Прегнил в 4 месец. Има ли странични ефекти върху плода?

  • 3 139
  • 12
Здравейте,
В 4 месец съм и днес леко прокървих, беше много малко и еднократно, но достатъчно за да ме шокира. Предписаха ми прегнил 5000 едници мускулно и аз веднага го купих и ми го сложиха. Сега  се чудя дали не сгреших, че се съгласих, защото кървенето беше наистина минимално...Слагали ли са на някоя от вас? Тревожа се тъй като е хормон..знам ли..
Мерси за отговора предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
До колкото знам не е опасно. Нали лекар го е предписал. На мен лично не са ми слагали. Съдържа (доколкото знам) Прогестерон, а той помага за имплантиране и задържане на бебчо.
Спокойно. Ако искаш питай мамите в "проблемно забременяване и рискова бременност.
Виж целия пост
# 2
Аз прокървих в 11 г.с. и ми биха първо ударна двойна доза прегнил (10000 единици), после мисля още 3-4 пъти ми биха през 3 дни. Не знам какви са вредите му, но явно са по-малко от ползата, която носи в борбата да се запази бебето. Успех! Peace
Виж целия пост
# 3
аз знам, че се бие до 12 г.с
поне аз от 6-та до 12-та г.с. бях на прегнил през 4 дни + но-шпа 3 п/ден.
мисля, че обяснението на ним, ползата му е повече от колкото е потенциалната му вренда, е съвсем адекватно.
Виж целия пост
# 4
Слагаха ми до края на третия месец заради отлепена плацента и кървене.
Много подробно проучих, допитах се до няколко /4-5/ гинеколози. Бяха единодушни,че не вреди на майката и плода, напротив- подпомага задържането на бебето  Peace
Искам само да те предупредя в никакъв случай да не правиш БХС след Прегнила, защото единият изследван хормон е именно прогестерон и ще се получат неадекватни стойности, както при мен. В резултат- 5 седмици ужасяващи терзания, тревоги и ранни контракции от страх за бебето.
Прегнилът се резорбира много бавно.

Спокойна и хубава бременност!
Виж целия пост
# 5
Прегнил ми биха от 4 до 6 месец.Сега си имам живо и здраво детенце.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай.Прегнил съдържа хормони,които помагат за задържане на бременноста.
Така,че в никакъв случай няма да навреди на бебчето ти.
Спокойна бременност  Hug
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай.Прегнил съдържа хормони,които помагат за задържане на бременноста.
Така,че в никакъв случай няма да навреди на бебчето ти.
Спокойна бременност  Hug
И на мен са ми били Прегнил в началните месеци. Имам палаво и здраво детенце Simple Smile
Не се тревожи,а се наслаждавай на бременността си!  bouquet
Виж целия пост
# 8
 На мен ми слагаха в края на втория месец,имаме си една 5 годишна жива и здрава сладуранка. Hug
Виж целия пост
# 9
Страшно много в благодаря за отговорите  Hug  Hug  Hug!!!! Много се бях притеснила,а знаете как са и емоциите през този етап на бременноста... ooooh!
Witchie е писала за БХС, аз имам уговорен час за него на 6 март..дали е достатъчно времето до тогава?
Още един път много ви благодаря,успокоихте ме много!!!   bouquet
Виж целия пост
# 10
И на мен ми биха от 6г.с. до 14 г.с.  Peace
Виж целия пост
# 11
 В 8-та седмица прокървих и лекарят ми предписа инжекции с Прегнил до средата на 10-та седмица, защото след това вече няма нужда. Аз му вярвам за всяко негово решение относно бременността ми и нямам съмнения. Не мисля, че е вреден, както и други мами преди мен - това е хормон, способстващ за задържането на ембриончето. Споко и горе главата!!! Grinning
Виж целия пост
# 12
Страшно много в благодаря за отговорите  Hug  Hug  Hug!!!! Много се бях притеснила,а знаете как са и емоциите през този етап на бременноста... ooooh!
Witchie е писала за БХС, аз имам уговорен час за него на 6 март..дали е достатъчно времето до тогава?
Още един път много ви благодаря,успокоихте ме много!!!   bouquet

На мен ми правиха БХС 2-3 седмици след последната инджекция и хормонът беше 2 пъти над нормалното, а рискът 1:91. Никой от "генетичната консултация" не се усети, макар че бях споменала кървенето и престоя си в болница. Само наблюдаващата ме гинеколожка направи връзката и ме посъветва да изчакам поне още 3 седмици, след което да повторим теста. Никой от Катедрата по генетика в местната У-тетска болница не се обади в катедрата по фармакология, за да проверят срокът на резорбция на прегнила- насочиха ме за амниоцентеза по общата процедура.
Ходих в София, в лабораторията в Майчин дом- и там уж големи ангажименти бяха поели, ама пак изпяха песничката за амниоцентезата и дотам /дълго е,не ми се разправя и не искам да те плаша/.
Накрая се уреди да ми вземат повторно кръв тук, в Пловдив и да направят втори тест. Това "не било по правилата"  newsm78, макар да четох,че в "развитите страни" точно това е първата стъпка в такива случаи. Е, новото съотношение беше 1:280, а въпросният хормон още беше малко над нормата!
Направих фетална морфология на 2 места за по-голяма сигурност и с това приключих кошмара. Междувременно изчетох де що намерих в Интернет. В България прилагат един "поевтинен" вариант на теста. Изпускат се твърде много случаи на аномалии, а в същото време се регистрират пак огромен брой фалшиво положителни резултати. Ето защо на теста се гледа като на "диагностичен" метод и рискът е твърде "вероятностен". Единственият нееднозначен метод е амниоцентезата, но и тя може да улови ограничен брой от известните над 3000 генет. аномалии.
Цитирам лично проф. Кеременски, който ръководи Нац.генет.лаборатория.
В Западна Европа и САЩ тестът работи с 3 до 5 хормона, включва също обследването на някакви други неща, наречени "меки маркери"  newsm78 ...
Моят съвет е, ако толкова държиш на БХС, да говориш с добър гинеколог, евентуално да издириш инфо за колко време количеството сложен ти прегнил се усвоява в организма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия