Миялна машина-има ли смисъл?

  • 29 663
  • 157
Момичета, има ли смисъл да си взема съдомиялна машина, но  от малките, дето са за по 4-6 комплекта?Има ли някой от вас такава? Нямам място за по-голяма. И какво всъщностр значи 4 комплекта? Защото , ако са 4 чинии и 4 лъжици- то май по-добре да си ги мия на ръка newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз имам такава. Трима души живеем. За мен е идеална, пускам я всяка вечер на нощта тарифа. За мен специално голямата не би била подходяща, защото няма да мога да я пълня за един ден. Тенджери и тави не слагам. Те и не могат да се измият.
Виж целия пост
# 2
Има смисъл само голяма машина да се взема. Моята малка я изтраех 1,5 година- 4-ма сме .
4 комплекта включват всички необходими чаши, прибори и чинии за 4 човека- за супа, предястия, ястия и десерт.
Ако все пак нямаш никакво място- ти препоръчвам AEG, никакви Мидеи и от сорта. Но пък тя струва почти колкото да си вземеш добра голяма машина, а и ток и вода хаби колкото голямата.


Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace
Виж целия пост
# 3
И аз съм на мнение, че е по-добре голяма. Майка ми има за 9 комплекта, наложи се да я заредя няколко пъти и все ми се виждаше малка. Моята е за 12 и мия всичко в нея без проблем. Не я пускам всеки ден, но и не готвя много често  Wink
Виж целия пост
# 4

Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace

Само големия гювеч мия на ръка, всичко друго - в миялната.
Как да няма смисъл? Смисълът е в това, че не вися по половин час на мивката. Не съм имала малка, но все ще е по-добре от никаква.
Виж целия пост
# 5
А защо не проследите кокло чинии цапате и тогава да решите голяма или малка?

Аз съм съгласна с момичетата , на които малката машина им е малка. Ама у дома сме двама и понякога по 3 дни пълним малката. Начин на живот... В събота и неделя я пускам по веднъж- нощем.
А за цената - нашата е отпреди година, малка на Електролукс, струваше към 700 лв ( 649 май).
Всичко мия вътре ( вкл. разглобената фурна), въпрос на подреждане и на препарати.
Виж целия пост
# 6
Според мен зависи колко готвиш.
Майка ми си купиха малка- Електролукс, много е доволна. Когато са си само с баща ми ги устройва напълно, обаче ние като сме там понякога я пуска по 2 пъти. Тя не готви много, мие таваи тигани на ръка.
Ние разместихме цялата идея за мебелите и разположението, за да сложа голяма съдомиялна. Ми родих се направо. Мия всичко, с изключение на тенджерата под налягане. Заради размера на съдомиялнта мивката ми е миньонче, отделно нямаме централна топла вода, затова съдомиялната ми стана приятелка номер 1 в кухнята
Виж целия пост
# 7
Оооо има и още как. Не си давам за нищо на света мияланата машина. Моята е малка, за 4 или 5 комплекта и съм мноого доволна. Големите не ми харесват защото не може да се напълни за 1 или 2 дена и чиниите се вмирисват, или трябва да я пускаш полупразна. Освен нещата, които просто не влизат, нищо друго не мия на ръка. Хи4 не му мисли. Това е една от най-заслужаващите си мои покупки.
Виж целия пост
# 8
възможно най-голяма съдомиялна се купува. Пък да видя, как няма да я напълните.  Flutter

Аз се замислям да си измия фритюрника в моята  Twisted Evil

Малките машинки не мият добре чинийте, камо ли тави и тенджери.
Виж целия пост
# 9
О ДАААААА! Все едно задаваш въпроса дали да си купиш пералня или да переш на ръка.
Без миялна не мога!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
О ДАААААА! Все едно задаваш въпроса дали да си купиш пералня или да переш на ръка.
Без миялна не мога!  Heart Eyes

Въпросът е за малка машина. Ти би ли искала да переш бельо и дребни дрехи в пералня, а якета и чаршафи- на ръка. За мен това е сравнението между пералня и малка и голяма миялна. Peace
И говоря от опита на бивш ползвател на малка и настоящ - на голяма машина. А това, че голямата не се пускала всеки ден- ами чудесно, дава икономия + малка амортизация на уреда. Защо да работи ежедневно. И нищо не ми се вмирисва- пускам плакнене, ко има какво да се вмирише. bowuu
Виж целия пост
# 11
Големите не ми харесват защото не може да се напълни за 1 или 2 дена и чиниите се вмирисват, или трябва да я пускаш полупразна.

Има си програма за изплакване - нареждаш чиниите, плакнеш. Пак нареждаш - пак плакнеш. Не се смирисват, повярвай.
Виж целия пост
# 12
възможно най-голяма съдомиялна се купува. Пък да видя, как няма да я напълните.  Flutter

Малките машинки не мият добре чинийте, камо ли тави и тенджери.
Абсолютно. Peace

Аз си мия разглобен фритюрника в миялната.

Виж целия пост
# 13
Въпросът е за малка машина. Ти би ли искала да переш бельо и дребни дрехи в пералня, а якета и чаршафи- на ръка. За мен това е сравнението между пералня и малка и голяма миялна. Peace
И говоря от опита на бивш ползвател на малка и настоящ - на голяма машина.
Аз говоря за тези 45см-ровите не ги знам за колко комплекта са.
Мен ако питаш, не ща нищо нито на ръка да пера, нито да мия   Mr. Green
Моята е такава (миялната) и тави и тенджери слагам върте - всичката ми посуда се събира. Е, понякота на долния ред ми е само една тава и кошницата с вилиците и лъжиците, но това са незначителни подробности.
Виж целия пост
# 14
Оооо има и още как. Не си давам за нищо на света мияланата машина.
newsm10
Виж целия пост
# 15
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.
И друг път съм писала че съм ползвала 2 машини- голяма на Горение и малка на Електролукс. И двете мият прекрасно, както чиниите, така и тавите, зависи само от препарата. Аз като габровец по душа например си купувам 2 вида препарат, един за тави, един за другите неща. Както и да е.
А по повод сравнението с пералнята- мисля че пак е индивидуално. Съвсем буквално ако го приемем не мога да си обясня защо като сме двама пера всеки ден ( т.е. по 1 пералня на ден), а цапаме по 2 чинии на ден. Ама е така.
Всеки има различен начин на живот.
Виж целия пост
# 16
Извинявам се предваритено на авторката на темата, но може ли да ми кажете конкретни марки хубави препарати за миална. Ползвам 4 в 1 но нещо не мие май много добре. Знам че най-добре е да са си по отделно, но никъде не намирам.
Виж целия пост
# 17
 Shocked Е, как никъде не намираш, виждам, че си в София. Дори тук в Балчик ги има поотделно. Аз най-много съм доволна от Калгонит, следват Сомат, Clean, Мимоза и най- недоволна съм от Медикс. Нит още не съм пробвала.
Виж целия пост
# 18
Нит не е лош, по-добър е от Медикс. Сега пробвам някакъв нов, като се прибера в къщи ще го снимам. Доволна съм и от него. И аз пробвах всички изброени, Сомат ми е фаворит.
Виж целия пост
# 19
аз съм с голяма миялна машина и съм много доволна . 4 човека сме , но всеки ден я пълня - слагам и тави и тенджери и се измиват идеално. свекърва ми е с малка , но събира само няколко чаши и чинии - всичко друго - на ръка / нейната е медея от тези малките в метро/ .

 ползвам отделно таблетки, сол и гланц - не 2,3, 5 в 1 . в момента съм с калгонит и съм много доволна / май е по-добър от сомата - по мое мнение /
Виж целия пост
# 20
от как я имам се родих .. даже по4нах да готвя пове4езащото нали после няма да го мия Simple Smile
 както са те посъветвали и идругите ако можеш си вземи  по голяма ..ако не можеш и мъни4ка върши работа .
успех
Виж целия пост
# 21
Явно в нашата къща се мажат чинии и чаши на поразия  ooooh!. Поне 3-4 пъти седмично ми се налага да пускам по два пъти машината дневно, а е от средните, т.е. висока, но е широка 45 см. Имам я от 9 години вече, но активно я ползвам от както се роди малката. Може би защото готвя почти всеки ден, на детето отделно правя разни кремчета, сокчета и такива ми ти работи и всичко редя за миене там.

Имам и един въпрос и се извинявам и аз на авторката на темата  Praynig.
Тези кошнички за приборите специални за миална машина ли са и продават ли се отделно? Честно казано изобщо нямам спомен къде е кошничктата от моята и искам да си купя, но не съм сигурна дали не трябва да е някоя специална за тази цел и къде да я търся.
Виж целия пост
# 22
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.

много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink
Виж целия пост
# 23
Защо не пробваш в някой сервиз- там се продават резервни части за всичко. А иначе си мисля, че можеш да ползваш и обикновена по-висока от устойчива пластмаса, стига да ти пасне на мястото, предвидено за кошничката. Но пък тя може и да се мести , където ти е удобно, така че пробвай.
Виж целия пост
# 24
Няма точно определено място кошничката, подвижна е (била). Гледам в инструкцията на самата машина където са дадени схемите на подреждане на съдовете я дават и на долното и на горното ниво, но аз кой знае кога съм решила че ми е някаква излишна вещ и съм я джитнала  Blush.
И сега се чуда именно от какъв материал да си взема и какъв ще е по-подходящ за многократно ползване в машината. Виждала съм и метални и пластмасови по магазините за домашни потреби, които бих могла да пригодя за тази цел, но че чудя кое ще е по-удачно?!
Виж целия пост
# 25
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.

много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink
Нищо не продавам. Аргументирала съм се за разлика от теб.
Виж целия пост
# 26
Аз още не съм си отговорила на този въпрос, минаха почти 3 години от както се настанихме  Mr. Green
За 4 чинии, 1 купичка, 3 чаши и една тава примерно на ден, не ми се взима машина, пък и обичам да мия чинии, съвсем сериозно  hahaha
Виж целия пост
# 27
Ами каквато и да вземеш- мисля ще ти свърши работа. Аз и пластмаса многократно мия при 70 градуса- нищо и няма, сламки дори съм мила. Ако взимаш метална- гледай да е неръждавейка, иначе ще ти ръждяса от първото миене.
Виж целия пост
# 28
Джемма, като написа неръждавейка да си позволя малко офтопик- можеш ли да дадеш съвет за метално ренде, което да не ръждясва в миялната? Поне 3 съм изхвърлила, а пластмасовото за нищо не става.
Виж целия пост
# 29
Извинявам се предваритено на авторката на темата, но може ли да ми кажете конкретни марки хубави препарати за миална. Ползвам 4 в 1 но нещо не мие май много добре. Знам че най-добре е да са си по отделно, но никъде не намирам.
Ползвам Claro 3 в 1 и съм изключително доволна! Тези таблетки са в една зелена кутия, 60 броя за 15лв. Препоръчват се от Миеле.
По въпроса дали има смисъл от миялна- ИМА!!!!  Ние имаме голяма и я пълня почти всеки ден. Малката миялна не би ми свършила никаква работа. Аз не мия толкова чинии, колкото чаши, тави, тенджерии .За  да ми остава повече място в долната кошница не използвам приставката за прибори, а нареждам вилиците и лъжиците на горната кошница  между чашите и под тавите. Успех с покупката! Вземете си някоя хубава марка, не Мидея. Ние имаме Електролукс и се оказа много добра!
Виж целия пост
# 30
Джемма, като написа неръждавейка да си позволя малко офтопик- можеш ли да дадеш съвет за метално ренде, което да не ръждясва в миялната? Поне 3 съм изхвърлила, а пластмасовото за нищо не става.

Рокси, моето ренде е комбинация пластмаса иметал- нормално се измива. Но аз рядко го ползвам, повечето стържа на комбайна, а неговите ножове са неръждавейка.
Виж целия пост
# 31
Миялната машина ми спестява и време, и "амортизацията" на ръцете ми, и половинчасовото стоене пред мивката след всяко ядене, и ми увеличава почивката  ....  ooooh!
А дали ще е малка или голяма - това зависи от местото, което имаш, както и от домакинството, което ще обслужва. И двете ги имам - едната в къщи, другата - на вилата, и в двете се мие еднакво добре. Всичко зависи от миялния препарат. Както верото, за миене на чинии е различно, с едно се мие, а с друго - не, така и препаратите за миялните машини за различни.

Извинявам се предваритено на авторката на темата, но може ли да ми кажете конкретни марки хубави препарати за миална. Ползвам 4 в 1 но нещо не мие май много добре. Знам че най-добре е да са си по отделно, но никъде не намирам.
Аз използвам Glaro, 3 kg-мова кутия. От Мосю Бриколаж го купих, 16 лева, за 3-те килограма. (Препарата го има и в Хит.) Мие отлично чинии, чаши, всякаквия порцелан, а също и тенджери и тави. За по-замърсените тави слагам повечко препарат! Peace
Виж целия пост
# 32
Аз също влизам с въпрос в темата към ползващите миялни:
Какво означава точно половин програма-измива за по-кратко време много чинии или измива по-малко чинии за същото време?
Виж целия пост
# 33
Измива по-малко съдове, за по-кратко време.
НАпример при мен нормалната, био програма мие за 1.36 ч, 1/2 програма е 1.24 ч
Интензивната, за тенджери на 70 гр е 2,05 ч, а 1/2 - 1.45 ч
При мен няма значение коя от кошниците ще напълня за 1/2 програма- дали само горната или само долната.
Виж целия пост
# 34
Момичета, благодаря за отговорите.Искам само да уточня , ако има още някой да каже нещо по темата- питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.За голямата знам, че има- докато живеех при нашите ползвахме голяма.От както се помня.Но наистина вкъщи нямам място - на единственото възможно такова си сложих пералнята.
Виж целия пост
# 35
Момичета, благодаря за отговорите.Искам само да уточня , ако има още някой да каже нещо по темата- питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.За голямата знам, че има- докато живеех при нашите ползвахме голяма.От както се помня.Но наистина вкъщи нямам място - на единственото възможно такова си сложих пералнята.

Разбира се, че има!

Особено, ако мразиш да киснеш с часове на мивката.
Моята е средна и то "Мидеа" - може просто да съм имала късмет, но си работи идеално.
Имам я от години, не ми е създавала проблеми до сега.
Готова съм да пера на ръка, но не и отново да мия на ръка!

Майка ми ползва същата марка, но от малките - за сам човек е достатъчно.
Но и за повече хора става - пускаш я по-често и нямаш грижи.
Неприятно е само, че ако искаш да миеш тава или тенджера, се напълва само с това и трябва да я пускаш специално за тях.
Но големите неща могат да се мият на ръка.
При малките машини трябва да се внимава с препарата - от сервиза ми препоръчаха да се слага половин таблетка.
Ползваме за малката машина "Сомат" от трифазните.

С две думи: на твое място не бих останала без миална и като не може голяма и малката върши работа и спестява висенето на мивката.


Виж целия пост
# 36
по-добре малка съдомиялна отколкото никаква  Peace спестява много време и усилия. ако има много чинии, ще я пускаш по-начесто. нали повечето уреди сега се водят енергоспестяващи. най-добре е клас А.
ние имаме голяма съдомиялна, трима сме, а работи всяка нощ  ooooh!
Виж целия пост
# 37
... питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина..
Аз бях в твоята ситуация - наистина нямаше къде да сложа друга освен малка върху един от шкафовете. Когато сме поръчвали кухнята преди 11 години хич и не знаех какво е голямо домакинство и не предвидихме място.
Купихме си малка машина на Електролукс. На третата година помпата се счупи и купихме нова машина. Въпреки това смятам, че има смисъл от нея. Ние сме четирима и цапаме чинии и чаши като за световно. Поне по два пъти на ден я пускам.
Недостатъците не са малко и вече нямам търпение да се местим и да имам истинска миялна. На първо място малката е много по-шумна от големите. Ползвам само скъпи препарати 3 в 1, не от гъзария, а заради децата. Въпреки това тенджери и тави не могат да се измиват в нея, още повече, че заемат половината й пространство. Чиниите и чашите изплаквам добре под вода преди да ги подредя, защото ако има нещо засъхнало, то не се измива. Съдовете си излизат напълно мокри - няма сушене.
Въпреки всички недостатъци е по-добре да имаш малка вместо никаква, особено ако цапате много съдеве. Друго голямо предимство за мен лично е, че си пазя ръцете - от самото мокрене кожата ми се цепи, болезнено е и неприятно, но това си е мой проблем, несвързан с миялните  Simple Smile
При монтажа батерията на кухненската чешма излезе напред със 7-8 сантиметра и с едно коляно между батерията и стената се взема вода за машината. Пробихме плота и там влиза маркуча с мръсната вода към канала. За късмет единственото ми свободно място беше вдясно от мивката и така тръбите не се виждат и не са дълги.
Виж целия пост
# 38
Май на темата  й трябват снимки на пълни миялни:)
Аз например слагам тавата ( от фурната, тя е най голямата у дома) захлюпена надолу над всички наредени чаши и чинии. Всичко си се мие и суши перфектно.
Е, ако в тавата съм правила сладко от сливи например ще трябва да е най отдолу, но това колко пъти в годината се случва?
Да не говорим че повечето ми тави са малки по размер ( не обичам да готвя голямо количество наведнъж) и ги нареждам под лек наклон, както чиниите. Същото е и с тенджерите.

Джемма, ще продължавам да дерзая за рендето- дано някога случа неръждясващо. Аз също го ползвам рядко- за настърган кашкавал за 1-2 сандвича или за сирене върху салата например.
Виж целия пост
# 39
Момичета, има ли смисъл да си взема съдомиялна машина, но  от малките, дето са за по 4-6 комплекта?Има ли някой от вас такава? Нямам място за по-голяма. И какво всъщностр значи 4 комплекта? Защото , ако са 4 чинии и 4 лъжици- то май по-добре да си ги мия на ръка newsm78
Има, има Mr. Green Моята е такава и няма още и месец
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014669
Страшно се кефя. Преди като готвя нещо по-завъртяно - не стига, че се занимаваш, ами като "награда" те чакат и куп съдове. сега не ги мисля въобще Peace
Виж целия пост
# 40
 И в къщи по никакъв начин не мога да сложа голяма. Предполагам, че с голяма ще ми е по-добре(4 човека сме), но реших, че по-добре малка от колкото никаква. Разбира се, че има смисъл.
 Сега сме с малка и е в шкафа под мивката.

Просто трябва да се вземе предвид и това дали използвате много съдове.  Сестра ми като готви и пълни мивката, докато не намаже всички съдове не мирва Laughing Тя също е с малка и е доволна - слага и тави и тенджери и не се оплаква от неизмиване.
 
 
Виж целия пост
# 41
Щом вече си ползвала голяма, малката няма да те очарова. Но както вече са казали, по-добре малка, отколкото никаква.
Виж целия пост
# 42

Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace

Само големия гювеч мия на ръка, всичко друго - в миялната.
Как да няма смисъл? Смисълът е в това, че не вися по половин час на мивката. Не съм имала малка, но все ще е по-добре от никаква.

даже и гювеча пъхам в нея и без миялна не искам да си представям как би било домакинството ми
Виж целия пост
# 43
Има смисъл- да!Плюсовете са много на миялната машина-вече изброени.Аз съм за голяма Peace
Виж целия пост
# 44
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.
много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink
Нищо не продавам. Аргументирала съм се за разлика от теб.

е няма да се похилядвам де... Който иска, чува, слуша, чете... Който иска - намира!

...питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.

категорично не.
Виж целия пост
# 45
Аз съм с малка. Трима сме и ми е напълно достатъчна. Понякога я пускам през вечер. В къщи се готви само събота или неделя, обикновено се храним навън през седмицата.
Виж целия пост
# 46
Аз никога не съм ползвала съдомиялна,затова моля да ми препоръчате марки/фирми/.Вече изчетох трите страници на темата и разбрах,че сте доволни от АЕГ,ГОРЕНИЕ,ЕЛЕКТРОЛУКС.Има ли други,които препоръчвате?За 6 комплекта съдове/каквато е показала The Sun,мaй ще е добре за моето сем.Трима сме, готвя през ден.Тави-рядко,чинии-десетина най-много  за 1 ден.
  Дайте съвет за големина и марка.Мерси. /color]
Виж целия пост
# 47
Ако можеш да направиш място, по-добре се вслушай в съвета на Шани за по-голяма. На всичко отгоре е или на същата цена, или дори по-евтина. Ние как ли не го мислихме и просто не ставаше с мястото 33uu
Аз лично гледах да е клас А, да има отложен старт, индикатори за програма, соли и т.н., сушилня и хората да са доволни от марката. 
Виж целия пост
# 48
Аз също смятам, че има смисъл но от голяма. При мен идват много гости и независимо, че сме трима - малка миялна няма да ми свърши работа.
Виж целия пост
# 49
Искам да попитам под малка миялна машина тези които са 45 см. широки ли се разбира? При нас по предварителните разчети също няма да има място за такава която е широка 60 см. Следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 50
   У нас място има-кухнята е дълга, геобразна.
  Слънцето,благодаря за отговора,ще ми е от полза.
  Машина за 6 съда/ като твоята/ за голяма ли се счита?А кои са най-големи-с каква вместимост?
Виж целия пост
# 51
Искам да попитам под малка миялна машина тези които са 45 см. широки ли се разбира? При нас по предварителните разчети също няма да има място за такава която е широка 60 см. Следя темата с интерес.

Ами аз смятам моята за малка - тя е 60 см, но за мен и 45, и 60 см са малки.  Peace
Виж целия пост
# 52
Искам да попитам под малка миялна машина тези които са 45 см. широки ли се разбира? При нас по предварителните разчети също няма да има място за такава която е широка 60 см. Следя темата с интерес.

Ами аз смятам моята за малка - тя е 60 см, но за мен и 45, и 60 см са малки.  Peace
Колко см. са широки големите?  Shocked
Виж целия пост
# 53
Искам да попитам под малка миялна машина тези които са 45 см. широки ли се разбира? При нас по предварителните разчети също няма да има място за такава която е широка 60 см. Следя темата с интерес.

Ами аз смятам моята за малка - тя е 60 см, но за мен и 45, и 60 см са малки.  Peace
Колко см. са широки големите?  Shocked

80 см ако не се лъжа.
Виж целия пост
# 54
Вижте сега- големите са 60 см, но са високи 85, колкото пералня са. Средните са 45 см, високи също 85. А малките са малко по-големи от микровълнова. Някъде 50 / 50 см долу-горе.

Ето това ми е старата- малката



А това сегашната, голямата

Виж целия пост
# 55
Благодаря на The Sun и на Джемма за информатцията Hug
Значи ще се класираме за средно голяма  Wink
Виж целия пост
# 56
The Sun -леко си с грешка.60 см  е широка голямата миялна,45см  средната  и са с еднаква височина Stop
Виж целия пост
# 57
аз пак да питам-колко комплекта съдове мие средната и колко голямата?Мерси предварително.
Виж целия пост
# 58
Малката 4-6 ,средната 8-9, голямата 12-15 ( 15 пише на някои модели Канди, но къде гипобира, не знам  newsm78)
Виж целия пост
# 59
Ами не знам каква се води - за мен си е малка. Съжалявам ако съм объркала някой  Rolling Eyes Висока е към 45 см, а по дължина е широчина е 60/60. Явно объркването ми идва от сравнение с един Елетролукс , който гледахне newsm78 Още веднъж се извинявам Peace
Виж целия пост
# 60
Разбира се, че е най-добре голяма, но щом нямаш място - вземи си каквато можеш, все ще ти е от помощ и ще спестява време за по-приятни неща. А за препаратите и аз ползвам Кларо прах за 15 лв. от Хит. Чудесно измива, много съм доволна, при всекидневно пускане на 45 см. миална ми трябват две кутии на 14 месеца! Обичам си миялната  bouquet
Виж целия пост
# 61
Темата ме изкуши да пиша, макар почти всичко да е казано вече. Аз имам миялна машина от година - 45 см, марка Беко. Ако имах място, бих си купила 60 см. За да се сдобия с миялна, в ползата от която никога не съм се съмнявала, трябваше да заменя готварската си печка с нова с ширина 50 см и пералнята си с нова с ширина 40 см. Чак тогава се отвори място за миялната, но похарчих 1500 лв вместо 500. Никога не съжалих за този разход, макар да съм скъперница  Laughing
Семейството ми е от четиричленно, никой не закусва в къщи, дъщеря ми само обядва. Не знам как, но винаги успявам да напълня машината вечер с чинии, чаши и посудата изцапана при приготвянето на храната. В редки случаи, когато не готвя вечер, не се налага да я пускам. Но през събота и неделя, ако целия народ е в къщи - поне 2 пъти работи. Всичко мия в нея - загорели тави също, не се лъжете, че това е невъзможно. Едно време, когато навлизаха автоматичните перални в бита, се ширеше слух че не може с тях да се перат яки на ризи и други подобни глупости.
Ако можех да автоматизирам и гладенето, щях да намеря пълно щастие   Joy
Виж целия пост
# 62

Но както вече са казали, по-добре малка, отколкото никаква.

 Peace и аз мисля така
Виж целия пост
# 63
Това е едно от великите открития на 20ти век, заедно с пералнята, мобилните телефони и компютъра. Цитирам моя приятелка, заради която и аз се сдобих с миялна машина:"Сега не мога да си представя как въобще съм живяла без нея до сега!!!"
Виж целия пост
# 64
Всичко мия в нея - загорели тави също, не се лъжете, че това е невъзможно. Едно време, когато навлизаха автоматичните перални в бита, се ширеше слух че не може с тях да се перат яки на ризи и други подобни глупости.
Малките машини, за които е темата не мият загорели тави и тенджери. Този уикенд нарочно пробвах с тава, в която е правено пиле с ориз и която преди това е кисната в мивката - не се изми.
Знаех си, както вече писах, че няма да стане, ама понякога градските легенди ме побеждават  Mr. Green
Относно автоматичните перални - зависи колко дни си носил ризата  Laughing
Виж целия пост
# 65
Аз все още се натискам за миялна машина и незнам защо като толкова време вися на мивката и ми се сбабичосват ръцете, а да не говоря че това е ценно време например да си обърна внимание на децата. Купувам си веднага!
Виж целия пост
# 66
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.

много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink

Аз пък имам Електролукс за 5 комплекта. Много съм доволна, измива прекрасно!! Купих я с ясната мисъл, че тенджери и тави ще си мия на ръка, но това въобще не ме притеснява!!. Трима човека сме, пускам я почти всеки ден и нито за миг не съм съжалила, че нямам голяма  Laughing
Виж целия пост
# 67
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.

много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink

Аз пък имам Електролукс за 5 комплекта. Много съм доволна, измива прекрасно!! Купих я с ясната мисъл, че тенджери и тави ще си мия на ръка, но това въобще не ме притеснява!!. Трима човека сме, пускам я почти всеки ден и нито за миг не съм съжалила, че нямам голяма  Laughing

Ами, може би защото не си ползвала голяма. Как да съжаляваш за нещо, което не знаеш какво е и не си ползвала.
Виж целия пост
# 68
Аз поддържам Джемма. Миялната е велик уред! Най-великия е пералнята, но миялната е веднага след нея. И колкото по-голяма, толкова по-добре. Ние сме двама и бебе и я пускам почти всеки ден. Че и играчките и шишетата на малкия мия в нея, само не ги суша.
Виж целия пост
# 69
Запалих се и аз да купувам миялна.Ходихме семейно в Техномаркета и гледахме,та сега се триумя между три:
    -АЕГ за 669лв. за 6 комплекта/малка/;
    -Електролукс за 559лв. за 9 комплекта/средна/;
    -АЕГ за 619 лв.за 12 комплекта/голяма/,но по-стар модел,което мен не ме притеснява.
  И трите са клас А.  Място в кухнята има.Семейството ми е тричленно.Не готвя всеки ден,но пък ядем всеки ден поне 2 пъти вкъщи.Засякох,че за 1 ден изцапваме около 10 чинии ,1 тава, 1 тенджера,3 чаши,1 дет.шише.
  Ако някой има желание, да ми помогне със съвет. Мерси!
Виж целия пост
# 70
От трите бих избрала АЕГ-то за 12 комплекта. Съдейки по това, което цапате на ден ще ти стигне и Електролукса, но все пак, ако се увеличи семейството ви ? А и не е необходимо да я пускаш всеки ден. Щом имаш място- не взимай малка в никакъв случай. Третата е много добър избор, стига да има до 70 гр. За мен най-важното е да е клас А, да е за 12 комплекта и да има 70 гр ( за загорели тави и тенджери). Успех и да се похвалиш после. Laughing
Виж целия пост
# 71
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.

много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink

Аз пък имам Електролукс за 5 комплекта. Много съм доволна, измива прекрасно!! Купих я с ясната мисъл, че тенджери и тави ще си мия на ръка, но това въобще не ме притеснява!!. Трима човека сме, пускам я почти всеки ден и нито за миг не съм съжалила, че нямам голяма  Laughing



Ами, може би защото не си ползвала голяма. Как да съжаляваш за нещо, което не знаеш какво е и не си ползвала.


Може и така да е, но всеки си приценява мястото и потребностите. Не бива да се оплюват толкова яростно малките машини, при положение, че спестяват висенето пред мивката и са едни добри помощници  Grinning. Определено чинии, чаши и прибори мие отлично. Оплаквания нямам. За мен и моето семейство това бе разумния вариант.  Peace
...Може и така да е, но всеки си приценява мястото и потребностите. Не бива да се оплюват толкова яростно малките машини, при положение, че спестяват висенето пред мивката и са едни добри помощници  Grinning. Определено чинии, чаши и прибори мие отлично. Оплаквания нямам. За мен и моето семейство това бе разумния вариант.  Peace............И да смисъл има дори и от малка миялна, но зависи колко често готвиш. А готвя 2-3 пъти в седмицата и за всекидневните съдове ми е от полза.


Виж целия пост
# 72
Запалих се и аз да купувам миялна...........
    -АЕГ за 619 лв.за 12 комплекта/голяма/,но по-стар модел,което мен не ме притеснява.
  И трите са клас А.  Място в кухнята има.Семейството ми е тричленно.Не готвя всеки ден,но пък ядем всеки ден поне 2 пъти вкъщи.Засякох,че за 1 ден изцапваме около 10 чинии ,1 тава, 1 тенджера,3 чаши,1 дет.шише.
  ......

Това е правилния избор! Какво те притеснява стария модел? Ние умишлено избягвахме по-съвременните с електронен дисплей! Щом е от големите а и е АЕГ - хич не се триуми повече! Успех!
Виж целия пост
# 73
моята  е проста - нео, но е голяма и съм влюбена в нея. за загорели тенджери има специални препарати, таблетки за загоряло.
Виж целия пост
# 74
Уф.....това, което исках да кажа е че качеството на измиване на малките и големи машини е едно и също. Естествено че в по малката се събират горе долу половината от нещата, които се събират в голямата.
И естествено че ако имате голяма тава, която не се събира в малката или трябва да седи под ъгъл няма да се измие добре.
Аз понеже не използвам толкова големи тави и тенджери нямам проблем. Като имам много мръсна тава я слагам най отдолу легнала и си се измива перфектно.
Естествено, не мога да сложа друго в миялната, но както казах не ми пречи- голяма тава мия веднъж на 3 месеца сигурно.
Виж целия пост
# 75
Благодаря за отговорите.Не знаех,че трябва да гледам и градусите,но следващия път ще питам в м-на.Аз също повече клонях към средна или голяма.Щом за тави е по-подходяща голяма,значи такава ще взема,защото готвя предимно в тави,а в тенджери-рядко.
   А защо е по-добре да няма електронен дисплей?Защото по-често се развалят тези уреди,които са с повече електроника в тях ли???
Виж целия пост
# 76
Благодаря за отговорите.Не знаех,че трябва да гледам и градусите,но следващия път ще питам в м-на.Аз също повече клонях към средна или голяма.Щом за тави е по-подходяща голяма,значи такава ще взема,защото готвя предимно в тави,а в тенджери-рядко.
   А защо е по-добре да няма електронен дисплей?Защото по-често се развалят тези уреди,които са с повече електроника в тях ли???

Не че е по-добре да няма електронен дисплей! Излишно ускъпява със стотина лева, а на нас не ни е необходим. Тази, която купихме има всичко, което ми трябваше- 5 програми, 4 температури(70градуса също има), индикатор за сол и гланц, отложен старт за след три часа. От последната опция съм изключително доволна.
Виж целия пост
# 77
Не че е по-добре да няма електронен дисплей! Излишно ускъпява със стотина лева, а на нас не ни е необходим. Тази, която купихме има всичко, което ми трябваше- 5 програми, 4 температури(70градуса също има), индикатор за сол и гланц, отложен старт за след три часа. От последната опция съм изключително доволна.


 
[/quote] pazzza , ще ми обясниш ли моляте за какво и как се използва този отложен старт? имам миялна от 3-4 месеца / индезит IDL60 - голяма/ и има отложен старт за 3 часа , но не съм го ползвала - за какво точно е ?
Виж целия пост
# 78
.......................


 
 pazzza , ще ми обясниш ли моляте за какво и как се използва този отложен старт? имам миялна от 3-4 месеца / индезит IDL60 - голяма/ и има отложен старт за 3 часа , но не съм го ползвала - за какво точно е ?
Вечер преди лягане зареждам миялната и включвам отложения старт. След три часа тя си се включва сама на нощната тарифа. По-икономично е.
Виж целия пост
# 79
Аз го ползвам по следния начин- към 9 часа преди да почне да ме обхваща сънната болест:) пускам миялната с отложен старт след 2 или 3 часа и тя сама си се пуска в 12 ч и си работи по нощната тарифа.
Аз си мисля че пестя пари от сметките за тока и съм доволна.
Бих правила и така с пералнята, но за съжаление сега стои близко до спалнята и мъжът ми твърди че я чувал като се пълни с вода и му пречела.
Колко се спестява на месец от електричество не мога да кажа. Ако се знае консумацията на ток би могло да се сметне.
Не че е голяма работа, но все пак е нещо.
Виж целия пост
# 80
А за индикатора за сол и гланц ще дадете ли малко разяснения?Много ли е необходим?
  И още:кое е за предпочитане-препарат на таблетки или прахообразен,а може би е само в-с на лични предпочитания?
  И още:Тези 5 програми какви са ?Като пише ,че има 5 програми,да разбирам ли ,че е включено в това число изплакване?Продавачът не можа да ми отговори на посл.в-с.
Виж целия пост
# 81
  И още:Тези 5 програми какви са ?Като пише ,че има 5 програми,да разбирам ли ,че е включено в това число изплакване?Продавачът не можа да ми отговори на посл.в-с.[/color]
[/quote]


Прочети упътването - там пише подробно коя програма за какъв вид съдове се препоръчва, градуси, а на някои модели дори и продължителност на програмата.
Аз лично ползвам таблетки 3 в 1 или 4 в 1, доволна съм. Но като ми я монтираха майсторите /на кухнята/ специално ми обърнаха внимание на това, че не трябва да слагам цяла таблетка, а само половината /говоря за голяма миялна за 12 комплекта/ защото .... /нещо беше за изплакването и за това, че не се отмивал изцяло препаратът, а бил много вреден/. Винаги режа таблетката и съм много доволна от измиването. Загорели съдове не слагам - изплаквам всичко предварително с гореща вода и четка /отнема не повече от половин минута, ако се прави за всеки съд по реда на цапането и поставянето в машината/, защото я пускам през ден и ако има остатъци от храна, докато дойде ред да пусна машината, те мухлясват и мирише.
Виж целия пост
# 82
Аз съм за голяма съдомиална,събира и много и малко.Ползвам само таблетки,от препарат не съм доволна.А някой може ли да ме осветли какви са тези таблетки, за загорели съдове.Отложеният старт е голямо предимство.
Виж целия пост
# 83
Ами ти след като ги миеш с четка и гореща вода, защо изобщо ползваш препарат- пести си таб летките. Аз сериозно, опитай само на 70 гр и ще видиш че и без препарат ще се измият-при такова лъскане предварително. И какъв ти е смисъла от машината тогава, не ми е особено ясно- още едно движение и си изплакнала. Laughing Аз не страдам от такава параноя- нищо не плакна и не почиствам до блясък предварително. ooooh!
Виж целия пост
# 84
Аз съм голям фен на съдомиялната  Peace Нашата е от средните, но ако имах място щях да си взема голяма. Ползвам таблетки на Калгонит. Peace
Виж целия пост
# 85
Няма две мнения дали има смисъл. Само си реши каква. Ние сме трима, но само вечеряме в къщи и я пълня за 2 дни(малка).  За марката на съдомиялната пак няма значение, имала съм и евтина и скъпа. Важни са препаратите.
Виж целия пост
# 86
пробвали ли сте до колко градуса издържат чаши за вино например.  каква марка са таблетките за загоряло?
Виж целия пост
# 87
Момичета, има ли смисъл да си взема съдомиялна машина, но  от малките, дето са за по 4-6 комплекта?Има ли някой от вас такава? Нямам място за по-голяма. И какво всъщностр значи 4 комплекта? Защото , ако са 4 чинии и 4 лъжици- то май по-добре да си ги мия на ръка newsm78

ако ммиеш чинии, има смисъл да)
аз нямам миялна и това е голяма болка моя.
но в кухнята ни няма място за миялна
готова съм на малка, на много малка , на каквото и да е. само да ми се махне от главата тоя ужас, миенето на чинии.
Виж целия пост
# 88
пробвали ли сте до колко градуса издържат чаши за вино например. 
Знам, че кристала трябва да се мие само с хладка вода и има миални машини специално с програма за кристални съдове. Моята няма такава и затова мия кристалните чаши за вино на 50-градусовата еко програма.

Миналата седмица купих от Хит Claro 3 in 1 таблетки след препоръката на pazzza - наистина мие отлично. Досега ползвах само Calgonit 5 in 1 и Somat 5 in 1. Не виждам никаква разлика в качеството на измиването, а цената на Claro-то спрямо тези таблетки е два пъти по-ниска.
Виж целия пост
# 89
Подарък ми е от свекървата   Grinning
12 комплекта, не мога да и се нарадвам още..

Нашата е AEG понякога обаче протича малко вода отдолу. Проблема е в упътнението, самото то е фабрично така направено. Гледах WHIRLPOOL- тяхното е по-добре направено.

А за индикатора за сол и гланц ще дадете ли малко разяснения?Много ли е необходим?
  И още:кое е за предпочитане-препарат на таблетки или прахообразен,а може би е само в-с на лични предпочитания?
  И още:Тези 5 програми какви са ?Като пише ,че има 5 програми,да разбирам ли ,че е включено в това число изплакване?Продавачът не можа да ми отговори на посл.в-с.

http://www.bnap.org/2006/10/20/mialna-mashina/
Добре е да има индикатор,така ще разбереш кога са свършили.
Програмите за различните модели са различни . Ние имаме - автоматик, за силно замърсени съдове / 65 градуса/ , една кратка 30 мин., ЕКО / 50 гр. / и бутон 3 в 1 .

[
А каква е разликата между 3 в 1 и 5 в 1 ? Какво имат в повече?

Виж целия пост
# 90
..............
Миналата седмица купих от Хит Claro 3 in 1 таблетки след препоръката на pazzza - наистина мие отлично. Досега ползвах само Calgonit 5 in 1 и Somat 5 in 1. Не виждам никаква разлика в качеството на измиването, а цената на Claro-то спрямо тези таблетки е два пъти по-ниска.
Радвам се, че си харесала тези таблетки! Има ги във вариант отделно опаковани всяка една, но излизат по-скъпо. Този вариант дето са си 60 в обща кутия е най-изгоден. Аз ги държа в шкаф да не се навлажняват и няма проблем.
Виж целия пост
# 91
Момичета, а надрскват ли ви се цветните съдове ?  При мен за 1-2 месеца ползване, са в ужасно състояние.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 92
Момичета, а надрскват ли ви се цветните съдове ?  При мен за 1-2 месеца ползване, са в ужасно състояние.  Crossing Arms
При мен се надрасква само обикновеното стъкло. Цветните ако са качествени нищо им няма. Дори на някои си пише че могат да се мият в съдомиялна машина. Падат само някои щампи на чаши, но пак е до качество на изработка.
Виж целия пост
# 93
Мислех, че са ми качествени чиниите.  Rolling Eyes  Комплекта беше към 150 лв.  Crossing Arms  Следващият път ще заложа на нещо едноцветно.
Виж целия пост
# 94
Мислех, че са ми качествени чиниите.  Rolling Eyes  Комплекта беше към 150 лв.  Crossing Arms  Следващият път ще заложа на нещо едноцветно.
  Laughingпо-скоро обърни внимание на това дали са устойчиви цветовете за съдомиялна, доста от фирмите го дават като опция.  Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 95
Мислех, че са ми качествени чиниите.  Rolling Eyes  Комплекта беше към 150 лв.  Crossing Arms  Следващият път ще заложа на нещо едноцветно.
  Laughingпо-скоро обърни внимание на това дали са устойчиви цветовете за съдомиялна, доста от фирмите го дават като опция.  Flowers Sunflower

Ами явно цветовете не са устойчиви, защото са доста надраскани. Ще трябва да гледам, преди да купувам, дали има специална опция, че могат да се мият в съдомиялна.
Виж целия пост
# 96
Мислех, че са ми качествени чиниите.  Rolling Eyes  Комплекта беше към 150 лв.  Crossing Arms  Следващият път ще заложа на нещо едноцветно.
Аз имам и един по-скъп сервиз на Аркопал. Ми драска се! Close
Виж целия пост
# 97
Елисс,мерси за отговора.Аз точно към АЕГ се бях насочила-голяма,клас А и др. не помня вече.Или пък средна на Елекролукс-на промоция в Техномаркета/за 9 компл./,клас А.Сега остана да проуча за това дали имат отл.старт и 70 градуса.Индикатори за сол и гланц май имаха.
 Много ел.енергия ли харчат големите миялни?Колкото 1 пералня ли?
Виж целия пост
# 98
Елисс,мерси за отговора.Аз точно към АЕГ се бях насочила-голяма,клас А и др. не помня вече.Или пък средна на Елекролукс-на промоция в Техномаркета/за 9 компл./,клас А.Сега остана да проуча за това дали имат отл.старт и 70 градуса.Индикатори за сол и гланц май имаха.
 Много ел.енергия ли харчат големите миялни?Колкото 1 пералня ли?

И AEG и Електролукс вече ги произвежда една фирма. И на двете уплътненията са по еднакъв начин направени.
Виж целия пост
# 99
За да имам миялна машина се лиших от шкаф.Едва се освободи място за средна /45см/.Обикновено я пускам на два дни с 1/2 таблетка.Независимо с какъв препарат:2в1,3в1,5в1 винаги щом светнат индикаторите за сол или блясък-допълвам.За отложения старт бих казала,че има още едно предимство:винаги можеш да я допълниш,ако някой си е правил малка закуска пред телевизора или компютъра....Всички чинии от дуралекс ми се надраскаха.От аркопал-нямам поражения.
Виж целия пост
# 100
Ако можех да автоматизирам и гладенето, щях да намеря пълно щастие   Joy

Ох, и аз ...
Виж целия пост
# 101
Мислех, че са ми качествени чиниите.  Rolling Eyes  Комплекта беше към 150 лв.  Crossing Arms  Следващият път ще заложа на нещо едноцветно.
Аз имам и един по-скъп сервиз на Аркопал. Ми драска се! Close

А има ли някакъв препарат, с който да не се драскат? Бяха ми казвали за някакъв гел, но не го знам какъв е точно.
Виж целия пост
# 102
Днес видях, че и моите чинии са издраскани/ дуралекс са/ . Не ми беше направило впечатление до сега защото си бяха стари и на резки по дъната, но сега гледам целите са такива.
Хайде някой да каже как се казва гела и от къде го е взел?
Виж целия пост
# 103
Гел има Калгонит, в Метро, в Кауфланд съм виждала също. Гел има и Медикс, но не мие добре.
Виж целия пост
# 104
  Елисс,Джема,любезни съфорумки,
 Благодарение на отговорите  и разясненията ви ,които дадохте на въпросите ми,си купих съдомиялна,а въобще не бях се замисляла за такъв ел.уред преди 2 седмици.
  Та,купих АЕГ с 4 тем-ри/вкл-но70 градуса/,4 програми,съкратена програма за 30 мин,дисплей,индикатор,турбо сушене.Голяма е --за 12 комплекта.Още не сме я монтирали,но вече имам чуденки относно ползването й,прочетох уж упътването й.Ще разчитам на съветите ви и занапред,надявам се да ми помогнете.
  Да поясня ,че не аз съм авторката на темата.Тя май не е писала дали си е купила миялна.
Виж целия пост
# 105
Гел има Галгонит, в Метро, в Кауфланд съм виждала също. Гел има и Медикс, но не мие добре.
Благодаря!  bouquet

Феята, честита ти придобивка! Hug
Както я описваш май е като моята. Търсих снимка в нета но не открих. То и аз още бъркам понякога програмите и се налага отново да слагам някой съдове, но ако мога ще помагам.
Виж целия пост
# 106
Благодарение на Феята открих тази тема. Прочетох я, не пропуснах ни едно мнение...... Благодаря Феята   bouquet
Съгласна съм с вас за всичко. Наясно съм с предимствата на голямата миялна, но каквото и да си говорим - мястото в нашата стая по всичкология е супер ограничено.  Няма какво да разместя, няма какво да махна! Имам едно-единствено място, незаето за сега, голямо 46 см. Та искам или не - ако ще си купувам миялна, то тя ще е от средните, 45см. Освен,че мястото е проблем, то и парите са проблем  Mr. Green - просто са ограничени, а и сега навих мъж за тази придобивка, защото нали знаете - пари все трябват за нещо,а и като ми е писнало да мия чинии и да мърморя - мъж ми мие чиниите. Та човека ми каза 350лв. И за тези пари намерих това:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009283

Знам,че  е Мидеа, знам,че е не е кой знае какво, но човека от магазина каза - Ако се случи сполучлива - грешка няма! Така е и междудругото и с всички електроуреди! 

Та все пак - ако може - да си дадете мнението. И ако може по-бързо,че искам да хвана мъж тези дни да купим миялна, докато все още е топъл! И въпреки всичко изчетено да ми обясните какви са тези таблетки - то в миялната само таблетки ли се слагат? Простете смешните въпроси  Embarassed , но това е положението - нищо не ми е ясно относно миялните машини!
Виж целия пост
# 107
И аз имам същия проблем с мястото и затова ще купувам среден размер съдомиялна. Искам да попитам, дали някой знае добри ли са съдомиялните на Crown, защото съм се спряла на една такава. Цената й е към 440лв, за 9 комплекта, има ги в Технополис.
Виж целия пост
# 108
Мама Цоцоланке,пак съм аз!
 Да ти кажа ,че има/ на 2 стр.в момента!!!/ тема"Кой какви препарати ползва  за миялна машина?"
 Има прахообразни препарати, има и таблетки 3в1,4в1,5в1.Аз още не съм монтирала машината,но тази вечер ходихме в "Кауфланд"и оттам взех чехски таблетки 3в1.Значително по-евтини са от Калгонит и Сомат.
  На вратата на миялната от вътр.страна има кутийка с 2 отделения.В едното се поставя таблетката.Само това зная засега.Ще се научим и ние,с тебе!
  Хайде,още утре хващай "топлия"още мъж и го води на покупки! Аз оглеждах цените в "Зора",Метро" и "Техномаркета"-по-евтина от "Мидеа" няма.Успех! Hug
Виж целия пост
# 109
  Хайде,още утре хващай "топлия"още мъж и го води на покупки! Аз оглеждах цените в "Зора",Метро" и "Техномаркета"-по-евтина от "Мидеа" няма.Успех! Hug[/color]

То май утре ще е хващането, най-вече,че е първа смяна на работа и после е чак в сряда втора смяна - така че ще има цял ден да я купи, да я монтира и да измие чиниите поне един път с нея!

Ще се научим, Феята, ще се научим,че и после мамите от темата ще си дават чиниите при нас да се мият... Да, по-евтина от Мидеа няма!

Аз не че съм опитна, но девер ми си купува няколко неща на Crown и излязоха пълен боклук - беше си взел готварска печка, хладилник и ТВ и каза,че повече не ще и да я чуе тази марка!
Виж целия пост
# 110
Имах и аз такова усещане, все пак се правят в Турция. Не че китайските са много по-качествени, но то си е до късмет ... Аз пък например, не искам да чуя за никаква техника Самсунг, имам горчив опит. Така се напатих с тях, че повече не искам и да ги чуя. Добре де, каква миялна да си взема тогава среден размер и не прекалено скъпа?
Виж целия пост
# 111
Имах и аз такова усещане, все пак се правят в Турция. Не че китайските са много по-качествени, но то си е до късмет ... Аз пък например, не искам да чуя за никаква техника Самсунг, имам горчив опит. Така се напатих с тях, че повече не искам и да ги чуя. Добре де, каква миялна да си взема тогава среден размер и не прекалено скъпа?

Самсунг е била най- даваната марка за ремонт по сервизите! така,че и за нея съм против! Незнам за парите си с теб май трябва да избираме между Мидеа-та, Нео-то - въпреки,че и за тази марка не съм, EXQUISIT - а и .... това са! Специално за Мидеа-та имам най-много отзиви и всичките са били добри! Но знам ли??????  newsm78 

Затова и другите да кажат!
Виж целия пост
# 112
За НЕО-то не знам какво да мисля. Имам техни климатици и съм супер доволна, обаче кафемашината им е много скапана и повече нямам да вземам такава. (Прави хубаво кафе, но гумените уплътнения са боклук). След нея вече ме е страх да вземам миялна на НЕО. Огледах и една Индезит, мисля си и за нея. Цената е към 550лв. И аз очаквам мнения.
Виж целия пост
# 113
Здравейте момичета, и аз бях на тоя хал миналата пролет. Мислих, мисли и на края взех Beko - 45см. За сега няма проблеми, но аз не съм я ползвала много, само 3-4 месеца и после започнахме ремонт в кухнята...Мааалко по-надеждна ми се стори от Мидея.

п.п Всички търговци на ел. уреди трябва да спонсорират bg-mamma, особено на миялни машини....що народ си е купи такива, след поредицата от теми...
Виж целия пост
# 114
В "Метро"-Варна има и една евтина машина/миялна/ "Конегилиано".Цената бе ниска,но не помня каква.Аз само тостер имам на тази куча марка.
  Да ни дадат процент продажби тези търговци!!!ДА,ДА,ДА!!!
Виж целия пост
# 115
По-добре Beco, отколкото Мидея. Peace Индезит и Краун- твърдо- не. #2gunfire

Феята- честито за машината, да си я ползваш със здраве.   bouquet

eliss, гелът е Калгонит- печатна грешка.
Виж целия пост
# 116
Много ценен уред. Grinning От няколко години имаме миялна и съм много доволна от нея.
Виж целия пост
# 117
За или против - ще ви кажа по-късно дали си блъскам главата в стената  Banghead Banghead Banghead  ама мъж ми ми купи Мидеа, ето този модел - http://www.midea-bg.com/index.php?page=shop.product_details& … art&Itemid=26

Ходихме и в Технополис, имаше Беко - 460лв., ама мъж беше отделил за тази работа 350 лв. и това си е. направи компромис с 30лв. отгоре и повече каза - не!

Случили, не случили - това е положението! Да ми е честита!
Виж целия пост
# 118
Мама Цоцоланка, да ти е честита!   Hug
Виж целия пост
# 119
Да ти е честита новата придобивка.Дано ти служи дълго.  bouquet
Виж целия пост
# 120
Цоцоланче,браво!А дано твоята е монтират бързо и да я мяташ,че и съвети да даваш!Аз ще питам много,ама още не му е дошло времето на питането. Confused SadМоят замина и ме остави да си гледам миялната като украса на кухнята.А детето все я наобикаля,отваря,пъха плюшки в нея! Confused Sad

    ДЖЕМА,ЕЛИСС-пак благодарности към вас- newsm51 smile3525  love001
Виж целия пост
# 121
За или против - ще ви кажа по-късно дали си блъскам главата в стената  Banghead Banghead Banghead  ама мъж ми ми купи Мидеа, ето този модел - http://www.midea-bg.com/index.php?page=shop.product_details& … art&Itemid=26

Ходихме и в Технополис, имаше Беко - 460лв., ама мъж беше отделил за тази работа 350 лв. и това си е. направи компромис с 30лв. отгоре и повече каза - не!

Случили, не случили - това е положението! Да ми е честита!

Честито и от мен!   bouquet После да разкажеш как е. Какъв енергиен клас е машинката?
Виж целия пост
# 122
По-добре Beco, отколкото Мидея. Peace Индезит и Краун- твърдо- не. #2gunfire

Феята- честито за машината, да си я ползваш със здраве.   bouquet

eliss, гелът е Калгонит- печатна грешка.

А защо не Индезит, какво им е?
За ВЕСО мисля, че е турска. И за нея нищо не знам.
 Може ли някой да даде съвет?
Виж целия пост
# 123
Енергиен клас - втори В, но разликата била само една крушка, а и зависело какво било натоварването! Обясниха ни,че това за енергийния клас било доста относително.

Свързаха ми миялната машина и тази вечер ще я изпробвам. Не е лошо някоя мама с опит да даде съвет точно как се пуска миялна машина. Купих си таблетки 5 в 1 и след малко зареждам!

дано излезе сполучлива! Благодаря за пожеланията!

Unknown_lady ти си наред да черпиш! А Феята чака свързване!
Виж целия пост
# 124
Ама разбира се! Че как съм й се наточила ... Само чакам някой да се обади да каже нещо и за Индезит-а. Аз видях, че енергийния клас е един за миене и друг за сушене на много миялни. Има едни миялни с клас ААА, обаче са много скъпи, май такава няма да ме огрее  Mr. Green
Виж целия пост
# 125
Ами мисля, че Беко е за предпочитане пред китайска,моята е турска, но Бломберг.Но ги правят на едно място с Беко явно,защото вътрешността им е еднаква напълно. Моята е перфектна и не ме притеснява,че е турска, стига да не се разваля.Имам я от близо година.Пускала съм тук много снимки+ на измити в нея съдове.
А от Индезит като цяло имам лошо впечатление,не специално миялна. Но изобщо не разглеждам уреди с тази марка като алтернатива. #2gunfire Недоволна съм от готварската си печка, а моя приятелка от пералнята си.
Моята е клас ААА за 629 лв,има и други екстри, ако не беше турска щеше да ми струва мнооого повече. Но ми препоръчаха такава точно тук във форума- мами, които са я ползвали.
Виж целия пост
# 126
Не съм чувала за Бломберг, можеш ли да дадеш линк да я видя, ако има. Дали ги има в Технополис и  Техномаркет? Какви са й екстрите и знаеш ли колко ток харчи приблизително?
Моята печка също е Индезит и за сега съм доволна, затова и гледам  Simple Smile
Виж целия пост
# 127
Най-добрата инвестиция в кухнята ми.Моята е 45 см.дълга,не съм сигурна за колко комплекта беше.Голямо удобство си е.Аз съм обикновенно сама и не хапвам много,затова я пускам на около 4-5 дена.Ако мъжът ми е тук,през ден.И понеже в ежедневието си забравям да и благодаря винаги ама абсолютно винаги го правя след като сме имали гости.
Виж целия пост
# 128
Само в Технополис ги има, ето линк, втората е по-готина, ама и парите са готини. Laughing
http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=5262

Ето я моята :


Тук можеш да видиш повече снимки :
http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=108125

Има ги и във вариант 45 см, но на сайта не са показани.
Виж целия пост
# 129
Много благодаря за линка. Обаче тази миялна ще ми е голяма по размери. Ако наистина има от тези - 45 см., може би ще се ориентирам натам  Simple Smile
Виж целия пост
# 130
Направих сефтето на миялната - доволна съм!
Виж целия пост
# 131
Аз лично не съм фен на миялните машини.
Когато живеех още при родителите ми, имахме миялна машина и някак си не ми допада идеята цял ден да събирам тенджери, тави и чинии и мазнините да ми засъхват по тях.
Иначе за по-голямо семейство сигурно е удобно...незнам newsm78
Виж целия пост
# 132

Това е мойто Марче. Не съжалявам нито ден, че си я купих. Само да беше малко по-голяма, че някои тенджери и тави не влизат.
Само двама сме, пускам я горе-долу през ден.
Виж целия пост
# 133
Току що си купих ВЕKО - то. Клас А, за 10 комплекта, от Технополис. Лимита ми беше 500лв, машинката е 490 Simple Smile Нямам и място за по-голяма. Довечера ще ми я докарат и утре ще пробвам как е. Мисля да я пускам всяка вечер. Може ли някой да ми каже какви консумативи да купя на първо време, че не съм на ясно и нямам никаква представа? Ще купувам от Кауфланд.  Може ли вместо таблетки да ползвам някакъв гел и какъв да бъде?  Ще съм ви много благодарна за съветите    bouquet
Виж целия пост
# 134
Честито Unknown_lady ! Тук същата струва 459лв. ! Бързо да ти я монтират и със здраве да си я ползваш! Аз вече 2 пъти мих с миялната или с Марчето както казва Shonny ! Аз си взех от Метро Калгонит 5 в 1. Ако някой може да даде повече яснота относно препаратите, няма да е зле! Марчето бива за сега! Тавите какви хубави ми ги изкара, а от 2-те ми цедки за кафе си личи  коя е минала и коя - не през миялната машина!
Виж целия пост
# 135
Честито !  bouquet Да си я ползваш със здраве. От Кауфланд щом ще пазариш на сметка е Clean, има обикновени таблетки, 2 в 1. 3 в 1. прах, сол. За блясък не съм сигурна, но той се разходва малко- вземи си какъвто има. Можеш да си вземеш и ароматизатор, ако искаш- приятно мирише на лимон миялната. Но не е задължително. Пак там има и гел Калгонит- изобщо препарати Сомат и Калгонит. Clean е за ежедневно миене, за тави и тенджеери ти препоръчвам Калгонит. Cleana e 50 таблетки  (2 в 1) 6.90. Солта и блясъка по около 3 лв средно, а Калгонита- гледай кое ти е насметка, има промоции с гратис таблетки, но не взимай n в 1, по-добре обикновени или прах. Peace Аз ужасно съм доволна от таблетките Калгонит Power Ball, с червено топче в средата, обикновени.

А за препаратите има цяла тема - съседна, погледнете я.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169655.0

P.P На моята и викам Мими. Joy
Виж целия пост
# 136
Джема,моля те, кажи дали е нужно освен таблетка,която е 3 в 1/вече ги купих,така че няма как.../,да се слага сол и гланц/гел за гланц/????  newsm78
  Ако си купя" Клийн максимо" от Кауфланд,които са 2в1 ,пак ли трябва да добавям в машината сол и гел???? Praynig
Въобще какво значи 3в1 и 2в1 таблетки???
Виж целия пост
# 137
И като добавка към въпроса на ФЕЯТА  - всичките ли тези неща ги слагаме на един път и как се слагат?Прочетох и темата от Джемма, ама и там не ми стана ясно. С тези препарати съм  #Crazy - може ли да ми ги обясните, ама по-простичко!  Embarassed   Embarassed   Embarassed
Аз за два дена сложих 1 таблетка, влошава ли се качеството като делиш таблетка на 2?
Виж целия пост
# 138
Джема,моля те, кажи дали е нужно освен таблетка,която е 3 в 1/вече ги купих,така че няма как.../,да се слага сол и гланц/гел за гланц/????  newsm78
  Ако си купя" Клийн максимо" от Кауфланд,които са 2в1 ,пак ли трябва да добавям в машината сол и гел???? Praynig
Въобще какво значи 3в1 и 2в1 таблетки???


Toчно това се чудех и аз...Имам Clean Maximo 2 в 1 и се чудя и мая дали да слагам сол в машината... newsm78 Никъде на кутията не пише нищо. Аз мисля, че 2 в 1 би трябвало да значи сол+препарат....знам ли.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 139
Честито Unknown_lady ! Тук същата струва 459лв. !

Мерси, мерси! И тук  бялата струва 459 лв , но моята е инокс Simple Smile
 
Виж целия пост
# 140
Аз имам Аристон. В началото течеше, но се оказа, че слагаме много препарат, водата се пени и затова тече. Сега слагаме малко и няма проблеми. Доволна съм, мие всичко много по-добре, само загорелите ги мия на ръка. Но например вилиците на хора без миялна винаги имат "натрупвания" между зъбците...
Виж целия пост
# 141
Много е просто всичко. За да работи машината нормално и трябва 1.Препарат, който може да бъде 3 вида
а) Таблетки
   - обикновени
   - 2 в 1- препарат и гланц
   - 3 в 1 -препарат, гланц и сол
б) прах
в) гел
2. Гланц- който е само течен (няма гел за гланц)
3. Сол- която зависи от твърдостта на водата (например в София не трябва)
Когато се ползват таблетки 3 в 1 не се слага допълнително гланц и сол, но не могат да се дозират индивидуално и не се взимат в правилната фаза от миенето, а всичко е на едно- гланцът например трябва накрая, при плакненето.
Другото при таблетките е, че са дозирани за големи машини. Половин таблетка за малка, но за средна- как ще ги дозирате ? На колко ще ги разделяте ? По-добре да се ползват гел или прах.
За Clean 2 в 1 може да не се слага гланц, а ако водата е мека- дори и сол, т.е може да се кара само с праха.
Ако имате други въпроси- питайте.

А за разните други глупости 4,5 , 10 в 1- нямам думи.
Виж целия пост
# 142
Имам лекииичко несъгласие с Джемма относно препаратите - не си взимайте Сомат - отвратителен е. Аз ползвам Кларо - евтино и по-качествено от Сомата.
Виж целия пост
# 143
Миялна Беко и Мидеа е едно и също...
Виж целия пост
# 144
Имам лекииичко несъгласие с Джемма относно препаратите - не си взимайте Сомат - отвратителен е. Аз ползвам Кларо - евтино и по-качествено от Сомата.

 NaughtyНе си ме разбрала, просто казах, че в Кауфланд има и Сомат. Изобщо не го ползвам - и аз не го харесвам. Да живее Калгонита. Peace
Виж целия пост
# 145
Аз имам Аристон. В началото течеше, но се оказа, че слагаме много препарат, водата се пени и затова тече. Сега слагаме малко и няма проблеми. Доволна съм, мие всичко много по-добре, само загорелите ги мия на ръка. Но например вилиците на хора без миялна винаги имат "натрупвания" между зъбците...

Хм., не ми се вижда много логично там да е причината. Аз като сложа по-малко препарат не се измиват добре съдовете. Ако приема, че това е така значи всеки път трябва да протича, а тя не го прави... Продължавам да си мисля, че проблема е в уплътнението и донякъде в подредбата ба чиниите. Защото като я пуснах празна за самопочистване ми направи най-голямата локвичка до сега.
Накрая ще взема да звънна до сервиза и да разбера къде е проблема. Laughing

А за вилиците- моите и преди това си нямаха такива ' натрупвания' - периодично ги почиствах с четка за зъби. Всъщност ако се мият веднага след ползване не би трябвало да има такова...
Виж целия пост
# 146
Много е просто всичко. За да работи машината нормално и трябва 1.Препарат, който може да бъде 3 вида
а) Таблетки
   - обикновени
   - 2 в 1- препарат и гланц
   - 3 в 1 -препарат, гланц и сол
б) прах
в) гел
2. Гланц- който е само течен (няма гел за гланц)
3. Сол- която зависи от твърдостта на водата (например в София не трябва)
Когато се ползват таблетки 3 в 1 не се слага допълнително гланц и сол, но не могат да се созират индивидуално и не се взимат в правилната фаза от миенето, а всичко е на едно- гланцът например трябва накрая, при плакненето.
Другото при таблетките е, че са дозирани за големи машини. Половин таблетка за малка, но за средна- как ще ги дозирате ? На колко ще ги разделяте ? По-добре да се ползват гел или прах.
За Clean 2 в 1 може да не се слага гланц, а ако водата е мека- дори и сол, т.е може да се кара само с праха.
Ако имате други въпроси- питайте.

А за разните други глупости 4,5 , 10 в 1- нямам думи.

Отлично си го обяснила, благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 147
Здравейте на всички. Имам нужда от помощ. Купих си оня ден миялна машина мидеа от малките. Още не са ни я монтирали, но аз се чудя къде би могло да се сложи препарата. Никъде в упътването не пише къде се слага препарата и какъв трябва да е . На ътрешната страна на вартаичката има едно леко вдлъбнато местенце на което пише detergent ( препарат) но там ми се вижда супер невъзможнода сложа примерно прах или каквто и да е било друго, защото като затвор я вратичката ще падне вътре при съдовете. Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете. Може би ви се струва малко глупава въпроса, но е факт.
А ако има някой с такава машинка некда каже и какъв препарта използва !
Мерси още веднъж
Поздрави!:)
Виж целия пост
# 148
Купих си оня ден миялна машина мидеа от малките. Още не са ни я монтирали, но аз се чудя къде би могло да се сложи препарата. Никъде в упътването не пише къде се слага препарата и какъв трябва да е . На ътрешната страна на вартаичката има едно леко вдлъбнато местенце на което пише detergent ( препарат) .....
А ако има някой с такава машинка некда каже и какъв препарта използва !
Точно там се слага препарата.
И аз съм с малка Мидея от 3 години и съм много доволна!
Ползвам прах АРО от Метро закупен, произвежда се в Германия за веригата Метро!
Виж целия пост
# 149
Да не пускам нова тема - да ви попитам- миете ли тефлонови съдове в миялната newsm78
Наскоро си купих нова тавичка за кекс и като разгледах етикета видях, че миялната е задраскана.
Виж целия пост
# 150
Да не пускам нова тема - да ви попитам- миете ли тефлонови съдове в миялната newsm78
Наскоро си купих нова тавичка за кекс и като разгледах етикета видях, че миялната е задраскана.
Да, мия ги редовно в миялната. Никакви проблеми.
Виж целия пост
# 151
Да не пускам нова тема - да ви попитам- миете ли тефлонови съдове в миялната newsm78


Не, побелява им дъното.  Naughty
Виж целия пост
# 152
Купих си оня ден миялна машина мидеа от малките. Още не са ни я монтирали, но аз се чудя къде би могло да се сложи препарата. Никъде в упътването не пише къде се слага препарата и какъв трябва да е . На ътрешната страна на вартаичката има едно леко вдлъбнато местенце на което пише detergent ( препарат) .....
А ако има някой с такава машинка некда каже и какъв препарта използва !
Точно там се слага препарата.
И аз съм с малка Мидея от 3 години и съм много доволна!
Ползвам прах АРО от Метро закупен, произвежда се в Германия за веригата Метро!

Купих си оня ден миялна машина мидеа от малките. Още не са ни я монтирали, но аз се чудя къде би могло да се сложи препарата. Никъде в упътването не пише къде се слага препарата и какъв трябва да е . На ътрешната страна на вартаичката има едно леко вдлъбнато местенце на което пише detergent ( препарат) .....
А ако има някой с такава машинка некда каже и какъв препарта използва !
Точно там се слага препарата.
И аз съм с малка Мидея от 3 години и съм много доволна!
Ползвам прах АРО от Метро закупен, произвежда се в Германия за веригата Метро!


Аз ползвам Калгонит от години и съм много доволна!Препоръчвам ви го. Опитайте за да видите разликата.
Виж целия пост
# 153
Мия тефлон без проблеми.
Виж целия пост
# 154
Мия тефлон без проблеми.

Я да ми обясните това сериозно ли е за тефлоновите съдовете???Че ако ми отидат нещата Тефал, купени от скъпата ми половинка, на кино...ще има строй се преброй се!
Виж целия пост
# 155
Да, аз съм напълно сериозна. Не ми беше жалко да пробвам с тиганите. Но с казанчето на хлебопекарната не сме я да пробвам, на нея също пише,ч е не става за миялна. Защото не мога после да си намеря резервно, ако ако го заносам. А тиган винаги мога да си купя. Докато не рискуваш, няма как да разбереш дали става за миялна или не. Laughing
Виж целия пост
# 156
Това за тефлона - нито ще побелее, нито ще падне веднага. Просто на някои от по-евтините съдове им е по-неустойчиво покритието и сравнително бързо се изтърква. Имам дълъг опит. Съдовете, които имат знак за миялна, още си ги ползвам. Междувременно съм извърлила куп тавички - в началото мити само наръка, после като разбрах че са калпави, взех да ги слагам и в миялната - не ми беше жал. Сега си търся съдове със знак за миялна.
Виж целия пост
# 157
Вчера ми се развали миялната и съм като болна.Няма да коментирам дали има или няма смисъл от нея.Само ще допълня,че с хубавто лесно се свиква,трудно се отвиква.
А за тефлоновите съдове и моите са побелели,ама не съм се досетила,че е от миялната.Имам три такива тенджери,двете са български на някаква варненска фирма Одесос май,третата е на Тефал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия