Бебето е по-голямо?

  • 2 547
  • 30
ЗДравейте,
аз съм в 23 семица  и 5 дни Simple Smile
Вчера ходих на ултразвук и докторите ми казват че размерите са му като на 25 седмица,все е дно е с 10 дена по-голямо.Което не било зле.Лошо е ако бебето е по-малко.
Въпросът ми е следният-на каво се дължи това нещо?Аз се вълнувам като ходя на прегледи и забравям да питам някои неща Embarassed
Аз съм дребничка-1.60 см.,бащата и той не е много висок -1.75..нормална височина.Та от какво може бебето да е по-голямо.Да не би защото много,ама много ям?

Благодаря ви bowuu
Виж целия пост
# 1
Ами на какво се дължи незнам, но доста често чувам се поставят такива диагнози за по-едрички или по-дребнички бебета. Истината е, че размера не може да се определи с такава точност от видеозона и много често тези предположения са неточни. Аз лично не го намирам нито едното, нито другото за ненормално. Има обаче доста мами, които се шашкат от такива новини. Недей! Карай си спокойно, имаш още доста време Peace
Виж целия пост
# 2
Мамче Миа, я се радвай на бременността и не се занимавай с глупости...  Hug Какво като е по-голямо? И Виктория беше по-голяма, роди се почти 4 кг, а пък я виж сега снимката на аватара ми...
Пожелавам ти леко бременеене и най-сладкото бебче!
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай - възможно е понякога да изглежда по-голямо, друг път по-малко - стандартите са усреднени, няма как всички деца да са еднакви! При нас имаше такива моменти - по цикъл термина ми беше 10.08, а при прегледите понякога излизаше като за 24.08, друг път като за 3.08.
Храненето в случая мисля, че няма значение.
Лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 4
И мойто бебе вървеше с няколко седмици напред по развитие. Родих я почти 4 кг Simple Smileседмица преди термина но имаше вид на преносено бебче така ми казаха в родилното не се тревожи важното е да си спокойна и можеш да се радваш, че бебо расте  Grinningнаистина по опасното е ако е мъничък Simple Smile Леко бременеене и раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви мили майки Simple Smile
аз не че нещо се притеснявам,но се чудя на какво се дължи.а ако ме видите...аз съм в 5ти месец,а корема ми е голям все едно съм в 7ми.....странна работа. newsm78
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви мили майки Simple Smile
аз не че нещо се притеснявам,но се чудя на какво се дължи.а ако ме видите...аз съм в 5ти месец,а корема ми е голям все едно съм в 7ми.....странна работа. newsm78

И аз бях огромна, ако това ще те успокои. А и едва ли съм единствената. В деня преди да вляза да раждам, не можех да си хвана корема с ръце отпред. Бабите казват, че голямото бебе се гледало по-лесно. Така че  Hug
Виж целия пост
# 7
Ултразвука е толкова относителна работа, че изобщо не си го слагай Simple Smile И малко да е, и голямо да е.. Не могат с точност нищо да кажат, докато не се роди  Mr. Green
Колко ти е голям корема също си зависи и от твойта структура, от това колко околоплодни води имаш, как е застанало бебето и куп неща Simple Smile
Бременей си спокойно и си свиркай  Whistling
Виж целия пост
# 8
Здравей и от мен! Аз съм бременна в 37- ма седмица и тези приказки ги слушам кажи- речи от вашите гестационни седмици. В началото много се притеснявах и мислех как ще протече всичко оттук нататък, най- вече при раждането. Искам да ти кажа, че резултатитеот видеозона не са стопроцентова истина и до голяма степен истиността им зависи от специалиста, който ги интерпретира. Когато ми се наложи да лежа в патологията на АГ болницата по друг повод друг доктор ме гледа на видеозон и ми каза, че бебето си отговаря на седмиците. Имай предвид също, че ако наистина детето продължи да изпреварва  в растежа си към края ще ти препоръчат да раждаш чрез секцио- не съм сигурна, че не се спекулира малко и в това отношение, защото секциото е по- планиран и бърз начин за тях. Така или иначе- бъди спокойна и всичко с теб и бебето ще бъде наред, пожелавам ти леко бременеене и раждане1 Wink
Виж целия пост
# 9
И аз да си кажа - заради тези размери ме гледаха трима лекари в един и същи ден на един и сщи ехограф и грамажа на бебето варираше с 250 грама, което не е никак малко. А се роди с още 300 грама повече Crazy Така че изобщо несе занимавай с тези работи,докторите да си гледат мерките, нали това им е работата Mr. Green Наслаждавай се на хубавите мигове и ти желая леко бременеене.
Виж целия пост
# 10
хич не се притеснявай, на нас същото ни го говореха, плашиха ме че ще е над 4.500 кг до последно...е, роди се 3300 дни след термина, така че си се радвай на бебочето
лека бременност  bouquet
Виж целия пост
# 11
Не се връзвай на такива "мерки" PeaceДишай по-спокойно Hug
Виж целия пост
# 12
Спокойно и от мен Simple Smile Моя корем не беше ужасно голям, беше си нормален (ако има такова определение), качих 14 кг, бебето щеше да е уж към 3.500-3.600, а се роди 4.400 никой не разбра къде се беше побрал такъв голям Mr. Green
 Има и обратния вариант - голям корем - малко бебе.
Няма да се плашиш, само се моли да е здраво. А голямото бебе със сигурност се гледа по-лесно.  Wink
Лека бременност и раждане   bouquet
Виж целия пост
# 13
На мен в 36та седмица ми казаха че в момента е 3.600, но беше май главно да ме убедят за секцио. Роди се 3.400 - 10 дена преди термин.
Освен това както са ти казали, видеозонът не е абсолютно точен - размерът се определя по обиколката на главата и по дължината на една-две кости в тялото, но не всички бебета имат еднакви пропорции.
Лека и весела бременност!
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай. Може да си просто забременяла малко по-рано. И аз бях така. Освен това бях и огромна. В 6 м отидох в болница за задържане, а там като ме видяха решиха че идвам за раждане. Ники се роди 3.850. По-лошо е да е по-малко. Забременях за втори път, но бебо беше с две седмици назад в развитието. В последствие направих спонтанен аборт Rolling Eyes
Радвай се на бременеенето! Кога друг път ще приличаш на кит? Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия