Гърне, ама как?!?

  • 5 934
  • 67
Момичета, не знам как е при вас, но аз не виждам скоро да се научим на гърне! И двете акат едновременно с разлика + - 1 минута! Виждам, че едната започва да се пъне, махам бързо памперса и успявам благополучно да я сложа на гърнето. Отивам да измия дупето и другата вече се пъне и тя. Докато избърша и намажа първата, втората вече се е изакала в памперса. Пробвах веднъж да я стресна с "НЕ!", тя спря и после, като и дойде реда, висяхме 1 час на гърнето и нищо. Не виждам как да ги науча, освен да си стоим с памперси до 2 год. А и като се научат на WC дано се разминават малко, че не ми се строи още една тоалетна! #Puppy dog
Виж целия пост
# 1
Здравей Петя!
След като акат по едно и също време/като моите/,слагаш и двете на гърне,сядаш срещу тях даваш играчки,приказваш им ,пееш.Докато си свършат рабатата ми се е изчерпвал репертоара Mr. Green.Отнема ти време процедурата по миене, мазане ,пудрене.Избърши първата и обърни внимание на втората.Миенето остави за после.На първата за 5-10 минути нищо няма да и стане ,ако поседи само избърсана.Няма да ти се налажи да строиш нова тоалетна,ще се научат да се изчакват.Моите акат само в къщи и винаги има опашка пред тоалетната Grinning и все му се струва на втория ,че първия много се бави.
Ще се научат на ред не се притиснявай!
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 2
Аз моите от 2 седмици ги слагам на гърне, ама не искат нищо да правят там-стоят по 30 минути и като станат, обуваме памперса и вършат работа там. Само от време на време някоя сутрин се изпишкат вътре, ама за акане-не искат. Още повече, защото Мишо допреди 4 дни ми ревеше от гърнето.
А й не усещам кога акат, уж съм до тях, а не чувам никакво напъване, за да ги издебна. Сигурно ще чакам до лятото да се стопли и ще пробваме с гащи направо, та ще видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 3
Ох, това ми е болната тема. Моите не искат да стоят на гърнетата по никакъв начин. Другият проблем, е че акат  по около 2-5 пъти и не мога да смогна да слагам. За сега съм се отказала, защото нищо не разбират. Явно ще сме от онези деца до 2-3г  с памперси Cry
Виж целия пост
# 4
Не разбират още мъниците. Rolling Eyes Аз смятам пролетта като се стопли да ги пусна само по гащи и тогава да се учат.
Виж целия пост
# 5
Вчера ми се случи нещо интересно за мен. Този, който го беше страх от гърнето, си свърши работата, без да се опъва, или да реве. А брат му, уж беше свикнал с гърнето, но още май го е страх да се изхожда там.
Виж целия пост
# 6
  Ние вече си се изчакваме сутрин. В началото не беше така. Сега обаче първо изпишквам едната оставям я, взимам втората тя се изпишква и изаква и после идва ред и на другата да се изака и тя. Обикновенно го вършим само сутрин, но понякога и през деня. Все още имаме по някой пропуск на пиш но е доста рядко.
   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
  Ние вече си се изчакваме сутрин. В началото не беше така. Сега обаче първо изпишквам едната оставям я, взимам втората тя се изпишква и изаква и после идва ред и на другата да се изака и тя. Обикновенно го вършим само сутрин, но понякога и през деня. Все още имаме по някой пропуск на пиш но е доста рядко.
   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile
Боже, Aila как го направи този номер толкова рано. Ние на вашите месеци  ревяхме на гърнето. Вие направо сте си големи деца! Браво!
Виж целия пост
# 8
И аз се възхищавам на Аила! Идват ни на гости и айде в  тоалетната да пишкат. Страхотни са! Аз за това съм ги заплюла за снахи, де!
Преди няколко дни и аз купих гърнета, ама изобщо не искат да седят и секунда на тях. Така че смятам да изчакам до лятото и айде по гащи на село. Mr. Green
Виж целия пост
# 9
  Ох и аз с нетърпение чакам лятото  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И ние май сме от щастливо чакащите лятото  Laughing Освен това татко ни и дума не дава да се проговори момчетата му да пишкат в гърне... То и аз малко не си го обяснявам, ама това е друг въпрос  Embarassed
Петя, обаче ти не се отказвай с твоите кукли, нали си ми проекто-сватя  Wink
Помня какви малки бяхте и вие, и ние в кувиозчетата само преди 10-тина месеца, а вече сме почти проходили и на прага на първия рожден ден (то и ние бяхме заковали кантара, а сега дънките ми падат...)
Виж целия пост
# 11
И ние май сме от щастливо чакащите лятото  Laughing Освен това татко ни и дума не дава да се проговори момчетата му да пишкат в гърне... То и аз малко не си го обяснявам, ама това е друг въпрос  Embarassed
Петя, обаче ти не се отказвай с твоите кукли, нали си ми проекто-сватя  Wink
Помня какви малки бяхте и вие, и ние в кувиозчетата само преди 10-тина месеца, а вече сме почти проходили и на прага на първия рожден ден (то и ние бяхме заковали кантара, а сега дънките ми падат...)

Боже, свате колко сте пораснали! Непременно да ми изпратиш снимки и да разкажеш как сте! Ма какви са ми сладки зетьовете! Laughing
Виж целия пост
# 12

Боже, свате колко сте пораснали! Непременно да ми изпратиш снимки и да разкажеш как сте! Ма какви са ми сладки зетьовете! Laughing
[/quote]
 Laughing А бе щом за гърнета си говорим, не сме толкова пораснали  Wink Тази снимка ни е от август, на 4 месеца сме. Но нещо не ми се сменя - такива малки сладки бонбончета бяха, а сега показват яко огнения си овенски нрав  Joy  Joy Но ще ти звънна да се видим  Hug
Виж целия пост
# 13
Момичета, не знам как е при вас, но аз не виждам скоро да се научим на гърне!

Скоро не, но малко по малко да. Поне при нас беше много постепенно. Започнахме на година и 2 месеца, с бързо свалящ се памперс.
Отначало честичко само да седят колкото да свикнат. Обикновено заедно.
После като се случи да се изпишкат или друго нещо, взеха да забелязват че мама е много доволна и хвали децата. Приятна игра! После забелязаха, че това се повтаря.
После сменихме пампата с гащи, а гащите взеха да се мокрят, пък то си е направо неприятно! После забелязаха, че когато пиш е в гърнето гащите са сухи и е по-приятно и спряха да се дърпат като ги слагах на гърне и взеха се изпишкват по-редовно. Като се изпишкват по-редовно повече седят сухи и им харесва и по някое време започват да си казват. Тогава вече всеки си ходи поотделно на гърненцето.
Няколко месеца си минават между първото сядане и първото "имам пиш". При нас беше около половин година.

Никога не съм ги оставяла много дълго на гърнето, нито съм ги забавлявала с играчки. Знае се от самото начало за какво служи гърнето и не го смесваме с други занимания.
Виж целия пост
# 14
За пръв път влизам в този подфорум, но съм очарована.Страхотни сте всички.Винаги съм мечтала да имам близначета, ама сега вече като имам една немирница трябва да внимавам, че да не подейства приказката "Внимавай какво си пожелаваш...."
Pettya® , мила, включвам се само да ти кажа, че според мен трябва да внимаваш с това "не" да не вземеш да я стресираш и после да не иска да ака /казвам го от наблюденията по племенника ми/.Според мен не трябва да го казваш - детето има нужда да се облекчи, това е естествен процес, на тази възраст е трудно да се контролира.Може като й кажеш "НЕ" да си помисли, че прави нещо лошо. Нека не- тата винаги да са за белите.
Аз лично отскоро слагам моята принцеса на гърнето. Още първият път детето се изпишка, но ние реагирахме бурно и с ентусиазъм.Това обаче я стресна и после се страхуваше от гърнето.Чаках 1 седмица докато го позабрави.После лека-полека пак го сложих в стаята.Вече я слагам на него и тя си пишка, особено като кажа "пиш" виждам, че се напъва да пишка. Изхожда се без проблем, но никога не реагирам бурно, а се държа естествено.
Няма ли вариант да вземеш две гърнета и да ги сложиш едновременно  newsm78
 Дано не съм се натрапила с включването си. А това е за вас, мамчета. Възхищавам ви се -   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия