Дом - що е то?

  • 1 801
  • 25
Темата за интериорите на Наш дом ме провокира да попитам  - Какъв смисъл влагате в думата дом? А какво е уют? Имаше много мнения, че показаните жилища не са уютни => имат излъчването на офис, а не на дом.
Виж целия пост
# 1
Съгласна съм с теб,че тези жилища имат излъчването на офис,че и по-отблъскващо.Но формула за уют според мен няма,защото това е въпрос на лично усещане.
Виж целия пост
# 2
всеки има различни критерий за уют,дом....!щом се чувстваш добре в своя дом-офис,лошо няма Peace
щом си сьс любимите хора,навсякаде е уютно ,стига ти да го направиш такова:D
Виж целия пост
# 3
Когато си правихме кухнята, майсторите ни помолиха да ги поканим след месец два, за да видят как изглежда.  Rolling Eyes Коментарът им беше "Искам да видя как живее кухнята, защото едно е да монтираш нещо чисто и стерилно, друго е да го видиш с вдъхнат живот".

В този ред на мисли, домът е нещо живо и дишащо.  Място, в което ти е приятно да се прибираш и което със сигуронст не е "стерилно", а излъчва индивидуалността на обитателите му.
Виж целия пост
# 4
дом е всичко онова, което сам си измислиш как да обзаведеш и му придадеш дух и ти е добре в него. Чувстваш се в свои води.
Виж целия пост
# 5
Дом за мен е мястото, на което винаги искам да се върна, където се чувствам защитена и сигурна, където е семейството ми.Няма значение как е обзаведено, важно е да чувствам, че съм точно там където трябва Peace
Виж целия пост
# 6
Мястото, където  се намират близките ти хора.
Мястото , където се чувстваш най-добре, спокоен и обичан!!!
Обзавеждането е без значение - духът на един дом идва от живеещите в него.
  bouquet
Виж целия пост
# 7
моята формулировка: онази странна смесица от мирис на пържено, поне едно неразтребено кьоше, което те дразни ужасно, но нищо не превиш по въпроса, вечно разхвърляни играчки по пода в детската, преливащ и непобедим кош за пране с йо-йо ефект - колкото повече перални въртиш, толкова повече се трупат мръсни дрехи, неуморна борба с паяжинки и прашинки, адската тишина след като са си легнали децата и неистовата шумотевица, когато са будни, с една дума онова място, от което копнееш да се отделиш поне за ден, но винаги бързаш да се върнеш, когато си далеч от него.
Виж целия пост
# 8
е момичета в това списание има страхотни идеи, мебели и кво ли не. тази стерилност е за снимката и светлината е подбирана така и наредбата. едва ли като се нанесат хората ще остане същото. вярно че има и куп недомислици и изгъзици, пък и незнам на  кой му е приятно друг да му подреди апартаменат по свой си вкус  newsm78 че и пари да му дадеш и то купища  newsm78
Виж целия пост
# 9
Всеки сам си избира какъв да бъде неговия Дом.Незнам точно определен брой ли сте описали ,но интериора в Наш дом и Идеален дом е моя цел...точно както изглежда на снимката и се надявам да го постигна когато го обзаведа.Например предметите които стоят върху мебелите за мен са символ за разхвърлено ,например каренца някякви непотребни предмети ,такива които са за украса ,но всички се намират на показ.Аз съм на мнение че такива предмети переодично трябва да се сменят ,за мен не е нормално да ги покажеш всички на показ ,те не са свързани помежду си и не ми допада.Също натрупани неща върху плота на кухнята разни кошченца, веро и гъбички ,хладилника накичен с магнитчета от горе до долу ит.н. Аз обичам този стил наречен минимализъм и малко си падам по високите технологии.Отделям доста време може би една година преди да стигна до обзавеждането за да премисля мястото на кабелите ,на мебелите и пр.Чакам този момент от много години и винаги съм искала точно този минимализъм.Живяла съм с родителите си и с други хора ,които се грижат за чистотата но всущност в техните домове аз виждам хаус ,виждам недомислени неща които са сложени и не е помислено за последствията от тях и дали са практични.Аз искам моя дом да е максимално удобен и уютен и когато там живечт хора ..и животни  Mr. Green това ще се получи ...Домът наистина има дух ,според някой хора дори душа и всичко което правим в него ни се отвазява.Фън -шуй е науката за подреждане на дома ...когато се заинтересувах открих много общи неща които поддържат моите теории .За мен домът е нещо свещено все едно да застанеш под купола на църква -там е другото най-свещено място за мен. Sunglasses
Виж целия пост
# 10
Баща ми все казваше, след като се върнем от почивка, екскурзия или  сме били за по-дълго време извън дома :"Навсякъде хубаво, хубаво, ама в къщи си е най-хубаво!". Не сме имали много дизайнерски и скъп интериор, но  ако имаш такова усещане, винаги като се завърнеш, значи притежава всички качества на "твоя дом"  Peace
Виж целия пост
# 11
моята формулировка: онази странна смесица от мирис на пържено, поне едно неразтребено кьоше, което те дразни ужасно, но нищо не превиш по въпроса, вечно разхвърляни играчки по пода в детската, преливащ и непобедим кош за пране с йо-йо ефект - колкото повече перални въртиш, толкова повече се трупат мръсни дрехи, неуморна борба с паяжинки и прашинки, адската тишина след като са си легнали децата и неистовата шумотевица, когато са будни, с една дума онова място, от което копнееш да се отделиш поне за ден, но винаги бързаш да се върнеш, когато си далеч от него.
   newsm10
Виж целия пост
# 12
моята формулировка: онази странна смесица от мирис на пържено, поне едно неразтребено кьоше, което те дразни ужасно, но нищо не превиш по въпроса, вечно разхвърляни играчки по пода в детската, преливащ и непобедим кош за пране с йо-йо ефект - колкото повече перални въртиш, толкова повече се трупат мръсни дрехи, неуморна борба с паяжинки и прашинки, адската тишина след като са си легнали децата и неистовата шумотевица, когато са будни, с една дума онова място, от което копнееш да се отделиш поне за ден, но винаги бързаш да се върнеш, когато си далеч от него.

Много добре казано. Peace
Виж целия пост
# 13
Няма значение дали апартаментът или къщата са обзаведени целите в дърво или са като от Наш дом. Важно е усещането. Нашият апартамент ще  е обзаведен като тези от списанието. Всичко ще е в черно и бяло. Та ние дори направихме черна баня с черен таван. Но това ще е нашият ДОМ, защото там ще сме само тримата, защото като се нанесем и навсякъде ще има следи от нас - разхвърляни играчки, подхвърлени ключове и други дребни неща, които създават атмосферата на отделния човек или семейство.

Anaise,
нашият апартманет в момента се прави по проект на дизайнери. Но е направен по нашия вкус. И да ти кажа, има защо хората да си изкарват парите с тази работа. Защото има толкова много дребни детайли за които иначе няма да помислиш, има неща за които дори не подозираме, че съществуват.
Виж целия пост
# 14
За мен е важно да можеш да направиш от едно място за живеене свой дом. Живяла съм на квартира, с чужди хора, и моята стая си беше мой дом. Така се чувствах. Не е важно колко е голямо помещението, как е обзаведено, какви удобства има. Чувството, че това е домът ти, не може да се обясни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия