Бебе с АБКМ-10-ти ден с диария

  • 1 292
  • 7
Здравейте момичта!
Ние все още сме с разтройство-вече 10-ти ден и започвам да се плаша.Спазвам диетата на доц.Маринова и не съм хапвали нищо от забранените неща,но това разтройство не спира.Вчера мъничко се беше посгъстило(на вид беше като на новородено,но това е може би защото сме на кърма-дали за това не се сгъстява?).Днес също беше по гъстичко и изведнъж след обед пак стана водичка.А иначе ака по 4-5 пъти за денонощие.Не се притеснявам че ще се обезводни,и знам че може би ще отнеме време докато се прочисти организма,но чак пък толкова дълго.Има ли повод за притеснение?
Знам че някой  от  вас са се  сблъсквали  с това и ви моля за съвет!
Желая на всички лека вечер
Целувки от мен и малка Ади
Виж целия пост
# 1
Когато  Тони беше на годинка беше с разтройство цял месец.Не го смятах за толкова опасно,защото акаше само по 2 пъти.По едно време ставаха кашави.После го водих на доктора и той каза да не вземам от кухнята.В момента,в който спрях, всичко се оправи.После ми казаха ,че слагали във второто някакъв сос.И затова винаги съм се чудила защо и ориз и картофи и всичко имаше червеникав цвят.Потърси причината.
Виж целия пост
# 2
Даваш ли смекта,ентерол,оризова вода,чай от шипка.щом е на кърма внимавай ти какво ядеш-може да има храна,която чрез кърмата  да дразни стомахчето на детето.
Виж целия пост
# 3
Давах и прахчета  протиж разтроиството,но след 4-я  ден ми казах че няма смилъл да я тъпча с лекарства щом причината е алергията към млечните продукти.Просто ще мине време докато организма и на двете  ни се прочисти.Старшно много внимавам какво ям.И понеже  диагнозата ни е от скоро и  все още съм в стрес.За това пиша тук,защото имам нужда да  поговоря с някого за това и да ми олекне,че наистна много ми се насъбра!
  Благодаря за отговорите   bouquet
  Лек ден и целувки от мен и Ади
Виж целия пост
# 4
Нямам все още бебе-казвам го, за да не ме линчуват някои мами  Hug
НО имам сестра на 7 и брат на 10, които основно аз гледах  Laughing
Обади се на детския си доктор и го питай дали бебето ти може да пие лимон. Срещу растройство много ще ти помогне, ако изстискаш 1 лимон в 200 мл вода и му го давай вместо вода за целия ден...
Освен това на твое място първо бих се консултирала с доктор, после бабешки неща и ако наистина нищо не помогне смекта и другите... Все пак имаш малко бебе и не е редно толкова рано да започваш с химия. Поне аз не бих рискувала  Grinning
Дано съм ти помогнала! Успех!
  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ентерол - дрожди - натурален продукт, 3 х 1/2 пакетче в малко вода + оризова вода (вместо обикновената) - прави се: 3 ч.л. ориз се заливат с 3 чаши вода и като се свари се прецежда и се добавя до 5-600 мл вода и отново кипваш. Супа морковена - 250 гр. моркови нарязани на ситно + 500мл вода, вариш докато омекнат - пасираш, доливаш вода до 500мл и кипваш. (поправка: не видях, че е на 3 мес., не стават морковите ) Ние поне с това действаме досега, освен лечебна хумана, но ти кърмиш, тъй че не е подходящо последното.
А със зъбките как е? (това пак май е рано да питам, щом е на 3 мес.)
Съжалявам, че не съм забелязала. Embarassed
Виж целия пост
# 6
щом бебето е на 3 месеца и е с алергия,не давай нищо освен кърма!
ти хапвай само картофи,ориз,шипков чай,месо,и така поне 1 седмица!
знам че ще ти е трудно,но така най-лесно и безрисково ще се оправите!
лимона е алерген,а и изобще вероятно си наясно,че ще захранваш чак след 5-6 месец с каквото и да е,вкл морков и оризова вода!
Виж целия пост
# 7
Защо не пробвате нисколактозното адаптирано мляко на Нестле ALL 110,макар че се кърмите би трябвало да помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия