"БЕ"

  • 1 674
  • 37
Успокойте ме, че това е период  Praynig
Лора от известно време употребява "бе" на края на изреченията  ooooh!
Обяснили сме и,  че не е възпитано, но продължава  ooooh!
На моменти се правя, че не я чувам  Whistling, но .....
В къщи не говорим по този начин  Confused
Виж целия пост
# 1
В нашата къща е същото. Той донесе от яслата и друга дума - ТЪПАЧКА. Най-вероятно е някоя от приятелките му, щом думичката е в женски род. Даже имам подозрения коя е  Wink
Искрено се надявам да премине бързо.
Виж целия пост
# 2
От мин. седмица и Никол започна с това БЕ ... Вчера следобяд като я прибирах от ясла, каквото и изречение да подхващаше все завършваше с БЕ .. Обясних й че е много грозна дума и добрите деца не я употребяват, но като че ли напук започна да я повтаря като папагал ... 
Виж целия пост
# 3
Хахааааааааа  Joy Същото..Даже мислих да пускам тема, затова и влязох в Нашите деца  Joy

Но при нас е още по-ужасно...

"Остави ме бе,
нищо не правя бе,
само пипам бе..."

примерно.... Wink  Crazy

само, че аз съм се улавяла, че ние също слагаме бе понякога в изреченията("ела тука бе дете"-примерно...)  Crazy Но не толкова, колкото него де  Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
Период е, ще отмине. Поне при нас отмина, не бързо, може би два - три месеца, в които правехме забележка на всяко казване.

Обаче моят син казваше уе ooooh!
Виж целия пост
# 5
Когато дъщеря ми каже някоя дума, която не е за нейната уста, се правя че не чувам изобщо или сменям темата веднага, като гледам да и насоча вниманието в друга посока. Тя не ходи на ясла за да носи такива думички от там, но във всекидневното общуване с хората около нас прехвърчат всякакви думи и изрази, в това число и неблагоприлични за една малка госпожица  Laughing. Например последното е "ма", което чу от две по-големи какички и се опита да го вмъкне в речта си. Не се опитах изобщо да и обяснявам колко е неприлично това обръщение, защото тя в момента е в периода на отрицанието и само щях да и засиля интереса към думата, а просто се направих на ударена и точно след два дни беше забравена.
До сега тази тактика работи много успешно при нас, така че обясненията ще оставя за малко по-нататък, когато започне да се вслушва в тях, а не да прави точно обратното  Laughing.
Виж целия пост
# 6
Синчето също завършва нерядко изреченията така, поправям го.
Мисля си, че от мен и баща си го е усвоил: "не така бе Мони" и подобни между мен и баща му, без да се усещаме. А то детето си прави свои изводи как да го използва - обикновено пред други хора и с нахално нахакано звучене, направо невъзпитано си звучи
Виж целия пост
# 7
Лора не посещава ДГ.

3ори, опитвам се да прилагам твоята тактика  Wink
БУБЕ, отмених те  Mr. Green Hug

Извод : зареждам се за пореден път с търпение /доколкото мога/ ooooh!
Виж целия пост
# 8
Успокойте ме, че това е период  Praynig
Лора от известно време употребява "бе" на края на изреченията  ooooh!
Обяснили сме и,  че не е възпитано, но продължава  ooooh!
На моменти се правя, че не я чувам  Whistling, но .....
В къщи не говорим по този начин  Confused


Лори не е Сама
разписвам се в отбора

Малена поне от 2 месеца го употребява, напоследък й казвам - "без БЕ" и тя повтаря и ми обяснява без бе, но след малко вече е забравила
Виж целия пост
# 9
И аз доста време повтарях "без БЕ". Когато дъщеря ми започна да го казва, си дадох сметка колко често и ние го правим. Само дето не натъртваме толкова. Наложи се да откажа и себе си от досадния навик. Отдавна този проблем е в историята.
Виж целия пост
# 10
И при нас го  има този проблем, но не му отдавах толкова значение, защото и ние самите го употребяваме.Но чак като почнах да и правя забележки се усещам, че неволно и ние го изричаме това "бе".Надявам се да е период от развитието и. За съжаление не е само тази"придобивка" от детската градина.
Виж целия пост
# 11
От 2-3 седмици Ицо също започна да употребява "бе"-то.  Явно наистина е период в развитието. Други думички обаче ме притесняват повече - от няколко дни като обръщение вместо "мамо", "бабо" започна да казва накратко "ма", "ба". Аз съответно или го поправям, или се правя, че не го чувам и сам се поправя. Усвоил е някакъв диалект, който не се ползва при нас Embarassed. Толкова сложни думи вече казва, а го домързява да поризнася двусрични Rolling Eyes!
Виж целия пост
# 12
Моите се поправят една друга с "без бе", обаче не спират да го употребяват. Поне от ма отвикнаха - ей така - от само себе си.
Виж целия пост
# 13
Когато тръгна на градина и Иво ми докара "бе" в къщи. Но с "без бе" го пресякох на втория-третия ден.
Лошото е, че вече не ми дава да кажа нито "бе", нито "абе" в изречение-по какъвто и да е повод. Веднага ме поправя: "Мамо, без "бе"!".
Виж целия пост
# 14
  Аз пък казвам "бе" понякога и вече ме поправя. Взе неудобно да става...
- Да бе!
- Мамо, не се казва "бе"!
  Най-вероятно ще й мине, ако си по-упорита от баща ми Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия