маргарин

  • 1 230
  • 28
Здравейте, бих искала да попитам - използвали ли сте маргарин, за попарата вместо краве масло?
Виж целия пост
# 1
Не, маргарин изобщо не купувам.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
От 7 мес започнах да давам попара и слагам или маргарин или масло, сега даже слагам и на макарони и кус - кус. За сега му няма нищо пък и му харесва.
Виж целия пост
# 3
Маргарин в никакъв случай не използвам.Най-добрият избор е зехтин или масло.
Виж целия пост
# 4
Маргарина е вреден и в никакъв случай не се дава на малки деца.  Naughty
Виж целия пост
# 5
не използвам маргарин-вреден е...
Виж целия пост
# 6
не използвам маргарин-вреден е...

АЗ не ползвам заради същата причина,но кажете какво точно е вредно от любопитство да знам
Виж целия пост
# 7
Да, слагала съм понякога. Не мисля, че е вреден. Имайки предвид колко ужасно много вредни храни ядем... маргаринът е просто мазнина, обикновено растителна. Не се притеснявам за него и слагам.
Виж целия пост
# 8
Маргарин в никакъв случай не използвам.Най-добрият избор е зехтин или масло.

И аз така.
Виж целия пост
# 9
Не, използвам краве масло  Peace
Виж целия пост
# 10
Не съм слагала, само масло засега.
Виж целия пост
# 11
Sisi81, защо питаш за маргарина? Всеизвестно е ,че кравето масло и зехтинът са най- безвредните мазнини, ако изобщо може да се класифицират по този начин. Според мен, не рискувай! Naughty Използвай масло! Пък и попарата не ти е спешна все още. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Да, слагала съм понякога. Не мисля, че е вреден. Имайки предвид колко ужасно много вредни храни ядем... маргаринът е просто мазнина, обикновено растителна. Не се притеснявам за него и слагам.
И аз така мисля.Ползвам понякога.Като гледам  маслата и те не са много различни от маргарина.
Виж целия пост
# 13
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueId=758&sectionid=7&id=00003
http://forum.bgkulinar.net/link.php?url=http://www.protos.bg/dia … 9/vd_i109_10.html
Виж целия пост
# 14
Нямам намерение да го използвам някога.

Вреден е, спор няма, всяка химия по-скоро вреди. Съгласн съм, че много от храните в днешно време са вредни, но защо след като има и по-безвредни варианти, да не намалим риска за здравето(особено щом се касае за децата).

А ето инакои причини, поради които аз лично не бих дала маргарин на детето си:
1.Съдържа консервантите Е320 и Е321, които са канцерогенни;
2.Съдържа фосфатидни концентрати, които разрушават червените кръвни телца.
3.Използваните в тях растителни масла се загряват при екстремно високи температури. Така маслата стават граниви. С никелов катализатор тази мазнина се втвърдява! Никелът е токсичен тежък метал и част от метала остава в продукта. Накрая МАРГАРИНЪТ се дооцветява БОЯДИСВА:)) и се отстраняват допълнително миризмите от пожълтялата мазнина. В процеса на оформянето на маргарина се образуват транс-мастни киселини, които са канцерогенни, предизвикват мутации на клетките. Към маргарините се прибавят ароматизатори, синтетични витамини, стабилизатори, антиоксиданти, консерванти и т.н. химически вещества, които нямат нищо общо с храната от коята се нуждае живата клетка на човека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия