай изказването ти не показва особен професионализъм.
1. Рехал е Рехау, нали?
2. 20 години гаранция на дограма?! Коя е фирмата, която дава 20 години гаранция? Или имаш предвид, че профила е с 20 години гаранция, което е нещо мноооого по-различно от гаранция на дограмата.
3. Моля да ми обясниш за Кьомерлинг с какво точно са най-добри. Наистина се интересувам не се заяждам
Виж целия пост
# 9
За 20 години гаранция на профила е много малко. "Гадната българска Профилинк" е с 50 години гаранция на профила, а немските удрят и по 80  Laughing Изтъквам профила Профилинк, защото с такъв работим за другите само съм чувала мнения от хора, нямам преки наблюдения за качеството :>
Виж целия пост
# 10
След много обикаляне се убедих, че фирмата, която ще сглоби дограмата е пъти по-важна от самия профил. Съветвам Ви да гледате качеството на сглобяване, това което си е правено с теслата и допотопни машини си личи, просто се вгледайте в ръбчетата, и т.н, дори и на мострите им си личи.... Ние сме си харесали фирма, работят с Рехау, не е най-хваления профил, но ми хареса как са ги сглобили. Кьомерлинг също гледахме, но си бяха мърляво сглобени ...
Дали съм права ще си проличи след някоя друга годинка  Grinning
Виж целия пост
# 11
Ние също сме с Кьомерлинг и сме много доволни!!
Виж целия пост
# 12
Ние сме с pvc Профилинк 5 камерна с троен стъклопакет, но се предлагат и по евтини варианти ( 3 камерна с 2 стъкопакет). Страхотна шумоизолация!!!От старата дограма като валеше по-силно и по стената се стичаха вадички, а сега и капка не пропуска.
Виж целия пост
# 13
А какво ще кажете за Ролпласт? Моите родители са се насочили от нам да поръчват дограма, та ако имате отзиви/добри или лоши/ споделете моля, за да не се прецакаме нещо.
Виж целия пост
# 14
Аз препоръчвам Века, а родителите ми си сложиха Trocal, пет камерна и са много доволни.Шумоизолира и не образува конденз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия