Органзата - Как се пере?

  • 4 769
  • 18
Дайте съвет как се перат пердета от органза. Последният път ги накиснах, изпрах и после изсуших на простора, но много се намачкаха. Има ли начин да не се намачкат? Благодаря Hug
Виж целия пост
# 1
Edno vreme imahme danteleni perdeta i maika mi kogato gi pereshe ,ostavashe gi na prostora samo da se iztsediat i oshte vlajni gi zaka4vashe..ot tejesta se izpuvaha i nikoga ne izglejdaha nama4kani...moje bi tozi metod da  stava i za tvoiete...
Виж целия пост
# 2
Аз моите ги изпрах в пералнята на програма за вълна и ги окачих мокри. Като изсъхнаха, изглеждаха като изгладени. Нищо им няма.
Виж целия пост
# 3
На "Ръчно пране" ги пускам, на 30 гр, без изцеждане и без центрофуга, но пак се
мачкат леко и не минава без гладене. Tired

Виж целия пост
# 4
затова най-добре на химическо чистене. там ги изглаждат и с по-мощни ютии. миналото лято направих така и бях много доволна.
Виж целия пост
# 5
Няма вариант без гладене на органза-и влажни съм ги слагала ,но си искат ютия Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Само моите нямат нужда от гладене  Simple Smile Може би защото в подгъва имат оловна лента, която ги опъва и докато са мокри се изправят.
Виж целия пост
# 7
Само моите нямат нужда от гладене  Simple Smile Може би защото в подгъва имат оловна лента, която ги опъва и докато са мокри се изправят.
и аз имам лента ама....................... пак не са като изгледени след пране
Виж целия пост
# 8
Аз пък много харесвам точно пердетата от органза леко намачкани...  Peace
Виж целия пост
# 9
И мойте са с лента, но си остават смачкани.

затова най-добре на химическо чистене. там ги изглаждат и с по-мощни ютии. миналото лято направих така и бях много доволна.

Как така с мощни ютии, не залепват ли, аз мойте ги гладя на  най-ниската степен и пак им треперя да не се залепят?
Виж целия пост
# 10
ами то остави това, че ги харесвам леко намачкани, ама те са си такива поначало. като ги гладя дали няма да им изгладя и техните си гънки
Виж целия пост
# 11
И аз се амислям да си сложа пердета от органза, но имам  и друго 4удене освен гладенето Thinking, Как се комбинират с други по-плътни завеси? Явно аз не съм попадала на такива подходящи newsm78.Ако може да сложите снимки, ще съм ви много благодарна Hug
Виж целия пост
# 12
И аз скоро ще ги пера и точно се чудех на каква програма да ги пускам.Вълна и ръчно пране може,но няма ли да е по-добре да ги пусна на деликатни тъкани  Thinking

И аз се амислям да си сложа пердета от органза, но имам  и друго 4удене освен гладенето Thinking, Как се комбинират с други по-плътни завеси? Явно аз не съм попадала на такива подходящи newsm78.Ако може да сложите снимки, ще съм ви много благодарна Hug

С плътни завеси незнам как ще се получи,но ние вкъщи сме с ето такива руло щори и ефекта е добър  Wink
Виж целия пост
# 13
Моите не са комбинирани със завеси, от този тип са -
Органза се комбинира с тафта, сатен и др., в зависимост от това дали са -
органза и сатен или чиста органза, дали са едноцветни, двуцветни, трицветни, преливащи се, с бродерия, щампа... Crazy

ето ти няколко снимки, има  и органза с тафта
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/04b.jpg
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/08b.jpg
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/15b.jpg

Виж целия пост
# 14
Как се комбинират с други по-плътни завеси?
Тук има доста предложения. А тази комбинация ми е любима.
За дневната си купих жълто-оранжева органза и червена тафта, чакам да ми ги ушият тези дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия