Как да и дам сироп ?

  • 591
  • 12
Кажете някоя хитринка.Незнам как да дам на дъщеря ми сироп за кашлица.Отказва да го пие,а трябва да и го давам през 3 часа.Сега и го сипах в млякото,но незнам дали ефекта е същия.А пък тя не ще да пие толкова често мляко или сок. Confused
Виж целия пост
# 1
Не давай гадни лекарства в храна, защото ако детето се усети, после ще се чудиш как да се храните. По-добре да я стиснеш в скута си и да излееш лъжицата със сиропа в устата. Слагаш я легнала като ръчичката и минава под мишницата ти, а с ръката върху, която и е главата държиш здраво другата и ръчичка. Главата и се пада в свивката на лакътя ти. Действай бързо и изненадващо.
Виж целия пост
# 2
Ама тя е на година и 9 месеца и това с хващането и изненедата може да мине най-много веднъж.
Виж целия пост
# 3
Ами значи ще действаш по-скоро бързо Sad  Аз нямам проблеми с даването на сиропите-Иво отваря широко уста. Обаче гореописаната "мъртва хватка" я прилагам всеки път, когато слагам какпки в носа. Рев и битки страшни са, обаче няма друг начин. Гадно е, но пък е за доброто на детето. Sad
Виж целия пост
# 4
И Алекс не оби4а да пие лекарства-давам и със спринцовка само и единствено така пие лекарства-пробвай,но никога не смесвай сиропа с храна Sign Exclamation
Виж целия пост
# 5
Цитат на: A.A.M.Belev
И Алекс не оби4а да пие лекарства-давам и със спринцовка само и единствено така пие лекарства-пробвай,но никога не смесвай сиропа с храна Sign Exclamation


С капкомер е още по лесно!
А дали не можеш по някакъв начин да убедиш детенце?При нас минава напоследък Grinning
Виж целия пост
# 6
И при нас е с убеждаване.
Казвам:"Виж Жори мама колко хубав сироп ще ти даде"Ако каже НЕ, казваш ,че е набързо и ще мине, така слагаме и капки в носа.
Сега такъв й е периода, после ще започне с по-голяма ухота да ги пие, и при нас беше така.

Колко лекарства съм дала насила...
Виж целия пост
# 7
Аз го давах на Наско със спринцовка. Отмерваш количеството и разсейваш с нещо детето, за да не мисли за лекарството. След това отваряш бързо устенцата, пъхаш спринцовката и изстискваш в устата. За да не се задави или изплюе лекарството, не изстисквай спринцовката в гърлото на детенцето, а в страни към бузката му.
Успех!
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е вече над 4 години, но до съвсем скоро все със спринцовка съм й давала сиропите.
По никакъв друг начин не успявах да опазя лъжицата - винаги успяваше да я блъсне и да да я разсипе.
Със спринцовката по-точно отмервах и дозировката..
Виж целия пост
# 9
Аз имам за Аля едно смукало на Nuby, което върши супер работа. Със сигурност го има в аптеките "Ремедиум", може би и по бебешките магазини.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много за отговорите.Ще пробвам със спринцовка.С убеждаване не става:казва не и ми блуска ръката. Neutral Face
Виж целия пост
# 11
Спринцовката е решението!  Flutter
С нея действам винаги, като видя зор. Иначе малкият пие послушно някой неща...други - не! Там идва на помощ спринцовката, а и като бяхме в Инфекциозна б-ца видях, че и там това е основният метод на даване на лЮкарства на малките деца. Успех с лечението  Simple Smile .
Виж целия пост
# 12
Цитат на: vilito
Аз го давах на Наско със спринцовка. Отмерваш количеството и разсейваш с нещо детето, за да не мисли за лекарството. След това отваряш бързо устенцата, пъхаш спринцовката и изстискваш в устата. За да не се задави или изплюе лекарството, не изстисквай спринцовката в гърлото на детенцето, а в страни към бузката му.
Успех!


И при нас това е единствения метод, който дава реултат в този случай.
Успех!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия