Пак за кашите...

  • 676
  • 4
Здрвавейте ,мами!
Ние скоро ще се захранваме,досега сме били изцяло на кърма.
При късното захранване -пове4ето  запо4ват  с каши и искам да си доуто4ня някои неща за тях:
1.В Габрово немога да открия за сега,кафяв ориз,нито пък елда/не 4е много сериозно съм търсила де Embarassed /
В "Билла" открих цареви4но брашно,от про4етеното тук разбрах,4е то съдържа много малко глутен,даже май изобщо несждържало-може ли да се дава цареви4на каша за захранване или е по-добре да се из4ака?

2.Ако ориза е бял ,трябва ли пак да се накисва,като кафевия и да се суши или може направо да се измива,вари и пасира?

3.Много мами гледам,4е слагат плодово пюре в кашите,а от кога може да се слага в тях и пресен настърган плод?
Щом при ранното захранване се дава сок от прясно изцеден плод,то би трябвало да не е проблем и в кашите да се слагат пресни плодове или трябва първо да се сварят ???
4.В овесените ядки има глутен,нали ?Затова и стях е добре да се из4ака.

П.П.Другата седмица сме на консултация и ако пак сме ка4или 1.300кг,ще сме 9кг и отгоре,затова може да запо4на първо със зелен4уково пюре,но изобщо няма да са ми излишни вашите съвети за пюретата Simple Smile
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Цитат на: villie
1.В Габрово немога да открия за сега,кафяв ориз,нито пък елда/не 4е много сериозно съм търсила де Embarassed /В "Билла" открих цареви4но брашно...

 Sign Exclamation можеш да започнеш с домашна каша от бял ориз, той няма глутен. По-безопасно е от царевичното брашно. Другия месец - живот и здраве, и царевица можеш да въведеш. А в Билла е много вероятно да намериш ядси от елда на Фамилия никола - намират се на стелажа срещу хлебчетата, при диетичните продукти.

Цитат на: villie
2.Ако ориза е бял ,трябва ли пак да се накисва,като кафевия и да се суши или може направо да се измива,вари и пасира?
Не е нужно да го киснеш. Белия ориз увира много бързо, а кисненето цели точно това.

Цитат на: villie
3.Много мами гледам,4е слагат плодово пюре в кашите,а от кога може да се слага в тях и пресен настърган плод?

Като захраниш детето със съответния вид вариво, можеш да започнеш да разнообразяваш вкуса с настърган или намачкан плод. Аз изчаках до 6 месец с пресните плодове, защото се опасявах да не дразнят стомахчето, но много бебета ги приемат безпроблемно и преди това.
Цитат на: villie
4.В овесените ядки има глутен,нали ?Затова и стях е добре да се из4ака.

Ако нямате фамилна обремененост с алергии, въвеждането на глутена може да започне след 6 месечна възраст. Много мами изчакват до по-късно за да се застраховат. Аз дадох глутен преди навършването на 7 м.

Цитат на: villie
П.П.Другата седмица сме на консултация и ако пак сме ка4или 1.300кг,ще сме 9кг и отгоре,затова може да запо4на първо със зелен4уково пюре,но изобщо няма да са ми излишни вашите съвети за пюретата Simple Smile  

Домашно приготвените каши не са така калорични и напомпващи, като готовите инстантни. Много педиатри ги препоръчват като първа храна, защото се приемат по-охотно от бебетата и вероятността на причинят стомашни неразположения е по-малка. Но всичко е въпрос на избор - с която и храна да започнеш захранването, важно е то да става постепенно, внимателно, като следиш поведението на детето за евентуални реакции.
Виж целия пост
# 2
Здрвавейте ,мами!
Ние скоро ще се захранваме,досега сме били изцяло на кърма.
При късното захранване -пове4ето  запо4ват  с каши и искам да си доуто4ня някои неща за тях:
1.В Габрово немога да открия за сега,кафяв ориз,нито пък елда/не 4е много сериозно съм търсила де Embarassed /
В "Билла" открих цареви4но брашно,от про4етеното тук разбрах,4е то съдържа много малко глутен,даже май изобщо несждържало-може ли да се дава цареви4на каша за захранване или е по-добре да се из4ака?

2.Ако ориза е бял ,трябва ли пак да се накисва,като кафевия и да се суши или може направо да се измива,вари и пасира?

3.Много мами гледам,4е слагат плодово пюре в кашите,а от кога може да се слага в тях и пресен настърган плод?
Щом при ранното захранване се дава сок от прясно изцеден плод,то би трябвало да не е проблем и в кашите да се слагат пресни плодове или трябва първо да се сварят ???
4.В овесените ядки има глутен,нали ?Затова и стях е добре да се из4ака.

П.П.Другата седмица сме на консултация и ако пак сме ка4или 1.300кг,ще сме 9кг и отгоре,затова може да запо4на първо със зелен4уково пюре,но изобщо няма да са ми излишни вашите съвети за пюретата Simple Smile
Благодаря предварително!
Кафяв ориз и елда може да има в Буила , а в улицата където се плаща тока(незнам как се казва)има магазин за здравословни продукти, виж и там, ако още не си проверявала.
Айде късмет дано намериш  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Темата е от 8 февруари 2005??? Ама я по-добре да си  smile3505
Виж целия пост
# 4
И аз се зачудих в началото какво е това захранване на 14 месеца Joy А ми стана интересно понеже съм родена в Габрово и родителите ми живеят там Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия