Хормонална стимулация

  • 5 710
  • 6
Здравейте! Simple Smile

Аз съм нова тук. Горещо ми препоръчаха този форум и четейки наистина ми хареса атмосферата.  Embarassed
Мога ли да поискам съвет?

От половин година съм омъжена и със съпруга ми много искаме бебе. Понеже съм 36 г. реших да се посъветвам с лекар и ми направиха почти всички (скъпи) изследвания, които се препоръчват преди забременяване. Отказах само биопсията - казаха ми, че е рискована.

В заключение докторът заяви, че трябва да се подложа на хормонална стимулация с FSH. Защото на третия ден от М. стойностите ми бяха:
FSH - 4, 0  - при норма 3,85 - 8,78
LH -   6,4   - при норма 2,12 - 10, 89

Другите хормони си бяха наред. И тези бяха в граници, но лекарят каза, че жените трябвало да имат повече FSH от LH, а при мен FSH било по-малко защото... съм имала малки яйчници! (Доколкото ми е известно, FSH се произвежда в хипофизата, а не от яйчниците, или греша?) Обяснението, че съм имала малки яйчници ми се видя странно. Преглеждали са ме много пъти и никога не са ми казвали подобно нещо.  Shocked
Освен това на съответния ден докторът видя доминантен фоликул, който не се видя 2 дни по-късно.
Чудя се дали да се подложа на хормоналната стимулация. Не искам да взимам без нужда хормони, а при това знам, че допълнителното FSH може да доведе до многоплодна бременност. От друга страна, ако без стимулацията бебе няма да се получи, разбира се, че ще опитам.
Някой да знае нещо за съотношението FSH и LH?

Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Бягай далече от този лекар.
Не разбрах започнахте ли опитите?
Виж целия пост
# 2
Бягай далече от този лекар.
Не разбрах започнахте ли опитите?

Започнахме преди 7 месеца - след сватбата, но съпругът ми го пратиха на работа в друг град и често не е тук в дните на ову-то. Сигурно сме опитвали "навреме" не повече от 3 месеца. Обаче заради годините ми бих искала ако има някакъв хормонален проблем, да го реша сега, за да не стане късно.
Затова се чудя, тези резултати от FSH и LH нормални ли сa  newsm78 ?
Виж целия пост
# 3
Бягай далече от този лекар. Нищо ти няма. Правете любов и по-често. Щом контактите са рядко, това е вероятната причина.
Между другото се започва със спермограма в клиника по стерилитет, но е рано още.
Виж целия пост
# 4
Бягай далече от този лекар. Нищо ти няма. Правете любов и по-често. Щом контактите са рядко, това е вероятната причина.
Между другото се започва със спермограма в клиника по стерилитет, но е рано още.

Мерси много! Ще бягам - така реших.
И сперматограма правихме - малко била ниска концентрацията - 20 650 000 на куб. м. ,  и concentration total 37 170 000 ml, но била добра.
Виж целия пост
# 5
Здравей, Gata loca!
Ние с мъжа ми опитваме от 5 месеца. И този месец ходихме на изследвания, тъй като аз съм много притеснена, поради факта че до момента няма резултат. Това, с което докторът каза, че се започва е: при жената - фоликулометрия, т.е. проследяват ти един цикъл дали имаш овулация, а при мъжа - спермограма. На нас ни ги направиха, резултатите бяха добри и доктора каза да продължаваме с опитите. На вас правиха ли ви ги тези неща. И от друго място знам, че така се започва. Така че малко скептично съм настроена към твоя лекар, дали тази стимулация е необходима на този етап при теб. По-добре се консултирай и с друг лекар, не се доверявай само на един в случая!
Желая ти успех! newsm10
Виж целия пост
# 6
Здравей, Gata loca!
Ние с мъжа ми опитваме от 5 месеца. И този месец ходихме на изследвания, тъй като аз съм много притеснена, поради факта че до момента няма резултат. Това, с което докторът каза, че се започва е: при жената - фоликулометрия, т.е. проследяват ти един цикъл дали имаш овулация, а при мъжа - спермограма. На нас ни ги направиха, резултатите бяха добри и доктора каза да продължаваме с опитите. На вас правиха ли ви ги тези неща. И от друго място знам, че така се започва. Така че малко скептично съм настроена към твоя лекар, дали тази стимулация е необходима на този етап при теб. По-добре се консултирай и с друг лекар, не се доверявай само на един в случая!
Желая ти успех! newsm10

Благодаря ти много! От все сърце ти желая скорошен резултат!!! 5 месеца не са много и щом изследванията ти са добри, уверена съм, че скоро ще видиш 2-те чертички. Grinning
При мен притесненията дойдоха от това, че преди 3 месеца ходих на друг лекар, който ми каза, че нямало доминантен фоликул.  (Това между другото ми го бяха казали и преди 3 години.) Затова сега реших да  се подложа на пълни изследвания - хормони, проследяване, цветна снимка и пр. Всичко беше наред освен един полип. Този път лекарят откри доминантен фоликул. Но въпреки това настоява на стимулацията. Настояваше всъщност и за биопсия, която отказах.
Не мога да убедя обаче съпруга си да отложим хормоналната стимулация - толкова се е ентусиазирал да имаме деца, че не иска да чака.  newsm78 Освен това ми се кара, че съм била по-професор от докторите.   #Crazy

УСПЕХ!!!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия