За зеленчуците

  • 621
  • 10
И по-точно,  в какъв ред ги въведохте newsm78 От няколко дни започнах да й давам на обяд зеленчуково пюре. Стартирахме с ранни моркови, смятам днес да й дам морков и картоф. А след това какво?
Виж целия пост
# 1
Тиква можеш да дадеш  Peace
Виж целия пост
# 2
Тиква+картоф може да дадеш, редувай с тези, които вече си давала.
Виж целия пост
# 3
А броколи, спанак, миксове от зеленчуци от кога могат да се дават?
Виж целия пост
# 4
Въвеждай всеки зеленчук по отделно, миксове може да даваш от зеленчуци, които вече си въвела. Може вече да даваш тиквичка, червена чушка, броколи, всичко постепенно. Лично аз спанака го въведох късничко и имахме проблеми от него, така че според мен изчакай със спанака.
Виж целия пост
# 5
Можеш да даваш миксове,но всеки нов зеленчук трябва да въвеждаш постепенно и да следиш за евентуални алергични реакции.По отношение на спанака,на вашата възраст давах само готов (на Хип или Сънвал),но не се харесваше особено,а след 9 месеца му направих аз като предварителни го изкиснах в студена вода за около 1 час(в случай,че има нитрати се препоръчва да се изкисне).
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви! Засега спанакът отпада. Ще карам по-спокойно и бавно.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Давай и комбинации с ориз  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз захраних с картоф+тиквичка на Хипп,а второто пюренце беше "пресни зеленчуци" пак на същата марка.Нямаше проблем  Peace Много е трудно да въвеждаш всеки зеленчук един по един,тъй като на пазара преобладават миксовете. Успех със захранването   bouquet
Виж целия пост
# 9
С броколите няма проблем,има пюре от чисти броколи.А иначе на Семпер има едно пюре  картоф и пащърнак.Много е хубаво.

Аз въведох зеленчуците така: картоф, морков,тиква,тиквичка,броколи,грах,пащърнак,карфиол,чушка,лук,домат.........


Като даваш микс ,трябва само един от съдържащите се зеленчуци да е нов.Така ако има проблем ще знаеш от кое е.
Виж целия пост
# 10
Lioren, а пюрета  на Семпер в кои вериги се предлагат? В П-в не са ми попадали май / говоря за Метро и Билла/ newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия