паднало влагалище след раждане

  • 3 906
  • 3
Момичета,днес бях на контролен преглед при гинеколога си,за да ме прегледа след раждането и за мой най-голям ужас ми съобщиха,че влагалището ми било паднало доста ниско.Е,такова нещо не бях чувала досега Shocked!!!Попита ме дали имам проблеми с уринирането и дали като кихам или кашлям изпускам урина,а аз за сега нямам такива оплаквания,но лекарката каза,че съм щяла да имам в бъдеще.И най-неприятното от цялата работа е че това се оправя само с операция(пластика).Ако някой знае нещо повече по този въпрос нека сподили,ще съм благодарна!
Виж целия пост
# 1
Майка ми е така, на и се случи, когато беше на 50. Реши, че няма нужда от пластика, защото половите и контакти били равни на 0, както тя сама каза. Ти си млада и трябва да направиш нещо, за да се чувстваш пълноценна.
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно става въпрос за леко смъкване на матката и в това число и на влагалището (понеже е под нея). Майка ми също има такова нещо - в смисъл не са й казали че й се е смъкнало влагалището, а матката. Тя ми е казвала, че като кихне или се изкашля по-силно се изпуска малко - но не винаги. Въобще не е ставало и дума за оперативна намеса.
Може би при хората при които има изсипване (когато са вдигали тежко) се получава същото.
Според мен всяка операция крие рискове и ако е нещо с което може да се живее спокойно - защо да се прави. По-добре се консултирай и с друг гинеколог - дали се налага операция за това.
Виж целия пост
# 3
Казаха ми, че при леко изразено смъкване няма нужда чак от пластика. Достатъчно е да се правят упражнения за укрепване и усилване на влагалищните мускули - чрез физиотерапия?!? (не разбрах как става това  Shocked) или продължителното всекидневно използване на вагинални топчета (има ги в секс-шоповете), които спомагали за това укрепване.
Доста симпатично ми прозвуча тази терапия  Laughing ама така и нЕмах нерви да правя това упражнение в продължение на месеци, а усетих ефект...
пп. заради мързела ми все още доста си внимавам като ми се докиха  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия