Кума на булката и после булката може ли да стане кума на нейната кума?

  • 3 799
  • 32
Ех, 4е много сложно стана, ама да видим!!! newsm78  Преди две години бях кума на наи-добрата си приятелка. А тя може ли да ми стане кума на моята сватба? Има ли някакви правила за това кой на кого? Възможно ли е? newsm12
Виж целия пост
# 1
Не може! Кумуването е вид сродяване- по тази причина съм чувала, че не може.
Виж целия пост
# 2
Не може  Naughty
Виж целия пост
# 3
 newsm78 две учителки от гимназията, май, си бяха станали куми една на друга и си мислех, че може.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Може, ако не се сключва църковен брак. Иначе не.
Виж целия пост
# 5
В гражданското -Да(понеже там кумовете се водят свидетели)
В църквата -Не
Виж целия пост
# 6
Ние сме така. Имаме само граждански брак.
Виж целия пост
# 7
За гражданския ритуал няма проблем. За църковния - най-добре питай в църквата, в която ще се венчаваш. Доколкото си спомням, не можеш да се венчаваш за кум/а, но за другото не се сещам за ограничения.
Виж целия пост
# 8
Имам позната която кумува на братовчедка си и после братовчетка и комува на нея и двата брака бяха в гражданското и после в църквата така че може и да може.Най-добре питай в църквата
Виж целия пост
# 9
Много благодаря за съветите, дами. Ще се консултирам и с поп, та да видим! Лек ден на всички ви!
Виж целия пост
# 10
Ние сме така и не е било проблем Peace
Виж целия пост
# 11
аз бях така с моята кума. Нямаше проблеми и в гражданското и в църквата.
Виж целия пост
# 12
Може, може
Лично попа ми разреши. Peace
Най - добре питай в църквата
Виж целия пост
# 13
Може. По нашия край му викат "Да ти върна кумството" Wink
Виж целия пост
# 14
Може, може  Grinning
На моята зълва (сестрата на мъжа ми) нейна приятелка й беше кума на сватбата. После зълва ми с мъжа си й бяха кумове на нейната сватба (имаше и църковна венчавка). Така че - не виждам проблем.
Само за църковен брак - всички (младоженци и кумове) трябва да са кръстени.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия