Какви са цените на майсторите - ел.техници?

  • 16 018
  • 16
Нещо много странно става...Викнахме майстори жичкаджии да ни преместят малко инсталацията в апартамента...нищо кой знае какво - няколко контакта, няколко нови извода за лампи. Голяма грешка, че не се пазарихме за цената още в самото начало, голяма грешка Close Работят вече 3 дни, за по няколко часа вечер, защото през деня са наети на друг обект. Днес изстреляли на мъжа ми някаква "ориентировъчна" цена от около 400 лева #Crazy Какви са тия контакти бе, златни ли #Cussing out Кабелите от какво ги правят, от платина ли? Каква е тая надница по 30-40 лева на час #Crazy Никой не взима по толкова...
Струва ми се, че искат да ни измамят Sad Ако някой скоро е правил подобен ремонт, моля да ми каже как вървят цените, защото утре ще плащаме и съм направо ей така #Shocked
Виж целия пост
# 1
Преди дни ние подменихме почти цялата инсталация в новия ни апартамент - излезе ни 480 лв.

Май доста висока цена са ви дали... не ме учудва, първият  майстор, който извикахме, ни каза цена около 900 лв.
Виж целия пост
# 2
По принцип цените на нова инсталация в блок, в който не е живяно знам колко е. Около 20-25лв. на точка -т.е. контакт.Това със слагането на кабелите и контактите.
Мисля, че нещо се опитват да ви измамят.
Виж целия пост
# 3
белинда, то зависи точно какво ще правят... има ли вкопаване, замазка, шпакловка и т.н дейности. Материалите ваши ли ще са или техни и т.н.
Доуточни се Wink
Виж целия пост
# 4
Всичко е тяхно, има къртене, вкопаване, замазване и шпакловане отгоре. Всички материали са техни. Но все пак Confused Говорим за работа върху две стени и един таван, не за цялостна нова инсталация в апартамента Naughty
Виж целия пост
# 5
На нас ни взеха по 20лв за нова точка /разбирай контакт или лампа/ и по 15 за преработена / когато местим контакт например/. Това е без къртенето, и шпакловането...  И двете бригади от които искахме цена преди да почнем ни казаха такава цена и си мислех, че просто са си такива цените. Ние не подменихме цялата инсталация, защото сумата беше много висока. Сменихме си само кабелите за кухнята, но пък сложихме много нови контакти + прекарахме кабели за ТВ, тел. и Интернет във всяка стая и общата сума беше около 1000лв.
Виж целия пост
# 6
Всичко е тяхно, има къртене, вкопаване, замазване и шпакловане отгоре. Всички материали са техни. Но все пак Confused Говорим за работа върху две стени и един таван, не за цялостна нова инсталация в апартамента Naughty
Не е много.
Виж целия пост
# 7
Ами в такъв случай струва ми се, че напразно съм се усъмнила в честността на майсторите. Просто не очаквах, че струва толкова много, егати...искам и аз да съм ел.техник #Cussing out Учих години наред и не взимам толкова пари Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Редактирам, редактирам #Cussing out
Нищо няма да им дам на тия мошеници, изгорили са ни цялата инсталация на апартамента #2gunfire Току що ми се обади мъжа ми, нямаме грам ток Close Сега един Господ знае къде е повредата, а всички кабели са зазидани в стените Close Бедна ми е фантазията какво къртене ни чака, докато намерим къде е дало на късо ooooh!
Ауу, бясна съм!!!
Виж целия пост
# 9
белинда  Hug

И успокой се малко поне... Има разни замервания и тогава (евентуално) се кърти. Пак пиши, как свършва одисеята.

Ако сте имали читави предпазители преди, няма как да ви изгори цялата ел. инсталация.
Виж целия пост
# 10
Току що ми се обади мъжа ми, нямаме грам ток :

Не се навивай до 16,30  днес. Не знам къде живееш, но сутринта чух, че на маса места тази седмица ще спират тока от 9 сутринта до 16,30 за работа по електромерите или нещо такова. Не можах да намеря инфо за кои квартали иде реч, но изчакай да видиш дали не сте от тях.
Виж целия пост
# 11
а всички кабели са зазидани в стените Close Бедна ми е фантазията какво къртене ни чака, докато намерим къде е дало на късо ooooh!
Ауу, бясна съм!!!
Е като са копали шлаухи и разклонителни кутии не са ли сложили  newsm78
Къде е дало на късо не се открива с къртене (слава богу) и ако се прецакал някой кабел той се сменя лесно (ако е положен в шлаух)
За справка - преработката на една инсталация е по-трудоемка от полагането на нова такава. И зависи от това колко ще копаят, в какво ще го вкопават (тухла или бетон), та цената си зависи от конкретния случай. Иначе надценка слагат най-вече върху материалите.
Виж целия пост
# 12
Никакви шлаухи нямаме, нали точно това имам предвид - като поразкъртихме, видяхме, че строителите са напляскали кабелите направо върху тухлата и отгоре е положена замазката и шпакловката. Гламава работа Close
Виж целия пост
# 13
Ама, че майстори! #2gunfire Вземат маса пари, а полагат кабелите на стената! А това е много опасно! Викайте ги да си оправят "майсторлъка".
Виж целия пост
# 14
Абе специално за това не са ми виновни майсторите - самата строителнма фирма, от която купихме жилището, го е построила така. Това е положението - ново строителство ooooh! Навсякъде е така - кабелчето директно под мазилката Rolling Eyes Всичките ми приятели с нови апартаменти имат същия проблем. И 1000 евро на квадрат да дадеш, пак ще си спестят едната тръбичка от 80 стотинки #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия