за приготвяне на АМ въпрос

  • 1 431
  • 26
Бих искала да попитам нещо относно приготвянето на АМ в шише за бебето.

На опаковката на Омнео прочетох, че не трябва готовото мляко да се притопля в микровълнова. В болницата ми обясниха, че се поставя в шишето първо млякото и отгоре се залива с преварена водичка,след това се разклаща до пълно разбиване.

Тук възниква въпросът - ако водичката ми е студена постявам шишето, в което има вече мляко и вода в микровълнова за 10 сек, разбивам и храня. Само че сега прочитам на опаковката пише че не бива да се притопля млякото. Объркана съм.

Вие как приготвяте шишето за бебето с топло мляко?
Виж целия пост
# 1
Аз си затоплях малко, съвсем леко, водата в микровълновата и след това добавям млякото и разбивам. Това е.
Виж целия пост
# 2
Аз слагам първо водата и я затоплям в микровълновата за 30 или 40 сек., зависи от количството, и след това добавям определения брой лъжички  разклащам. На кутията на млякото пише да не се слага в микровълнова, защото може да нес е затопли равномерно и да се излъжиш, че млякото е топло, а то да е дори горещо и да изгориш езичето и гърлото на бебето. Трябва да го пробваш като капнеш една капка на китката си от вътрешната страна и така ще си определиш точно на колко секунди да го топлиш в микровълновата. Има бебета, които пият  млякото на стайна температура, но ние го предпочитаме топло.
Не знам защо са ти казали в болницата първо да слагаш млякото, а след това водата. Защото например за 3 мерителни лъжички се слага 90 мл. вода и то става общо 100 мл. Ако слагаш първо млякото трябва водата да я измериш в друг мерителен съд и тогава да я добавиш, защото ако я слагаш в шишето до 90 мл. млякото ще стане много гъсто и детенцето може да се запече.
Виж целия пост
# 3
Аз пък давах на стайна температура, никога не съм топлила.
Виж целия пост
# 4
Много благодаря за ценната информация, вече знам къде сбърках. Детенце се запече защото не съм разбивала правилно млякото. Досега приготвях - първо сухото мляко, доливам водичка до 60мл,бъркам и притоплям. Явно съм прекалила с АМ, защото имаме запек вече два дни.

Виж целия пост
# 5
Първо затоплям водата , после добавям млякото, разбивам и..... Hug
Виж целия пост
# 6
Здрасти!
и Моника беше на Омнео преди ама го смених с обикновения Нутрилон и сега няма грам проблем със запека. Омнеото е малко по гъст заради някви съставки дето предпазват от повръщането и за това може също да сте се запекли. И наистина е редно първо да затоплиш водата и тогавва да сложиш млякото, даже аз слагах 10грама повече вода на нормалната доза лъжички и така правех по-лек разтвора
Виж целия пост
# 7
Първо затоплям водата , после добавям млякото, разбивам и..... Hug
  И аз така  Peace
Виж целия пост
# 8
Първо водата, после млякото. Водата си я преварявам предварително и си я държа в термос. Ако пък е хладка, имам уред за затопляне, в който слагам шишето за малко. На моята храна пише, че трябва да се дава 37 градуса топлина на водата, но невинаги го спазвам. Пробвам температурата на ръката си.
Виж целия пост
# 9
И аз първо затоплях водата, после слагах млякото и разбивах, докато се разтвори хубаво млякото.
Виж целия пост
# 10
Имам преварена, топла вода в термос. Наливам вода и добавям мерителните лъжички мляко.
Виж целия пост
# 11
Аз си затоплях малко, съвсем леко, водата в микровълновата и след това добавям млякото и разбивам. Това е.
Peace
и аз така , водата може но с млякото вътре мисля че не е редно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Затоплях водата, прибавях към млякото, разбивам и готово Hug
Виж целия пост
# 13
Имам преварена, топла вода в термос. Наливам вода и добавям мерителните лъжички мляко.

И аз така!  Peace
Виж целия пост
# 14
аз си разреших проблема с кана за затопляне на вода.винаги стои вклю.и сама си под.темп
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия