Кърмене и секцио

  • 442
  • 11
Най-вероятно ще раждам със секцио. Четох в материалите за кърмене, че бебто трябва да се постави на гърда колкото се може по-скоро след раждането. И в тази връзка се замислих, че секциото е операция, с майката след изваждането на бебето още доста време се занимават лекарите, има реанимация, раздвижване... И как тогава се закърмя бебето?
Моля майките с опит, раждали със секцио, да споделят как се развиват нещата при и след секциото, кога донасят бебето за хранене, има ли някакви трикове за успишно кърмене, в какви пози се кърми при наличие на рана от операцията...
Много ще съм ви благодарна за отговорите, а предполагам и че не съм единствената, която се интересува.
Виж целия пост
# 1
Аз бях секцио. Бебето го донесоха на 4-ия ден, а кърмата ми дойде на 3-ия. Наложи се да се изцеждам по малко докато ми донесат бебето, понеже вдигах температура от препълнени гърди. Иначе не ми беше проблем (т.е. не боли) да взема бебчо (в скута ми) и да я нахраня. Трудно ми беше да сменям памперса, понеже доста трябваше да се навеждам, а тогава раната боли.
Виж целия пост
# 2
Раждах секцио декември.Бебчето ти го носят на втория ден след операцията и се пробваш да го кърмиш.В началото е като вид опознаване слагаш го на гърда но то още не суче.Повечето време спи.Аз мислех че кърмата ще ми слезе след 5 ден но вече на третия имаше и гърдите ми се надуха защото не се изцеждах.В началото ползването на помпата е болезнено но трябва да си упорина за да се отпушат каналчетата.Като гушнеш бебчето още на втория ден ще забравиш за болката.В интерес на истината не боли изобщо самата операция само втория ден докато се раздвижиш защото си се посхванал от лежене 24 часа,но не е страшно.Успех и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
Родих секцио и бебчо ми го дадоха след 24 часа. Кърмата много бързо ми слезе, мисля, че на следващия ден вече имах.
Виж целия пост
# 4
Родих секцио. На 3-я ден започнахме с опитите за кърмене. На 4-я ден - кърмата тръгна. Спокойно, бебето не тежи толкова, че да не може да се справиш.
Виж целия пост
# 5
Родих секцио декември. Кърмата ми дойде на 4-я ден. Имахме малко проблеми, донесоха ми беба чак на 8-я ден, през цялото време се цедих през 3 часа. Сега сме добре. Не се притеснявай - всичко ще е наред  Peace.
Виж целия пост
# 6
Родих в петък,кърмата ми слезе в неделя.Имах желание и преди това да го сложа на гърдата, но Иво беше в кувьоз и на системи и чак в понеделник го извадиха от там и ми го донесоха за кърмене.
Виж целия пост
# 7
След реанимацията ни прехвърлиха в стаите, отидох да си взема беба, но и давах добавка, понеже нямах кърма още. Все пак упорито я слагах на гърда, за да стимулира. После вече дойде кърмата и нямаше проблеми.
Успешно раждане Hug
Виж целия пост
# 8
Родих и веднага имах коластра/и последния месец имаше капчици/.
Родих на обяд,а бебо ми дадоха да кърмя на другия ден на обяд,когато ме настаниха в стаята ми / до тогава бях в реанимацията, т.е бързичко ме раздвижиха и аз имах желание да стана и да видя съкровището си/
Позата беше - седнала на леглото - болката не беше такава, че да пречи, пък и тогава не мислиш за друго освен за бебо Simple Smile
Цедих се доста , за да отпушвам канали - искаше се упорит труд, че ми бяха бая твърди гърдите...
Иначе бебчо си знаеше работата от самото начало.
Не се безпокой, бяха му давали малко адапт мляко,нооо той си засуче...
УСПЕХ!
Виж целия пост
# 9
Родих през декември със секцио. Уви, в България май е рядкост да ти дадат бебето да суче веднага след раждането. Не разчитай на това. При секциото ти го дават на 24-тия час след раждането. Носьят ти го нахранено и заспало, сигурно затова имах проблем с кърмата, та все ми го водеха с бутилчица с АМ.  НЕПРЕМЕННО си вземи помпа и се цеди още от втория ден (първия ще си в реанимация и няма да можеш), за да си сигурна че ще ти слезе кърмата - при мене стана много трудно. А за тежестта - не е толкова тежък - аз използвах възглавница на коленете и той върху нея, но боли кръста така. Успех!
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много - поуспокоех се  Hug
Виж целия пост
# 11
и аз да те успокоя  bouquet
родих секцио,на втория ден малкия здраво сучеше и така вече годинка кърмене ще направим
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия