Искам да си направя торта-моля съвети

  • 606
  • 2
В Петък имам рожден ден и искам да си направя малка торта, ако не ме размързи много.
Тук има огромно количество от рецепти, но не мога да ги прегледам всичките защото ще се удавя от слюнкоотделяне.
Искам да я видя преди това, така че ако може да ми помогнете и със снимки.
Представям си я по следния начин-харесвам тънки блатове, може и да са от бисквитено тесто. Крем на сметанова или млечна основа, ще сложа плодове, харесвам кокос, може и малко шоколад в единият ъгъл но не много за да може и малчо да я опита. Иска ми се лека, въздушна и ако може без калории торта.... може ли някой да ми помогне?
Виж целия пост
# 1
Бих ти предложила моята " ежедневна " торта.За съжаление нямам снимка и не знам дали е с малко калории.
В къщи си я харесваме.Затова  се осмелявам да ти я предложа.

4 яйца
1ч.ч захар
1ч.ч брашно

яйцата и захарта се разбиват до побеляване
Имам си форма за торта с подвижно дъно/ 24 см - диаметър/,леко намаслявам и набрашнявам.
Разрязвам готовия блат с конец.Тук вариантите са два :
Единият  е заливам със сок от компот,нареждам плодовете по средата,
отгоре украсявам със шоколадова сметана,с вилицата боцвайки става като таралеж ,поръсвам с кокос
Вторият вариант е с банан между блатовете ,заливката е захарен сироп.Украсата може и с бяла сметана и шок .пръчици

Малка препоръка можеби я знаеш
Топли блатове ,студена заливка и обратно
 
Виж целия пост
# 2
Здравей, аз мога да ти предложа една много лесна и бърза торта. Правя я редовно в къщи и много я харесваме. Трябват ти следните продукти - готови блатове( има ги в повечето супермаркети)Аз си взимам ваниловите, 1 кофичка плодово мляко за пиене, кофичка течен шоколад, 1 заквасена сметана, плодове( аз слагам банани, киви, и според сезона и ягоди и малини) и печени смлени орехи. Слагаш във форма за торта първия блат, надупчваш го с клечка и го сиропираш с част от плодовото мляко. Предварително си разбила течния шоколад със сметаната. След това мажеш блата с малко смес, отгоре нареждаш нарязаните на кръгчета плодове и орехите и после пак друг блат и т.н. В пакета блатовете са 3. Най-отгоре завършваш с шоколадовата смес и украсяваш с плодове по избор. Оставяш я в хладилника за една нощ и на другия ден е страхотна. Дано да ти хареса!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия