корички по главата-как да ги лекуваме?

  • 1 070
  • 8
здравейте, от известно време по главата на малката се появиха корички-малки бели люспички.тя е на 4 месеца и до сега не  е имала подобни неща.струва ми се че стават все повече и незнам как да ги премахна.моля ако някой може да ми помогне !благодаря ви предварително!!!
Виж целия пост
# 1
ЗДравей Камист,по твоето описание ,мисля че става въпрос за млечниците,това са образувания от действието на мастните жлези  и не е нищо опасно. Аз лично ги махах от главичката на сина ми , като ги обтривах с  напоено с бебешко олио памуче  .Изчаквах 30 мин. разресвах с гребенче и те си падаха,след което следва банятя естествено.
Виж целия пост
# 2
Като си купиш пяната за новородени за глава на Мустела Peace!Дъщеря ми е нямала крусти,от осмия ден ползваме Мустела!
Виж целия пост
# 3
Това са крусти. И ние ползваме козметиката на Мустела от самото начало, както и спяциалната им пяна за крусти. От козметиката съм много доволна, но и на нас ни се появиха крусти.
Аз мажех главичката на бебка с глицерин, изчаквах 10-тина минути и после разресвах с много ситно гребенче. Падат веднага  Peace
Виж целия пост
# 4
Крустите махах, като мажех с преварен зехтин главичката. След 20-тина минути с мека четка разресвах. Няма проблем, ще се махнат.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми също имаше такива кори, но мен мен тогава ме беше страх да ги мажа и да я реша толкова( заради фонтанелата) и затова оставих тази работа за когато беше по-голяма.
Иначе ги махнах с преварен зехтин. Мажех коричките с памуче, напоено в зехтин, разресвах косата и я къпех. Още на втората процедура вече нямаше нито една коричка.
Виж целия пост
# 6
благодаря ви много, ще пробвам и козметиката и със зехтина и дано помогне.вече съм по -спокоина.поздрави на всички!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Няколко мои познати са много доволни от това лекарство, когато забременях помолих един аптекар да ми го препише, слава богу не ми се наложи да го ползвам. Изготвя се в аптеките ще се пробвам да ти го препиша, но за всеки случай го покажи на педиатърката :
nystatini 500 x E
vit A oleos | g
vit D2 300 x E
gentamicini 40
lanolini  \
                  ac 30
vaselini /
Виж целия пост
# 8
Пробвай с преварен зехтин да мажеш главичката преди къпане, след това да постои 20-ина минути и следва къпане и масажче на главата. Ще паднат постепенно, това мисля, че се получава от бързия растеж и е съвсем нормално.
Успех! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия