БИБЕРОНКАТА-как да се отучем?

  • 984
  • 20
Здравейте!
Нашият проблем е че дъщеря ми вече е на годинка и два месеца и още ходи с биероата в устата и немога да я отуча.
Искам да ви попитам вашите беоци кога и как ги отучехте от  нея?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съветите си приемам ги  Hug
Виж целия пост
# 1
Иво е на 1г и 6м и още заспива с биберона, но през деня не му го давам.Само за заспиване.Пробвай постепенно да го взимаш през деня, разсейвай я с нещо за да забрави, че не е с биба.Само това мога да те посъветвам.Аз на Иво му я взимам от устата в момента в който се събуди от сън-вече свикна и не плаче.За изцяло махане на биберона нямам идея-не ми е дошло до главата още, за сега не планирам да му я махам.Успех. Peace
Виж целия пост
# 2
Според мен, още е рано да се замисляш за доброволно отказване от биберон, и доста късно да приложиш някой трик- че да го забрави за няколко дена  Thinking

Голямата ми дъщеря смучеше биберон до към 2 години и нещо. Винаги й беше закачен за синджир на дрехата. Говореше като професор, и в следващия момент засмуче и събере очите в точка- направо отиваше в друго измерение  #Crazy
След много разговори и придумваници отидохме в зоопарка и съвсем доброволно "подари" любимата си вещ на бебето- маймунка. Аз, естествено го скрих и имах готовност ако изпадне в истерия за него- веднага да реагирам, но.... слава Богу такъв момент нямаше- знаеше, че маймунчето е бебе, а тя е голяма и не смуче биба  Wink
Виж целия пост
# 3
отучИм, отучИхте

Аз не съм, приятелките ми практикуват метода "рязане на бибата" - малко по малко...
Давай я само при заспиване, крий я, ако много настоява чак я давай...
Виж целия пост
# 4
И двете дъщери на сестра ми ги отучиха на тази възраст с "кучето я взе". Имаше няколко дни гонитба на кучетата из квартала и рев привечер, но се свиква.
Виж целия пост
# 5
Отучихме я на 2 год и 1 месец. Дядо й каза, че котките са я напишкали и тя се погнуси и не си я поиска повече. И аз мисля, че ви е рано още за отказване за бибероната. Лично имах опасения, че ако й я взема твърде рано, може да започне да си смуче пръста. Това се размина при нас, но все пак Виктория е доста по-големичка. Не мисля, че е проблем да изкачаш още малко с бибата, малки сте още за отказване.
Виж целия пост
# 6
Още е раничко според мен...

Моят се отучи сам на година и осем месеца (но я ползваше основно за приспиване, не през деня).
Постоянно си гризеше биберона със зъби,  в момента в който му дам нова биба я нагризваше и после му беше неприятна за смучене и я изплюваше. Накрая ми писна да купувам нови и след като 2-3 дни спа без биба защото му е нагризана и неприятна я прибрах и повече не му я дадох.

Виж целия пост
# 7
На година и 5м,при положение,че не беше привързана към него.Щом детето ти си търси биберона,не е дошъл момента за раздяла.
Виж целия пост
# 8
Аз отучих Мими когато беше на 1г.3м.Вместо да и давам бибата за заспиване, аз сядах на земята до креватчето и, и започвах да и пея песничка и така се отучи за една седмица.
Ти можеш на направиш дупка на бибата или да отрежеш парче от нея и да и я даваш така, и може би като види че не е същото сама ще я изплюе.
Виж целия пост
# 9
На нас ни е рано още, но ще споделя опита на моя приятелка. Това лято малката беше на година и половина и като отидоха на морето въобще не се налагало да й дава биба, защото има по интересни неща. За приспиване също не я давала, защото малката била достатъчно уморена и въобще не си я търсела. И така от морето се върнаха без биба. Изчакай още малко и ако този вариант ти харесва го пробвай. Аз лично ще го пробвам това лято.


Виж целия пост
# 10
Иван беше пристрастен към биберона. Ходеше с два /един в устата и един резервен в ръката Mr. Green/, денонощно. Отучи се на 1г. и 6-7 м. Започнах да режа малко по малко връхчето и той сам се отказа след няколко дни. Номера с кучето и баба меца от зоологическата градина на които я дадохме за техните дечица  не мина при него.
Виж целия пост
# 11
Здравейте!Аз също имах този проблем до скоро!Моето момче също заспиваше със залъгалка и по цели нощи си я търсеше.Успяхме да се оттървем едва ,когато през лятото се разболя от тежка гнойна ангина и направи афти из цялата уста.Беше на почти две години и направо се проклинах,че изобщо сам му я дала.Сега вече спим спокойно цялата нощ.Дано да успеете да я махнете лесно!С Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smileтискам палци! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Славе,на 1,1 година го отучих отведнъж както се казва.
Една вечер заспа без него - беше много уморен и тогава реших,че повече няма да му го давам.10-ина дни вечер и нощем (той спеше с него) ревеше здраво,но аз излязох по-голям инат и след този период Дани престана да го търси.Сега заспива без проблем,нощем вече не се буди newsm44,а сутрин преди 9.30 не става.
Виж целия пост
# 13
Аз махнах бибата на сина ми преди 1м. просто срязах малко от нея и на него явно не му хареса. Изкаше е я няколко вечери /той ползваше биба само за вечерното спане/ аз му я давах слагаше я в устата за малко и след това сам я хвърляше. Минахме без много рев мога да кажа. Успех на всички мами решили да махат бибите. 
Виж целия пост
# 14
И аз се проклинам, че изобщо съм я дала, според мен е много грозно голямо дете на 2 години и нещо да си ходи с биба в устата. Това си е лично мое мнение. Аз избягвам да давам биба, само в екстремни ситуации, каквито при нас са първите няколко минути в количката при излизане навън. В къщи почти не давам биба. Моля се скоро да се откаже.  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия