Повръщане на 5 месечно бебе

  • 3 048
  • 1
Здравейте др Слънчева,
Дъщеря ми е на 5 месеца и половина и не спира да повръща откакто е родена. Допреди ок 20 дни беше на изключително кърмене, като от скоро се захранваме. Оригаме се по няколко пъти, но няма кой знае какъв ефект. Зная, че на всички майки им се струва ,че децата им повръщат много, но тя наистина повръща много. По 4-5-6 пъти на ядене и то сериозни количества, вече преработено мляко. Не говоря за изтичане на мляко, става въпрос за голям фонтан. От около 20 ден имаше себореен дерматит с много пъпчици по лицето и тялото, който излекувахме около втория месец - тогава го откриха./не знам има ли значение това/. Откакто и давам каша след кашата почти не повръща. Сега ще започваме пюратата. Иначе плаче, иска още да яде, а не спира да повръща. Държим я изправена като не докосваме коремчето.
Като дете аз също съм повръщала до третия месец и след консултация с лекар майка ми ми е дала пепсинал само веднъж и съм спряла!Какво мислите за това лекарство? Има ли го още? Май станаха много въпросите?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Някои бебета имат по- чувствителен стомах и по-слаба мускулатура на мястото на затварянето на стомаха към хранопровода. След като не повръща от кашите и пюретата, които са по-гъсти и тежки се касае за рефлукс. Въпреки, че е на кърма вече е време да я захраните. Кърмете я сутрин и вечер, а към обедното хранене и следобед също можете да й давате кърма. По този начин няма да повръща толкова и ще получава кърма. За често повръщащи бебета на принципа на нервен стомах има медикамент кординакс. Консултирайте се с детски гастроентеролог напр. Доц. Желев от Детскагта клиника ако повръщането продължава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия