Период на растеж, просто етап или....?

  • 356
  • 5
Проблемът е в нощното хранене. И преди да сте казали, че вече има такива теми или да погледна в библиотеката, ще отговоря, че поизчетох, каквото можах. Обаче....при нас нощното хранене се появи 3 месеца и 1/2 след раждането.
Накратко. Щерката е на 3 1/2 мес. Още в края на първия месец си премахна сама нощното хранене, аз нямам никаква заслуга. На 2 месеца спеше по 10-11 часа през нощта. Чат-пат се будеше към 01-02 да хапва, но в рамките на 2-3 дни пак се връщаше към нейния си режим. И аз си знаех - период на растеж, има нужда от повече кърма, стимулира ме....
Обаче. От една седмица започна да си увеличава храненията през нощта. Първо прибави 1 към 1.30 -2.30. Дотук добре. После прибави още едно - първото го измести в 12, а след него едно в 3.00. Докато стигнахме до последната нощ /тази, която мина/, в която яде в 12, после в 3.00, после в 5.00, в 5.30 и в 6.10. След което се събуди в 9.00.
Та питам аз - това просто период някакъв ли е или не й стига кърма?
Виж целия пост
# 1
Може да е период, може да е етап, какво значение има?
Даваш да суче като й се суче и толкова, проблеми няма да имаш.
Виж целия пост
# 2
Период на растеж Peace!!! И моята дъщеря е на 4 месеца и последния такъв период го изкара за много по продължително време и много повече ми висеше на циците от миналите пъти! Все пак вече е по-голяма и иска доста повече. Спокойно най-много още 3-4 дена да е така и пак ще се върне кам нормалния си режим. Но виж нощното хранене /поне е едно/ може да остане. При нас така стана.Търпение ще мине Flutter
Виж целия пост
# 3
Да, вероятно е период на растеж, а не забравяй, че горе- долу по това време започват да ги мъчат и зъбчета. Тогава търсенето на мама през нощта е много начесто. Не се притеснявай, давай й да суче.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите. Peace
Притеснявах се да не би да ми намалява кърмата или да не й стига.
Иначе....много е кофти като свикнеш да си спиш по цяла нощ и се налага да си пренастроиш съня.
Виж целия пост
# 5
Сега се въоражи с търпение и се подготви този период да продължи доста дълго. Бебето си е върнало нощните хранения, защото горе-долу по това време започват да го мъчат зъбките. Освен това към края на трети месец се наблюдава и първата "криза на растежа", ако не ме лъже паметта. Но за това има доста статии в библиотеката.
Синът ми и до сега суче през нощта от време на време. Но ние спим заедно, така че аз нямам проблем със събуждането и ставането...
Кърмата ти няма да намалее, ако кърмиш нощем, спокойно   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия