Каката ни е носител на варицела - има ли начин да предпазим бебето си ?

  • 1 572
  • 2
В детската градина преди няколко дни ни взеха секрет и вчера ни казаха че голямата ми дъщеря - която  е на 5 е носител на варицела , тя не е боледувала от нея досега , личния ни лекар ни посъветва да взимаме антибиотик завсеки случай - изолирали сме я при баба и засега но може да стои там до няколко дни , бебето си го кърмя изцяло засега , но ме е страх да не се зарази как да я опазя?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Сигурно има някаква грешка. Най-вероятно става въпрос за носител на скарлатина- в тези случаи от гърлото се изолират Хемолитични стрептококи и е добре при носителите да се проведе лечение от курс минимум 5 дни с антибиотик от групата на пеницилините. Скарлатината може да премине и само като ангина. Това е единствената шарка, при която лечението е с антибиотик. Мажете да изолирате каката докато приема антибиотика. По принцип възможността за директно заразяване е малка при този тип инфекция.
При варицелата не се провежда антибиотично лечение и не се изследва гърлен секрет.
Виж целия пост
# 2
Да права сте наистина не е варицела , грешно ми е обяснил мъжа ми , благодаря ви за отговора !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия