Запек?

  • 1 002
  • 20
Мами какво правите като бебоците ви имат запек?Моя син от 3 дена не е ходил по голяма нужда ,като обикновенно ходи по 2-3 пъти на ден.Дадох му една чаена лъжичка Дуфалак към 10 часа сутринта и още няма ефект и незнам какво да правия newsm78
От 10 дена папкаме пюре от ябълки и тиква сигурно от него се е запекъл незнам и днес не му давах пюре.
Виж целия пост
# 1
Варях овесени ядки, прецеждах ги и давах водичката им леко подсладена на синчето ми. Винаги е имало ефект (дори сега като по-големичък)  Hug
Виж целия пост
# 2
Ябълките запичат, но пък тиквата разхлабва.
Това захранване ли му е, че не разбрах?
Ако е нова храна, нормално е да реагира храносмил. с-ма - някои се запичат, други се подрискват от нова храна. Laughing
Дай време на дуфалака, не става от първия път, втори прием, ще подейства.
А защо 10 дни ядете едно и също?

Ако не е захранен с глутен, никаква овесена вода! Naughty
Виж целия пост
# 3
Захранваме се педито каза да му  давам това поне 1-2 седмици
Виж целия пост
# 4
Няма никакъв проблем да даваш овесена вода, дори и да не е захранен с глутен.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми в момента има проблем - давам круша , тиква , сини сливи , дадох и и овесени ядки, но се боя че получи колики от тях  newsm78
Но пък 10 дни една и съща храна не е ли твърде много  Tired
Аз въвеждах при захранване една нова храна 5-7 дни.
Мисля че смело можеш да започнеш от утре например със сини сливи . Simple Smile
Успех ! Peace
Виж целия пост
# 6
Mimi-mm, дай пюре от круша, тиква и сини сливи.
Щом до сега е ходил редовно, може би има някаква причина, въвеждала ли си нещо ново последните дни?


Няма никакъв проблем да даваш овесена вода, дори и да не е захранен с глутен.

Не е така.
Не може да дава овесена вода, защото съдържа глутен, а детето е на 5 месеца, опасно е.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми беше с алергия, т.е. глутена го започнахме към 7-8мес. Давала съм овесена вода след консултация с лекар. Както не е проблем да се дава и оризова вода при разстройство.
Виж целия пост
# 8
Както не е проблем да се дава и оризова вода при разстройство.[/b]

Че в ориза глутен ли има?newsm78

Аз си трая, че сравнително бързо захраних, но 2 седмици и на мен ми се виждат много да яде само ябълка и тиква. Rolling Eyes
През 2 седмици въвеждах новите видове храни (плодово, зеленчуково, каша, глутен...), но когато съм въвеждала различните подсъставки на една категория (зеленчуци примерно) не съм правила паузи от повече от 3 дни. Според мен като въвеждаш (плодове ли сега? щото едното е зеленчук, другото плод, та не разбрах с кое го захранваш) плодове да речем, може да вкараш някой и друг плод за тия 2 седмици освен едната ябълка и тиква. То ще му призлее на детето от еднообразие ако яде всеки нов плод по 2 седмици и не запек ами не знам какво ще получи. Wink


Виж целия пост
# 9
Педито ми каза,че трябвало да се дава новата храна най-малко 1-2 седмици да се види дали има алергия аз му давах на 3 пъти пюре асорти ябълки,круши,дюли и моркови
Виж целия пост
# 10
Дуфалака действа бавно. Прочети на упътването, но мисля че може и на втория или третия ден да има ефект.
Виж целия пост
# 11
Знам, че не е хубаво продължително време бебето да яде едно и също пюре. Пробвай го със сини сливи или круша. Разхлабват.
Също така съм против даването на овесена вода.
Виж целия пост
# 12
Напротив тиквата действа доста добре на перисталтиката Rolling EyesДай му 2,3 капки зехтин с капкомер направо в устичката newsm78При нас това беше спасението HugНе действа веднага ,но след няколко часа трябва да се изходи,ако не с термометъра Thinking
Виж целия пост
# 13
Пюре от сини слови,круши ще помогнат.Имат разхлабващ ефект.
Виж целия пост
# 14
Пюре от сини сливи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия