Как се приготвя елда на зърна?

  • 3 838
  • 9
Здравейте момичета Hug
Щурмувах щанд за диетично хранене и купих елда на зърна.Можете ли да ми дадете идея как да я приготвя за малката?
Другото което взех е разтворимо брашно от царевица и оризово брашно.Какво ви е мнението за този род продукти?Подходящи ли са те за приготвяне на домашни пюрета?
Виж целия пост
# 1
Елда давах с тиквички и сирене понякога, аз я варях и после пасирах.
Виж целия пост
# 2
Елдата я накисвам за няколко часа, после варя и пасирам. Добавям плодове и АМ.
Виж целия пост
# 3
Аз я накисвам от вечерта, а на другия ден я варя.
При нужда можеш да пасираш.
Другият вариант е да я позапечеш и смелиш на прах, а след това да приготвиш каша.
Виж целия пост
# 4
Виж тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159095.msg3088645#msg3088645
Виж целия пост
# 5
Елда на зърна накисвам от предната вечер и на другия ден варя докато си поеме водата 1 към 4 слагам вода. После задушавам под капак за 10-15 минути. За беба пасирам и прибавям зеленчуково или плодово пюре, също домашно приготвено без захар, яде го за обяд или следобедна закуска от време на време. За мен не я пасирам Grinning, но прибавям малко масло и сирене. Иначе от брашно от елда също правя каша за беба отново по тази технология. То на самото пакетче е описано как се приготвя и отново прибавям плодово пюре и АМ. Оризово брашно съм купила но още не съм захранила с ориз та като го направя ще пиша. Смятам отново на каша да го напрвя. 
Виж целия пост
# 6
Преди време и аз бях пускала тема  Laughing Днес приготвих за първи път, досега си седеше в пакета  Embarassed Залях с вода 1:4, варих около 20-тина минути, добавих сирене и леко пасирах. Много е вкусно
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви много, момичета Hug
Виж целия пост
# 8

Другият вариант е да я позапечеш и смелиш на прах, а след това да приготвиш каша.
Peace
Аз я слагам почти във всичко, зависи колко е гладно детето - я правя по-гъста. На опаковката трябва да пише как се прави каша за захранване дори.
Специално за брашната, да, полезни са, но и доста се пълнее от брашнени каши.
Миналия век са ги готвили, защото не е имало какво да се дава толкова много.
Сега разнообразието е голямо и няма смисъл да си играеш да препичаш брашно и т.н.
Аз също в порив на ентусиазъм бях купила, но го дадох на майка ми да си прави качамак. Laughing
Виж целия пост
# 9
Елдата я варя и после леко пасирам, ако е нужно, но тя достатъчно се разварява. Варя около 1/2-1 л. и слагам в буркан в хладилника - стига за около 3 дни. Добавям я към манджите понякога и я давам само така или с плод...
Ползам и царевичен грис и нишесте царевинко за сгъстяване на разни манджички.. Гриса също го правя и на каши.. И инстантно брашно от царевица - за сгъстяване на настъргани плодове, ако не стават за ядене с лъжица  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия