Обрив след прием на Аугментин

  • 16 806
  • 18
Здравейте,
Дъщеричката ми миналата седмица вдгна висока температура, 39 и нагоре. След преглед се установи, че няма никакви други симптоми - гърдите са чисти, гърлото по-зачервено само. изписаха й Аугментин. Пи го 7 дни. На следващия ден след последния прием, цялата се изрина. Казаха, че е алергия и сега пие Кларитин, Калциев глюкомат, вит.С. Снощи обрива й се беше усилил, дори по ушенцата имаше пъпчици... Много съм притеснена. Толкова силен обрив не е имала досега, а и не е имала досега някаква алергия. Друга лекарка ми препоръча да й сложат инжекция Урбазон, но аз съм чувала, че е доста силно лекарство, животоспасяващо, и не посмях... Незнам дали постъпих правилно. Някой да има подобен опит?
Виж целия пост
# 1
Странно е, че обривът се е появил след приема и не се повлиява от лечението. Да не би да не сте отстранили алергена, т.е. причината да е друга?
Колкото до калция и вит. С вече се отрича, че имат отношение към алергиите.
Алерголог преглеждал ли е детето или само педиатър?
Виж целия пост
# 2
понякога се появява късна алергична реакция след прием на АБ.Аз въпреки че съм голяма след прием на АБ както при вас след като го бях спряла се обринах яко.Пих противоалергични и се оправих след няколко дни,но трябва и диета сигурно са ти казали.За урбазона не се притеснявай че не сте направили,той се прави при по-спешни състояния,няма нужда да травмираш детето,има и на таблетки но те са много горчиви.Имай търпение ще се оправите
Виж целия пост
# 3
Аз имах същия случай със себе си.
Точно преди Коледа се обринах яко след едноседмичен прием на Аугметин. По същия начин - изпих си последното хапче и се почна   #Crazy
Мнооого много неприятно, просто беше кошмар - лицето,тялото, ушите - всичко и сърбиииии - страшна работа Sick
Вечерта в бърза помощ ми биха 1 инжекция Урбазон и нищо - на другия ден още по-червена.
Казаха да си наблюдавам езика - да не започне да надебелява,че тогава е опасно.
Вляха ми цяла една банка Урбазон и много течности ми казаха да пия - да се прочиствам, Кларитин и вит. С.
Постепенно обривът се смъкна надолу - последно нашарени бяха ходилата ми.
Значи започна да намалява май на третия ден и се изненадах колко бързо се скри  Peace
Но наистина изглеждах страшно. А досега алергични реакции не съм правила.
Ще се изчисти детенцето.
Стискам палци да е по-бързо.
Изписаха ми .... ама как ли се казваше  ... микстура Алба или нещо подобно. Едно такова бяло, в аптеките го знаят - мазах се с него, намалява сърбежите.


Виж целия пост
# 4
Здравейте,
Дъщеричката ми миналата седмица вдгна висока температура, 39 и нагоре. След преглед се установи, че няма никакви други симптоми - гърдите са чисти, гърлото по-зачервено само. изписаха й Аугментин. Пи го 7 дни. На следващия ден след последния прием, цялата се изрина. Казаха, че е алергия и сега пие Кларитин, Калциев глюкомат, вит.С. Снощи обрива й се беше усилил, дори по ушенцата имаше пъпчици... Много съм притеснена. Толкова силен обрив не е имала досега, а и не е имала досега някаква алергия. Друга лекарка ми препоръча да й сложат инжекция Урбазон, но аз съм чувала, че е доста силно лекарство, животоспасяващо, и не посмях... Незнам дали постъпих правилно. Някой да има подобен опит?

Вили, същата ама същата история при нас. 7 дневен прием на Аугментин, след 1 ден жесток обрив, на вторият ден не и се виждаше лицето, по цялото тяло, по главата, вътре в ушите, ситни пъпчици без връхче, които се сляха в петна по лицето и ушите. Обрива беше рубеолен. Беше жестоко. Започнах да и давам Зиртек, на края на 2-рия ден, обрива спря да се развива и започна да изчезва. Ние се чудехме дали е шарка, с обрив подтиснат от антибиотика или е алергична реакция. Нашият педиатър направи консултация с един от националните консултанти по инф. болести. Човека каза че е алергична реакция от антибиотика и каза да не се бие урбазон на детето. Беше прав   bouquet

Дръж ни в течение как сте  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Вили, дъщеря ми пи преди около 10 дни превантивно Аугментин, защото и предстоеше операция за махане на трета сливица. За първи път пие този АБ. В листовката имаше повече старинични нежелани реакции отколкото показания, но това май важи за всички АБ. Обрива и диарията май бяха в Топ3. При Маги имаше разстройство, но без да е особено проблемно. Не съм и давала нещо за акането.
Мен обаче ме притеснява друго - сигурна съм, че се промени вида на зъбките и. Преди гадния АБ бяха точно като бисерчета - бели и блестящи /без да сме супер-усърдни с миенето  Embarassed/. Сега изглеждат по-жълни, някак мътни, като с налеп. Мием, търкаме, но изглеждат като ....все едно преди малко е яла кроасан. Сетих се, че в страничните ефекти имаше нещо такова. Дали сте забелязали такава реакция пре хлапетата? Дали да я водя на стоматолог? Съжалявам, че изхвърлих листовката.
Виж целия пост
# 6
Имахме разстройство близо месец Sad Ужасна история. Обаче зъбките не са й пожълтяли, дано поне тоз страничен ефект да пропуснем  ooooh!

О, пропуснах да кажа за най-сериозната екстра. Вследствие приема на антибиотика на Майчето й се срина имунната система. Левкоцитите или белите и кръвни телца бяха със стойност 3.2 при 6.8 нормална за тази възраст. Това състояние се води левкопения.
Виж целия пост
# 7
оххх, звучи ми много притеснително, синът ми в момента е на Аугментин...ще бъда нащрек за гореописаните признаци...
Виж целия пост
# 8
Shocked Стига бе, и Крис е на Аугментин. Мога ли да го спра по-рано? Знам, че не е хубаво, но и без това дупето му цъфна от разстройство. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
И ние сме в отбора получили алергия след прием на Аугментин, но нещата се оправиха със Зиртек, така че не се притеснявай.Дано се оправите по бързо Peace
Виж целия пост
# 10
бебето ми е на 8мес.и имахме висока тем.39,зачервено гърло и ни изписаха аугментин.след 3 ден малчо се обрина целия.извиках лекарката и тя ми каза че е шарка тридневка,но имало и малко алергия от антибиотика.сложи му орбазон за всеки случай и ни изписа фенистил капки.пъпките отшумявят.но някои може ли да ми каже този антибиотик подходяш ли е за 8мес бебе?аз мисля че е доста силен.
Виж целия пост
# 11
Ох, поизчезнаха. Вече има тук-там, но 4 дни пием Кларитин, Калциев Глюкомат и  вит.С. Как се бях уплашила, не бях я виждала толкова обрината никога, и по ходилцата и дланите пъпчици - ужас. Обаче сега пък и ние като вас - зъбките й са помътнели, даже някои са си жълтички, а бяха като бисерчета. Замислих се и аз за стоматолог, досега не съм я водила,. Тоя АБ що неща ни причини  - ужас. Иначе си я мия с паста Ненедент, уж била по-хубава от другите... Дано са ни здравички дечицата...
И накрая да благодаря на всички, които споделиха опита си ...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Мамчета, съжалявам, че сте получили такива странични реакции от АБ. Ние на два пъти пихме от него /в петък приключихме/, но не сме имали проблеми, дори и разтройство не. Нашата джипка каза, че е от сполучливите АБ /не знам, може би като се има предвид цена, качество, странични ефекти - не съм специалист/.

Пожелавам бързо възстановяване  Hug
Виж целия пост
# 13
Браво! И ние не бяхме получавали от предишни АБ, пили сме Клацид и Зинат, ама сега с тоя Аугментин... се побъркахме
Виж целия пост
# 14
Имах предвид, че от Аугментин не сме се обривали, а имаче имахме обрив от Дурацеф, но се появи още след 2-3 прием.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия