кога проходиха вашите близнаци

  • 2 436
  • 20
Здравейте,

Аз съм майка на близнаци, които са на 1 година и 1 месец. Родени са само с две седмици по-рано от изчисления термин, но плацентата ми беше достатъчно узряла и лекарите решиха да ги извадят тогава. Казвам това, за да поясня че не са родени недоносени, просто бяха малко незрели и с ниски килограми - 1700 гр. и 2200 гр.
Единият ми син струва ми се че е на крачка от прохождането - изправя се на почти всякакви предмети и хора  Laughing много е пъргав и много подвижен. Другият също се изправя, но това движение му е доста по-трудно, по-тромав е и във всичко от както са се родили вечно е втори, ако мога така да се изразя. Втори се обърна, втори започна да седи и прочие. Наясно съм, че макар че са близнаци, те са и отделни личности и не е задължително каквото прави единият, другият и той да го може по същото време. Но съм майка и постоянно ги сравнявам и ми се иска и двамата да са постоянно с еднакви възможности.
Та въпросът ми е следният: При вашите близначета наблюдавали ли сте подобно нещо и възможно ли е единият да проходи първи, а другият малко по-късно от другият.
Виж целия пост
# 1
Моите близнаци тръгнаха на същата възраст като твоите-1г. и 1м. с 2 седмици разлика!Хубавото  беше,че беше лято и обикаляхме парка на каишки с баба им.Определено ти трябва помощник при прохождането.
Не се притиснявай ,ще тръгнат и двамата.При близнаците става по бавно всичко,прохождане,говорене,махане на памперс и др.
Виж целия пост
# 2
тони проходи на 11 месеца, теди на 15. така че не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
и моите бебоци правят всичко последователно, доколкото знам е нормално, така че не им се притеснявам толкова. Само гледам втория колко по-късно започва-разликата във времето не е повече от 2-3 седмици, но като гледам може би до 1 месец ще се отпуснат да ходят сами.
Виж целия пост
# 4
Моите проходиха с разлика 5 дни на 1 г 2 м. Първи проходи този, който започна цял месец по-късно от брат си да се изправя, но е по-лек и явно това му помогна при прохождането.
Виж целия пост
# 5
Моят син проходи вчера.
Още не мога да му се нарадвам, а преди месец можех да се закълна, че дъщеря ми ще е първа. Синът ми все искаше да лази, а изведнъж стана много по-стабилен от нея и се отпусна......
  bouquet
Виж целия пост
# 6
Моите пълзяха много активно и явно доста повече им харесваше и не бързаха с прохождането. Единия проходи на 1,3 г., другия на 1,4 г. Хич не съм им се притеснявала, важното е, че децата си се развиват нормално и всяко нещо си идва с времето.
Не сме ползвали проходилки, не съм ги водила за ръчичка, оставих ги сами да направят първите крачки, когато са готови.
Иначе, при нас също във всичко единия е преди другия с разлика поне около месец.
Biju, честито, радостта е голяма.  Wink
Виж целия пост
# 7
И при нас що се касае за прохождането имаше разлика и то от 2 месеца. Димо проходи на годинка, а сестра му така и не се престрашаваше и проходи доста по късно. Аз не съм съгласна, че като са близнаци и всичко при тях настъпва по бавно. Мога само да кажа, че моите деца са коренно различни. Мъжкият като цяло е физически по напред и е по голям щурак, не се спира. Докато пък Вени го бие по всички параграфи що се касае за говорене и разбиране. Така че , няма значение близнаци или не, децата се развиват различно.
Виж целия пост
# 8
Като станаха на 1 год Криси проходи , а Неделин на 1 год и 2 месеца.
Виж целия пост
# 9
тони проходи на 11 месеца, теди на 15. така че не се притеснявай.
        И при нас като при jump. Бобо проходи на 11м., а Ицко на 15м./ и той ми се роди мъничък 1750гр./
Виж целия пост
# 10
И моите проходиха един след друг. Виктория първа - на 10 месеца, а Лъчезар сравнително от скоро - на 11месеца. И при нас Вики във всичко вървеше малко преди Лъчко, но сега вече няма разлика. Ще чакаме да видим с проговарянето как ще е newsm53
Виж целия пост
# 11
Нашите проходиха на 1г. и 14дни-едната,а другата 2 седмици по-късно.При тях винаги едната прави нещата първа,а другана се научава от нея.Така е и с гърнето
Виж целия пост
# 12
Искам да питам нещо-понеже таткото снощи забелязал и двамата почти да се отпуснат да ходят (разтояние от 1 метър го минавали без да се държат), когато бяха сами в стаята, когато отидохме при тях, те не искаха да направят и крачка. Да не би да се възползват от нас - да им помагаме, за да не си дават зор?
Виж целия пост
# 13
теди се криеше като ходи  Crazy , а сестра и ходеше отдавна, та не знам защо го правеше  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
От моите щерки едната - първата ходи от 1и месец а другата още не иска.Само за ръчичка като я водя навън.Но усещам че е още доста нестабилна да го прави сама.Май ще трябва търпение!
Наистина са си отделни в развитието
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия