Може ли да пие окситоцин за разширяване на &#

  • 1 909
  • 2
Здравейте д-р Слънчева!!
Въпросът ми е -на лекция за бъдещи майки ,лекторката ми каза,че когато ми се запуши канал на гърдата и стане бучка ,може да изпия една ампула окситоцин и тя ще се разсее-вярно ли е това и дали не е вредно за бебето?на опаковката пише ,че това е инжекционен разтвор и се продава само с рецепта!!!
А имам и още един въпрос-рано ли е на 20 дни да го слагам по корм ? И големият ми син и сега малкия имат хлътване над пъпа,което според личната лекарка е от бързо израстване и не е херния,а разделяне на коремните мускули и се оправи с голямия като го слагах по корем.
Предварително благодаря   bouquet 
Виж целия пост
# 1
Здравейте! За отпушване на каналите е подходящ Сандопарт(вид окситоин на таблетки), но не се продава от повече от 4-5 години.
В момента се препоръчват топри компреси на гърдите и изеждане на съответната гърда почти до края след кърменето.
В аптечната мрежа няма нищо за отпушване на каналите. Направих консултаия с акушерогинеколози.
Виж целия пост
# 2
На мен ми се случва често да не ми слиза кърмата и си бия по половин ампула окситоцин мускулно-така доктор ми го изписа когато имах запушени канали.За запушване мисля че спомага някак-не е много,но ако само не иска да слезе кърмата помага много-направо почва да си капе след това.И това ми го изписа началника на АГ отделението в няма да казвам коя болница,на който вярвам безусловно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия