Имат ли вашите дъщери приятелки?

  • 1 464
  • 21
Моята дъщеря играе само с момчета, най-добрите й приятели от бебе са 2 момчета, в градината играе и ми говори само за момчета. Има една приятелка, но тя е с почти две години по-голяма от нея и пак си играят добре, но така ми се иска да има приятелка на нейната възраст, с която израснат заедно, да си ходят на гости с преспиване, да си споделят разни момичешки работи и т.н.
Излишно ли се задълбочавам или е важно?
Сега от градината си играе с едно момиче, но как да ги сближа повече, как да я поканя на гости например, като не познавам майката.
Вие замисляте ли се за такива работи?
Виж целия пост
# 1
Веско (от ДГ) и Гено (1-3кл.) ми бяха моите приятелчета. Все с тях или в тях играех като малка.После имах и 1-2 приятелки - нищо интересно.
Разбирам я напълно щерка ти и не виждам драматизъм в това. Пък е и такава хубавица, че няма как да не е забелявана от момченцата  Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
Аууу ,това все едно аз съм го писала за моята Естел ,не само ,че играе само с момчета ,ами и момчешки игри и играчки харесва .Все още нямаме кукла .Вече престанах да се тревожа и и купувам коли и Лего за подаръци.За това пък имаме много гости /момченца /.И всички искат да са и приятели .
Виж целия пост
# 3
моята Габи е на 5 и доскоро момчетата приятелчетя и бяха повече Simple Smileа пък   си има гажде  Joyоще от 2 год.възраст----откакто е в детската градина си има постоянен ухажор,,и даже мислят за женене и др.подобни---- Joy Joyза ужас на баща й!!!!!
Виж целия пост
# 4
 Моята пък /голямата/ играе предимно и само с момичета,момчетата нещо не са и много интересни.Даже наскоро се сдърпали с едно момиченце,с което доста се сближиха през последните месеци.Когато я попитах защо ми отговорил,че тя иска да играят само на Костенурките нинджа,пък на моята хубавица и омръзнала само да се бият,ритат и бутат.Тя иска да играят на принцеси на булки и всякакви такива от този род  CrazyВсичко момчешко ни е чуждо,дори иска все с рокли и поли да я обличам,за цвят признава само розово и по изключение лилаво  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Тя иска да играят на принцеси на булки и всякакви такива от този род  CrazyВсичко момчешко ни е чуждо,дори иска все с рокли и поли да я обличам,за цвят признава само розово и по изключение лилаво  Mr. Green
И Габи е така, играе само момичешки игри и е много нежна, въобще не е мъжкарана, може би пък момчетата да й обръщат повече внимание и затова.
Аз като малка играех само с момичета, но пък бях буйна и опърничава, чак много по-късно почнах да се разбирам с момчетата/мъжете и сега нямам въобще приятелки, а се разбирам по-добре с мъже.
Виж целия пост
# 6
 А за това как да я поканиш,ами като видиш майката просто я покани,аз така направих.
Виж целия пост
# 7
Има си няколко приятелки и всеки ден "докладва" какво са правили, къде са ходили и такива ми ти работи...И момчета приятелчета си има, но засега не им отделя кой знае колко внимание в разказите си... Wink
Виж целия пост
# 8
Дени има приятелки в градината, но те не са от градината, а от количките. Отгледахме ги заедно от бебета и сега са в една група. Това е и добре, и не толкова, защото се държат една за друга и не допускат друго момиче в кръга
Малката се сближава лека-полека с момиченца от нейната група, но не искам да насилвам нещата, ще изчакам. Иначе и аз съм намислила да поканя майката на кафе, пък децата да си поиграят в друга обстановка, не градинска.
Виж целия пост
# 9
но така ми се иска да има приятелка на нейната възраст, с която израснат заедно, да си ходят на гости с преспиване, да си споделят разни момичешки работи и т.н.
Това е и моето желание за детето ми. Защото знам, че тези приятелства, ако оцелеят през ученическите години, остават най-истински и за цял живот.
Но не са ли още малки, за да ги мислим за приятелствата? Моите приятелства са от 2-3 клас чак:)). А..., сетих се, че най-голямата ми приятелка е от 5 годишна възраст и то защото къщите ни тогава бяха през една.
Моето дете има приятели от наши приятелски семейства. Две момчета и едно момиче (Никол, твоята София имам предвид Mr. Green).
Надявам се, че като тръгне от септември на градина, ще попадне в хубава група с контактни и готини деца и ще си има приятелки. Директорката каза, че групите ги правила с колкото момчета, толкова и момичета. Хубаво е да имаш приятели..., особено в детските си години.

 Mr. Green Май започнахме да се бъркаме още от сега като свекърви и да врем носове, а? hahaha
Виж целия пост
# 10
имат. албена за пръв път се сприятели с момиче в края на втори клас, до тогава имаше само момчета приятели без да е била мъжкарана. силвия винаги е играла както с момичета, така и с момчета. че и синът ми и той има приятелки, дори една девойка в детската градина ме уведоми наскоро, че той и обещал да се жени за нея, а аз си мислех, че имам още време да се подготвя за важната роля на свекърва ooooh!...
Виж целия пост
# 11
Но не са ли още малки, за да ги мислим за приятелствата?
 Mr. Green Май започнахме да се бъркаме още от сега като свекърви и да врем носове, а? hahaha
Ами, аз съм си такава (а пък мъжът ми още повече), всичко да предвидя, да планирам, все се задълбочавам излишно за дребни неща.
Виж целия пост
# 12
Но не са ли още малки, за да ги мислим за приятелствата?
 Mr. Green Май започнахме да се бъркаме още от сега като свекърви и да врем носове, а? hahaha
Ами, аз съм си такава (а пък мъжът ми още повече), всичко да предвидя, да планирам, все се задълбочавам излишно за дребни неща.
И аз съм същата. Хич не ни е лесно:)). Дори оглеждам училищата вече... а то на градина не е тръгнало Crazy Mr. Green.
Виж целия пост
# 13
От бебе Кристина си играе само с момчета, компанията тук в квартала - трима мъже и една лейди Кристина Simple Smile Повечето ми приятелки си имат момчета, кумата ми също. В градината виждам, че си играе и с момичетата, и с момчетата, но най- добрият й приятел е Сашко Grinning
От друга страна пък освен да дивее, да скача и да се катери, обича и да се кротва и да играе на кукли, да им готви, да си прави прически, да се изживява като принцеса или фея в розово, т.е. нищо момичешко не й е чуждо Mr. Green
Дали ще са момичета или момчета приятелите на Кристина, значение не отдавам голямо на това- важното е тези приятелства (не говоря само за градинско-махленските такива, по принцип) да се съхранят през годините, да се запазят истински и честни отношения. Да са хора на място и да можеш да разчиташ на тях - това е според моите критерии, пък ще видим.
Виж целия пост
# 14
Аз мисля , че е до време да играе само с момчета. Моята дъщеря до 6 годишна играеше само с момчета, на рождените и дни не можех една приятелка да поканя, но от една година има доста момиченца, които кани в къщи да играят с кукли. Пак играе с момчета, но по-малко, дори на тазгодишния и рожден ден на момчетата им доскуча и накрая останаха само дами.
А това, че приятелствата за цял живот се създават в детските години и аз го цитирам постоянно, ама нещо не се впечатлява много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия