Проблемно захранване

  • 1 785
  • 1
     Здравейте д-р Слънчева!
Синът ми е  на 8 месеца. Захранихме се след навършени 6 м. по стандартният начин - първо с бебешки ориз, последователно въвеждах плодове и зеленчуци под формата на пюрета. Всичко вървеше ОК до момента в който започна никненето на зъбчетата. От 1 м. и половина отказва дори да опита каквото и да е пюре, отказва кашите, а те му харесваха. Пие само адаптирано мляко по 700 - 900 мл на 24ч. Оставам с впечатление, че болката от зъбите подтиска интереса към храните. Само понякога хапва нещо различно, но това се случва 1-2 пъти в седмицата. Та въпросът ми е - ще има ли много негативни последствия късното захранване, защото аз не мога да насилвам детето си, а от друга страна не съм въвела огромен брой храни, които би трябвало вече да хапва? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Няма нищо страшно Grinning Можете да му давате по 3 мл. панадол, ако е много неспокойно и плаче. Не го насилвайте, но все пак му предлагайте от пюретата, но с биберон и може да ги правите по-рядки като ги смесвате с повече мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия