zloqdo bebe!?

  • 570
  • 7
zdrawejte,
az imam sledniq problem. Moeto bebe, we4e na 5 meseca i polowina, ne iska da qde pjurenca, kashi4ki, da pie adaptirano mlqko i woda, ne obi4a ni6to drugo oswen kurma i espumizan. Golqm problem mi e, zashtoto kurmata mi ne e dostatu4no we4e, zashtoto qde po 2-3 puti no6tem. Pjureta wsqkakwi probwah, mleka sushto. Molq ako nqkoj ima nqkakwa ideq da spodli, 4e we4e se widqh w 4udo. Embarassed
Виж целия пост
# 1
Първо, моля пиши накирилица, че трудно се чете. Ако нямаш кирилица, използвай Кредор, горе в дясно  Simple Smile
Това, че детето ти е на 5 месеца и половина и не яде пюрета, само по себе си не е проблем. Моето е на 8 и половина и не ги яде  Close, не пие АМ (кърмим се), пийва водичка от време на време, но го възприема като играчка  Laughing. Детето ти не е толкова голямо и може да не е готово за захранване, няма какво да те чуди.
Ъъъ, еспумизана, какво е  Embarassed, май какпки за колики бяха  newsm78? Защо му ги даваш, да не би да ви мъчат колики на тая възраст? Confused Ако е така, едва ли  е най-добрата идея да бързаш със захранването.
Какво означава, че се кърмите 3-4 пъти нощем, а кърмата не е достатъчна, нещо не ми е ясно?  newsm78. Обикновено кърмата се стимулира нощем, а 3-4 пъти на нощ не е чак малко. А през деня? Как разбра, че ти е малко кърмата?
Виж целия пост
# 2
оо, няма по-злояди от нас. вчера, след опита ми да дам манджа, започнаха адски писъци и рев. писъци от детето-рев от мен. ако бебето ти наддава нормално-всичкое ок. ако не наддава, като нас, просто се примиряваш. аз пробвах какво ли не-като не иска да яде-не иска. да е жива и здрава... Rolling Eyes изумих се, че изследванията й бяхя перфектни, а хемоглобина-140. няма дете, умряло от глад... в наши дни, де.
Виж целия пост
# 3
Според мен, ако не беше гладен нямаше да иска толкова често да яде и оттук си вадя заключението, че кърмата му е малко. Освен това миналия месец беше наддал само 300 гр и беше само на кърма. Откакто започнах да го захранвам с пюрета, започна да наддава повече, но за два часа обяд успява да изяде три-четири лъжички.
Виж целия пост
# 4
Според мен, ако не беше гладен нямаше да иска толкова често да яде и оттук си вадя заключението, че кърмата му е малко.
Това не е съвсем така. Бебетата, особено изключително кърмените, каквото е и твоето, искат да сучат не само, когато са гладни, а и когато търсят утеха, задоволяват сукателния си рефлекс (особено ако не ползвате биберон- залъгалки) или изпитват някакъв дискомфорт- колики, никнене на зъбки и т.н. Моето бебе е на 11 месеца и суче 3-4 пъти през нощта, въпреки че има 3 изцяло заместени хранения.
Освен това не трябва да забравяш за Бум на растежа- това са периодите, в които на бебето вече му трябва повече кърма и чрез честото сукане дава сигнал на организма да произвежда повече. Даже, ако не ме лъже паметта точно около 6-я месец е един от най- сериозния скок на растежа.

Освен това миналия месец беше наддал само 300 гр и беше само на кърма. Откакто започнах да го захранвам с пюрета, започна да наддава повече, но за два часа обяд успява да изяде три-четири лъжички.

300 грама за един месец наистина не са много  Confused, но не трябва да бързаш с изводите. Изключително кърмените бебета наддават скокообразно. Сама казваш, че откакто се захранвате наддава по- добре, но това едва ли се дължи на няколкото лъжички твърда храна.  Simple SmileДаже за информация трябва да знаеш, че когато бебетата минат и на твърда храна темпа в наддаването се забавя.

Все пак, ако ще се чувстваш по- спокойна можеш просто да се опиташ да увеличиш количеството мляко, което произвеждаш. Това обикновено отнема от 2-3 дни до 1 седмица и включва: често кърмене- през деня на 1,5часа или колкото поиска, а през нощта поне две кърмения; лактогонни чайчета, бирена мая на хапчета, достатъчно течности, ядки(на мен суровите бадеми ми действаха).

За захранването не се притеснявай. Постепенно ще започне да яде повече. Междувременно можеш да разреждаш пюретата с кърма, така че вкусът да е познат и да станат по- течни. Много бебета имат по- плавен и дълъг преход към твърда храна.

Може би вече си прегледала Библиотеката (закованата тема в началото), но аз все пак ще ти дам линк към някои от статиите:
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета
Как да увеличим кърмата си
Въвеждане на твърди храни

Успех и ако имаш още въпроси или притеснения питай. Hug

Виж целия пост
# 5
Съгласна съм с lilfi. И още нещо да добавя, бебето на този етап едва ли разбира, че това, което му даваш е храна за наяждане. Изобщо захранването е дълъг и бавен процес. Вярно, някои бебета се нагждат към новата храна доста бързо, но други по-бавно. Във всеки случай нещата не са както пише в книгите - днес лъжичка, утре 2, след няколко дни бурканче. Не бързай, има време, ще прояде. Само не го насилвай, то само ще си покаже, като има желание за ядене.
Виж целия пост
# 6
Здравейте проядохте ли адаптирано мляко?
Виж целия пост
# 7
и ние бяхме многозлояди но с течение на времето се оправихме Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия