Дете нахапано от бездомно куче ?

  • 3 081
  • 36
                                                                                                                                                                                                                                                          Здравейте,мами! Страшно съм притеснена за моя 10 год. син.Преди няколко часа го ухапа бездомно куче а в Бърза помощ му поставиха само инжекция против тетанус.Искам да питам някой майки който знаят каква е следващата процедура ,защото в БП само ми казаха да ида утре при личния си лекар. Извинявайте ако преди това е имало друга такава тема ,но аз не намерих в търсачката нещо подобно. Благодаря предварително за отговорите от ваша страна.
Виж целия пост
# 1
много съжалявам за слчуката дано нямате проблеми Praynig и всичко мине нормално,ще стискаме палци
Аз не съм на ясно,но съм сигурна че тук ще намериш отговори на въпросите
може би личната ще те напъти какво да правите

Виж целия пост
# 2
Ако си от София (що не си пишете местожителствата бе хора!? никой няма да дойде от компютъра у вас!) в Първа градска болница, тази до НДК на Патриарха има Противобесен център. Сина ми като го ухапа куче го водихме там!
Виж целия пост
# 3
от Горна Оряховица съм. Съжалявам ги тия гадини и ги храня ,но да са агресивни към децата не го смятам за нормално. Имам спомен в детството си ,че и аз съм хапана. И спомена ми е ,че инжекциите бяха в пъпа.Ако сега трябва и моя син това да го изживее-не. Не знам как да постъпя много стана агресивен след случката и уплашен.Не вярвам в бабини девитинини.Явно трябва да го изживее за кой ли пореден път?
Виж целия пост
# 4
Има нова, френска ваксина. Тя е еднократна, не е като тази в пъпа, която се слагаше мисля пет пъти по ред в някакъв интервал от време и беше много болезнена. Ако не ти е познато кучето... - до 24 часа трябва да е поставена противобесната ваксина! Не рискувай, това ми е съвета! Няма ли голяма болница в града където поне да се обадиш да питаш?
Виж целия пост
# 5
какво имаш в предвид като казваш "да го изживее за кой ли пореден път"
Защо не се свъжиш с личната по тел.може би ще те успокои малко и ще ти обясни къде да отидете в града ви
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите,но.........! Тук така не се безпокоят за толкова дребно личните лекари .Има си БП.Кучето е улично ,може да го разпознае мое син утре,но с тия противобясни човешки ваксини не съм запозната.А днес чух от лекаря от БП ,че имало и са болезнени , ДП-то го решава тоя проблем.
А колко баби има на главата си милата лична не е истина как се редят по цял ден пред кабинета й.А за какво е тогава Бърза Помощ?
Виж целия пост
# 7

Имам в предвид ,че много нещастия и операции е преживял ,а аз побелях за 6 месеца с двамата наведнъж с проблемите им. Имам и по малък син на 2 г. и 6 м.
Виж целия пост
# 8
Съжалявам за случилото се! Но май наистина трябва да настояваш за ваксина против бяс.
Пусни си темата в Здравния или помоли да тия преместят тази. Може някой лекар да се включи.
Дано всичко е наред, а ти го следи за Т или нещо необичайно. Предполагам са почистили раната добре.
Виж целия пост
# 9
Много съжелявам за случилото се.
На моя комшийка преди една година ,детето и беше ухапано от куче.В бърза помощ му били инжекция против тетанус.Казали са ,че няма да и бият против тетанус,защото не съм много сигурна,но май не е много безобидна-бие се няколко пъти ,през определено време.Също и каза ли да наблюдава кучето в следващите няколко дни ,око имало бяс-щяло да си проличи(можите ли да си представите). #Cussing out
Най добре идете до бърза помощ.
Дано да няма никакви последствия.
Мисля,че бърза помощ няма право да прехвърля детето към личната.Бъдете по настоятелни.
Чудя се дали нямаше и някакъв срок в който може да се бие противобясна.
Виж целия пост
# 10
Ако ви отказват в Г.Оряховица в бърза помощ,елате до В.Търново.
Дано тук ви обърнат повече внимание.
Виж целия пост
# 11
Проверете кучето може и да е ваксинирано. В София поне около нас са ваксинирани. И колко е ухапано детето. Ако е рана през панталон.........
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви мамички ,грижовни! Не знаех просто къде да я пусна тая тема.Ако утре личната не каже ,че трябва да я бием тая ваксина(А детето цялото ляво краче е нахапано ).Моля само да ми кажете как се казва тая еднократна ваксина.ДА мила има температура и гледа странно -т.е. уплашено. Това за него( и не само за него а и за всеки е стрес ,да те ухапе куче)Сега даже ми показва травмите си от драскотина до дупка със зъб ,от глезена до ханша.
Виж целия пост
# 13
Температурата е от стреса! Хайде сега - само паника трябва да ти докараме! Кажи на ДжиПи-то, че искаш от френската еднократна противобясна ваксина, че нали ти казвам, другата се слага пет пъти през една седмица (май беше) и е болезнена.
Виж целия пост
# 14
Ох,как няма да е болезнено за него!Всяка инжективна манипулация е травма психическа за него,а той не е малък. Благодаря на Кристал ! newsm10 утре ще ви пиша за Личната какво е направила за него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия