много качва, ккво млеко

  • 1 882
  • 19
здравейте мами, притеснена съм защото бебка качва много килограми. Тепърва почваме пети месец, а вече е почти 7 кила. Храня я с Аптамил и почти заместихме обедното със зеленчуково пюре. Посъветвайте ме за някое АМ, което е хубаво, но да не помпа така. За сега давам Аптамил2, идея си нямям за други млека Praynig
Виж целия пост
# 1
Няма такъв филм-"помпащи" и "непомпащи" млеки.
Колко мляко изпива на хранене бебето и колко често се храни?  Как приготвяш млякото-колко мерителни лъжички на колко вода?
Виж целия пост
# 2
Синът ми на 4 месеца е бил 8,800кг, а на 5 - 9,100кг. Кърмен е и въобще не съм се притеснявала за теглото му. Сега е едно нормално деветгодишно момче, даже е малко слаб.
Дъщеря ми на 4м. е била 6,300кг, на 5м. - 6,900кг, което за момиче също е нормално. Хранех я с Фризолак.
Не се притеснявай за теглото, като започне да пълзи и да се движи повече, нещата ще се наместят. Бебетата първите месеци качват много, след това не толкова.
Виж целия пост
# 3
Според мен проблема не е в млеката, а по-скоро по колко изяжда на ядене както разбира се и колко често се храни. Моята дъщеря също е с огромен апетит, но аз не следвам принципа "колкото му се яде на детето". Когато беше на 5 месеца я храних 5 пъти дневно, през 3 часа със 150 мл кърма. От шестия месец минах изцяло на АМ като й давах пак през 3 часа по 160 мл. (единствено заместих на обед храненето със зеленчуково пюре). Моят съвет е да не й даваш мляко "докато поеме". Прави й дозата, която отговаря за месеца. Разбира се ти си знаеш най-добре!  Peace И все пак не мисля, че е дебела де!  Peace
Виж целия пост
# 4
за сега давам 150мл вода с 5 мерителни лъжички АМ, 6 пъти наден , а понякога си прави сама 5 хранения, като пропуска това в 6:30 сутрин
Виж целия пост
# 5
Синът ми на консултацията в края на 4-рия месец беше 64 см на точно 7кг (писаха го обаче 6.950, да не изглеждал много голям Rolling Eyes) Изцяло е на кърма и ми казаха да не го ограничавам от храна, само да давам редовно Вигантол.
За баткото не си спомням точно колко тежеше по това време, но той се роди 4кг и наддаваше първите месеци по около килограм, така че може да е бил и повече.
На такава възраст мисля, че трудно могат да се прехранят децата, дори и да са на АМ, така че аз не бих се притеснявала на твое място. Добре си е детето.  Peace
Виж целия пост
# 6
7 кила за 5м. много ли е  Shocked
Тони се роди 3500/52 , а на 3м. беше 7100/67 см  Mr. Green Само кърмен  Crazy
Виж целия пост
# 7
Според мен проблема не е в млеката, а по-скоро по колко изяжда на ядене както разбира се и колко често се храни. Моята дъщеря също е с огромен апетит, но аз не следвам принципа "колкото му се яде на детето". Когато беше на 5 месеца я храних 5 пъти дневно, през 3 часа със 150 мл кърма. От шестия месец минах изцяло на АМ като й давах пак през 3 часа по 160 мл. (единствено заместих на обед храненето със зеленчуково пюре). Моят съвет е да не й даваш мляко "докато поеме". Прави й дозата, която отговаря за месеца. Разбира се ти си знаеш най-добре!  Peace И все пак не мисля, че е дебела де!  Peace
newsm78нещо не ми се връзва на три часа пет пъти Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Според мен проблема не е в млеката, а по-скоро по колко изяжда на ядене както разбира се и колко често се храни. Моята дъщеря също е с огромен апетит, но аз не следвам принципа "колкото му се яде на детето". Когато беше на 5 месеца я храних 5 пъти дневно, през 3 часа със 150 мл кърма. От шестия месец минах изцяло на АМ като й давах пак през 3 часа по 160 мл. (единствено заместих на обед храненето със зеленчуково пюре). Моят съвет е да не й даваш мляко "докато поеме". Прави й дозата, която отговаря за месеца. Разбира се ти си знаеш най-добре!  Peace И все пак не мисля, че е дебела де!  Peace
newsm78нещо не ми се връзва на три часа пет пъти Mr. Green

Що да не се връзва 5х3=15 часа през деня +8 часа спи нощем и не яде  Sunglasses
Виж целия пост
# 9
  Синчето ми е бил 6.100кг на вашата възраст, според таблиците е в долната графа. Тогава му давах NAN. След 6 м. започнах с Milumil2-като го дават за по-хранително и пак не беше дебеличък. Всичко според гена си  Peace.
На 5м. се приема по 150мл АМ за 1 прием.
Виж целия пост
# 10
Не ми се вижда много синът ми на 6м беше 8,600 за петия не помня а не ми се рови да видя
Виж целия пост
# 11
Колко се роди?
Виж целия пост
# 12
Съвсем добре си е детето, както са ти казали майките. Не е много, не е и малко. Виктория на 5 месеца е била 7700 кг само на АМ, при положение, че се роди почти 4 кг. Храни детето толкова, колкото иска - и като количество, и като часове. То само си показва колко храна му трябва. Виви ти е казала - няма помпащи и непомпащи млека. АМ си е мляко, предназначено за бебета, разликата между различните марки е минимална.
Виж целия пост
# 13
Много ви благодаря за помощта, сега вече съм спокойна, добре си е бебето в такъв случай.
Роди се 3100 50см, а сега е 6800 63 см. Фиуууу аман от моте притеснения Laughing.Благодаря ви.
Виж целия пост
# 14
Детето ти с нормално тегло.
За 63 см., долната граница е 4.600 кг., а горната 7.800 кг.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия