Електронен термометър- температура ?

  • 25 285
  • 30
Здравейте мамчета!  bouquet
Понеже имам само електронен термометър не знам кой е най лесния и точен начин за измерване на температурата на бебчето с него. Пробвах на някой места, но все ми се струва, че не отчита правилно, а не ми се иска да го пъхам в дупебцето му ooooh!. Дайте някое съветче. 
Виж целия пост
# 1
Какво толкова те притеснява меренето в дупето.  Rolling Eyes На бебето не му е неприятно. Много е малък синът ти за под мишничката или в устата. Ако не можеш да се престрашиш, купи си термометър за ухо. Но до колкото знам те не са много точни.
Виж целия пост
# 2
И ние сме с електронен термометър. Меря температурата под мишницата. Обикновено отчита между 36 и 36,5 градуса и смятам, че е номално. А пък и в указанието му пише, че може да се мери и под мишницата.
Виж целия пост
# 3
за електронните термометри съм чувала само лоши отзиви. аз лично се отказах да купувам такъв, когато ми познати ми казаха, че мерят плюс минус 2 - 3 градуса.
а отделно продавачката в магазина ми каза,че като им свършват батериите, мерят тотално грешно, само дето ти не знаеш кога им свършват батериите.
затова аз взех най обикновен детски живачен термометър на чико и мерим температурата в дупето.
бебока нищо не усеща.
Виж целия пост
# 4
И ние сме с електронен термометър. Меря температурата под мишницата.

 Peace
Виж целия пост
# 5
Меря с такъв, винаги под мишницата. Показва точно. Много съм доволна, бърз е и не се притеснявам, че тя ще го счупи и трябва да събирам живак ...
Теб какво те притеснява? Колко показва?

ADENA, излиза съобщение, още като започне да ти отслабва батерията  Peace
Виж целия пост
# 6
Електронните термометри не са най-точния начин за измерване на температурата. Чак 2-3 градуса отклонение нямат, но дават отклонение до 0,5 - 0,7 градуса. Електронния термомер се използва само за ориентир. Аз имам такъв за ухо. Те мерят най-бързо. Ако се съмняваш, че детето има температура, измерваш с електронния, за да видиш дали наистина е така. Ако показанията са над 36,8 обаче е необходимо прецизно измерване с живачен термометър, за да се установи колко точно е температурата.
Иначе няма проблем и в дупето да измерваш. Там обаче температурата по принцип е по-висока.
Виж целия пост
# 7
Знам че може да се мери под мишницата и в устата с електронен...
Виж целия пост
# 8
Сутринта му я мерих в горната гънка на крачето и отчете 35,8, а естествено тази стойност не е вярна. Но и мен ме е страх да използвам живачен термометър заради счупване.  ShockedТермометърът иначе работи уж правилно. Е в краен случай ще купя живачен и ще си я мерим в дупето. Confused
Виж целия пост
# 9
Имала съм електронен термометър, под формата на биберон. Купихме го като се роди детето. Изобщо не отчитат вярно. И както ми казаха после, като цяло електронните термометри не са точни.
Най-правилният начин за отчитане на температура на малко бебе е с обикновен термометър, в дупето. Става за 5 секунди и е адски точно. Peace
Виж целия пост
# 10
А защо не мериш под мишницата newsm78 аз от новородена й я меря там, много е лесно, слагаш го и гушваш бебето ...
Виж целия пост
# 11
Най-лесния начин да се мери Т е с термометър залъгалка,но не съм сигурна дали мери точно.
Виж целия пост
# 12
Само да се събуди и започвам опити!  newsm78Току що ми донесоха и живачен термометър и ще видя, кой ще го бъде. Ще пробвам с електронния и под мишничката.

Благодария мили мами за съветите!  bouquet
Виж целия пост
# 13
По-точно е показанието, когато се мери в дупето.
Казаха ми го и от бърза помощ, когато една нощ звънях за съвет - имахме висока температура. А е и доста по-бързо, но най-важното - безопасно, защото държиш бебчо за краката и става наистина за 5 секунди. Иначе, под мишницата, ако не държиш детето, не се знае какво може да се случи.
Откакто навърши годинка, меря под мишншцата, но съм все нащрек да не се счупи термометъра и се притеснявам. Пък и той не дава да го държа, ама все иска сам да си лежи. Ама и не лежи, ами се върти, та просто съм с изопнати нерви, докато чакам .....

Виж целия пост
# 14
Само да се събуди и започвам опити!

Да напомня само - преди и след употребата на термометъра (говоря за в дупето) го избърсвай със спирт и памуче - за дезинфекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия