Отровни фъстъци!

  • 816
  • 11
Над 70 тона отровни фъстъци са разпространени в търговската мрежа в страната. Пратката е пристигнала на пристанище Варна с контейнери от африканската държава Гамбия. Вносител на стоката е софийската фирма “Прима Агро” ЕООД, предаде БНТ. Пратката е пристигнала у нас на 6 януари. Фъстъците вече са били по складове, когато започва проверка за годността на стоката. “Вносът от Гамбия не подлежи на здравен контрол, така че митническите власти не са били длъжни да ни уведомят и не са ни уведомили. Информацията за фъстъците получихме от министерството, където е постъпил сигнал”, заяви директорът на РИОКОЗ-Варна д-р Емил Ангелов. Оказва се, че по решение на Европейския съюз на контрол подлежат стоки, внос от Китай, Бразилия, Египет и други страни, но не и от Гамбия. Резултатите от пробите доказват високо съдържание на микотоксини във фъстъците. Те са канцерогенни и са опасни за човешкото здраве. “Има риск от цироза или рак на черния дроб, но при продължителна консумация”, каза директорът на РИОКОЗ-Варна д-р Емил Ангелов.
30 тона от опасните фъстъци са били за кратко в склад във варненското село Каменар. Собствениците на пратката не са изчакали резултатите от пробите и междувременно са ги транспортирали до София, съобщи говорителят на ОДП-Варна Калинка Пенчева.
И до този момент не е известно къде се намират и останалите 40 тона от отровните фъстъци. Предполага се, че част от тях вече са препродадени или са в сладкарски цехове в страната. В полицията е заведено досъдебно производство за разпространение
Виж целия пост
# 1
Това инфо излезе отдавна. Съмнявам се да са събрали всичко, което вече е било разпространено из търговската мрежа Naughty
Виж целия пост
# 2
Пак ли фъстъци?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Това инфо излезе отдавна. Съмнявам се да са събрали всичко, което вече е било разпространено из търговската мрежа Naughty

Инфото е от вчера. Конфискуваните фъстъци са "изчезнали" от склада, в който са били съхранявани и най-вероятно са вече в търговската мрежа. Според мен едва ли тези фъстъци ще се продават пакетирани, по-вероятно да ги срещаме във вафлички и десертчета. Внимавайте какво ядете и какво давате на децата си!  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Да, говорех за самите фъстъци. Тая кражба доста подозрителна ми се струва...Намерили са все пак начин да ги пласират за да си избият парите.
Виж целия пост
# 5
Да, сутринта четох във в."Стандарт", че са именно за вафли и десерти! #Cussing outКато се замисля какви боклуци ядем #2gunfire
Виж целия пост
# 6
То не беше 30 год. ирландсо замлазено месо, не бяха отровни фъстъци ... кой знае още оклок неща има, за които не знаем. На път за работа си мислех какво трябва да яде човек, за да се чувства долу-горе сигурен за здравето си.
А 30 тона са си дота голямо количество, още повече за пасти, торти и т.н.  Sick
Виж целия пост
# 7
            II-та пратка гамбийски фъстъци още по-отровни
Виж целия пост
# 8
Преди няколко дена си купих фъстъци, за да си опеча. Ядяха ми се. Миришеха гадно, но все пак опекох от тях. После установих, че са и много горчиви ... и ги изхвърлих ... Като знаех и за тази истирия какво друго бих могла да сторя Simple Smile.
Виж целия пост
# 9
Нищо ново. Нямаме представа какво всъщност ядем. Rolling Eyes
Скоро давали репортаж някъде, че бозата я правят от смлени бракувани вафли, бисквити и ей такива работи. Хем евтино, хем сладичко, хем не се разваля (тъпкано е със стабилизатори и консерванти от всякакъв вид). Наздраве.
Сега рекламират супер здравословен... маргарин.  Shocked С фибри бил.  Joy
П.П. Сигурно сте чели по опаковките на някои шоколади: "Може да има следи от ядки".  Crazy
Виж целия пост
# 10
             Довечера съм на сладкарница. И в тоя ред на мисли - дали клиентите на сладкарници са застраховани по някакъв начин? Имам предвид - както като си купиш билетче за някакъв транспорт имаш застраховка "Злополука" примерно newsm78?
Виж целия пост
# 11
...бозата я правят от смлени бракувани вафли...
            Аз от вафли знам със сигурност, че не може да се умре - от два месеца пробвам да се самоубия Mr. Green...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия