какво ви е мнението за детските кухни

  • 1 165
  • 35
доверявате ли се на храната от детските кухни и ако да от кога записахте вашите бебоци на такава кухня?а дали на децата им харесва храната newsm78
Виж целия пост
# 1
Не всичко ми допада! Sad
Записах каката на 1 год. и половина!Хапва повечето от нещата които се предлагат...За малката не съм убедена че ще е по-рано записана на кухня...Иначе като цяло смятам че е улеснение за родителите, които просто не смогват да наготвят толкова разнообразна храна всеки ден...моята Теа си е злояда и за мен беше ад готвенето и след това изхвърлянето на храната поради не..харесването...сега вече по- нормално яде и моята храна..., но не наддава твърде добре...така че... newsm78
Виж целия пост
# 2
Таня беше на 11 месеца когато започнах да и взимам от детската кухня - много и харесваше и хапваше всичко.
Виж целия пост
# 3
Моята я записах на кухня като беше на 6 месеца. Първите няколко месеца в родния ни град, където не и допадаше май много храната и след това в София, където някога изяждаше по два порциона. Като цяло бях много доволна.
Виж целия пост
# 4
Добро.Записах детето на 8-9 месеца.Ядеше всичко.Мое готвено не яде и до днес/4г/ рядко, явно съм зле с готвенето ConfusedДобре, че в градината е сходна храната Laughing
Виж целия пост
# 5
Следя с интерес темата, моята педиатърка препоръча вече малката да минава на кухня, но изчаквам годинка да направи, сега събирам мнения.
Виж целия пост
# 6
Бяхме на 11 месеца когато започнахме с детската кухня. На малкия много му харесва, особено супичките. Мойте манджи не ги яде, въпреки че се старая да му готвя хубаво и по рецепти. Поради тази причина почивните дни сме на пюрета, тях още ги харесва.
Виж целия пост
# 7
Записах Тери на 11,5 месеца.Тя с удоволствие яде само сирене,кашкавал и хляб,така че не мога да кажа дали и харесва,но с реклами и игри успяваме да хапнем.Единствено десертите давам рядко,защото преобладават-крем горена захар,крем какао,кисел.....хвърлям ги или си хапвам аз.А също и сиреновата каша е отврат,но продължавам да вземам заради супичките и готвеното/не обичам да готвя/.
Виж целия пост
# 8
добро. не всичко се изчжда, но все пак всеки човек има вкус - дори и най- малкия Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Мисля,че детските кухни са добро начало за хранене ,но на малките.Поне при нас готвят с много  мъничко сол и захар,всичко е прясно и се вижда добре какво има вътре,не е пасирано а с малки парченца.Но тази храна е за малките(според мен),когато синът ми опита моите манджи-бързо се преориентиа и от 1 г. и 3-4 месеца спряхме кухнята.А и не може и на 7 месеца и на 2 години давате едни и същи неща на децата,а нали и те порастват ...Та,последно аз съм за детската кухня като начало на разнообразното хранене.Друг е въпроса,че на повечето майки не им се готви и за това бутат и на големите дечица бебешките манджи.
Виж целия пост
# 10
Почнахме да взимаме кухня от края на 10 месец. Голямо улеснение е, а и храната е хубава. Синът ми не иска и да вкуси от моите манджи. Жалко, че събота и неделя няма, тогава се чуда какво да му предложа.
Виж целия пост
# 11
Всъщност разликата е в количеството подправки.Манджите са си манджи.Супа топчета е супа топчета и в двете ситуации-и за бебе на 11 месеца и за кака на година и 3 месеца например WinkКухнята, която раздават от нашето ОДЗ е идентична с тази на яслата.Овкусяват по-различно просто.Децата не живеят само на това, те хапват и то храната на големите често.Още повече, че има възрастова граница за взимане на детска кухня и дори и да искаш от мързел, няма как да си храниш детето от там  WinkОтделно-менюто в една ясла е идентично с това на кухнята.Присъстват кремовете, въпреки, че моята например баш кремовете не ядеше ни в яслата, ни от мен.Супа и яхния някаква не наричам бебешка манджа за дете на около 2 години Thinkingили греша?Аз самата съм на 30 и ям същото.Детската кухня не е пасирана, евентуално някои майки пасират.Храната е Обща такава/ а не "бебешка"/ и именно за това се взима бележка от педиатър, че детето не е алергично и т.н.
Виж целия пост
# 12
От няколко дена е записан на кухня, на 10,5 месеца е, хапва си всичко, той си ми е ящничък по принцип.
Виж целия пост
# 13
аз записах моята дъщеря пробно като навърши 10м. , т.е. от една седмица се храним от там.храната бива,тя по принцип всичко яде не е капризно на ядене.супите са ужасни,безвкусни като вода.това и тя отказва.иначе не знам дали ще останем и занапред,понеже аз досега готвих на нея, и мисля че моите манджи за по вкусни.ще видим като изтече 1 месец.но иначе и аз не разбирам тия мами,които хранят деца си над годинка и нещо ,даже две годишни с тия храни.успех.
Виж целия пост
# 14
Не съм я записвала.
Менюто не е съобразено с разбиранията ми за захранване за децата преди 1 година.
Ненормални часове за раздаване на храната.
Десертът в 90% от случаите е нишесте.
За хигиената, всеки си прави сметка дали да се довери или не.

Ето ти още теми за детската кухня  Simple Smile

Детска кухня и хигиена

... ДЕТСКА КУХНЯ
Първи ден на кухня-стискайте палци!
Детска кухня или пюрета
Детска кухня - до колко години ?
Кои кухни разнасят по домовете?
С какво мляко готвят в детската кухня?
За детската кухня и жълтъка
За детската кухня
Привикване към храната от ДК
Детска кухня
Десетрите от детската кухня.
Претопляне на храната от детската кухня
Първи ден на кухня
За детската кухня и прясното мляко
Как подготвихте децата си за храна от кухнята?
Xраната в детските кухни
Въпрос за хигиената в детската кухня
До кога пасирахте?
Как да го науча да яде детската кухня
Как давате храната от кухнята?
Яйце и кухня
Прясното мляко в детската кухня?
Въпроси за Хер бебе???
Доволни ли сте от храната в частната кухня "Хер Бебе"?
Трайност на храната от детската кунхя
Сайт на Junior menu-специализирана кухня за деца над 8 месеца
Сайт на "Детски кухни "Ози"
Прясно или сухо мляко в детската кухня
Замразявате ли храна от кухнята?
Как готвят в детската кухня?
Кои детски кухни в София разнасят по домовете? ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия