Мухъл в банята

  • 12 489
  • 19
Здравейте!
Имаме следния проблем в банята, поради прекалено "добрите" майстори, които ни поставяха фаянса и мивката: мивката е залепена за плочките със силикон. Явно при залепянето е имало влага и сега под силикона е мухлясало и избива и нагоре към ръба където се свързва мивката с плочките. Изглежда ужасяващо, все едно мивката не е чистена с години. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и знаете ли как може да се оправи това. Пробвах да го замажа с фугин, но мухъла пак избива и върху фугина..
Виж целия пост
# 1
Аз съм със същия проблем Confused
Дано някой даде отговор Praynig
Пробвала съм да накисвам с неразреден "Доместос" и пак не става  Confused
Виж целия пост
# 2
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Виж целия пост
# 3
Мерси за идеите. Ще пробвам, но кофтито е че мухълът е вътре в силикона, с който е залепена мивката и савото няма как да стигне до него.
Виж целия пост
# 4
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса
Виж целия пост
# 5
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса
Така ще да е най-добре.
Много кофти-но не виждам иначе как да се изчисти- всички препавати за за повърхността... Tired
Виж целия пост
# 6
аз съм чувала, че силикона спира мухъла!  Shocked Rolling Eyes странно се е получило при вас!
Виж целия пост
# 7
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.
Виж целия пост
# 8
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса
Така ще да е най-добре.
Много кофти-но не виждам иначе как да се изчисти- всички препавати за за повърхността... Tired

Тц,  Naughty, изстържи само силикона, изчакай да изсъхне напълно и положи нов силикон по фугите. Можеш да използваш бял или цветен силикон, който подхожда на цвена на плочките , например.

И силиконът старее, пропива се с вода, която мухлясва и става черно.

А Саво - препаратът е много силен, обаче после мирише два дни на хлор, та не е препоръчителен, когато има деца наоколо.
Виж целия пост
# 9
МЕрси за идеите. Моли май така ще стане- ше махнем силикона. Да се надяваме че няма да падне цялата мивка. Shocked
Виж целия пост
# 10
Със Саво и Антимухъл нищо няма да постигнеш. Най- много ако имате предпоставки за алергия при някой от вас да се обостри или изяви такава. Направо този силикон трябва да се махне и подмени с по- подходящ "уплътнител". И ние имахме проблем със силикона на поддушовото корито на кабината.
Виж целия пост
# 11
Galyna и с какъв уплътнител решихте проблема?
Виж целия пост
# 12
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.

Къде се продава този препарат, че не съм го виждала до сега?
Виж целия пост
# 13
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.

Къде се продава този препарат, че не съм го виждала до сега?
Аз си го купих от едно магазинче да перилни препарати,но майка им си го взе от Фантастико
Виж целия пост
# 14
Благодаря, не съм се сетила да потърся във Фантастико.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия